Reklama:

MS profesionálů v classic physique 2018: výsledky a fotografie

8.443 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V Římě se v neděli 4. listopadu spolu s mezinárodní amatérskou soutěží IFBB Diamond Cup Rome odehrálo také historicky první Mistrovství světa profesionálů v classic physique. Klání pro IFBB Elite profesionály, kteří letos v mezinárodní federaci IFBB nastupovali v kategorii klasické kulturistiky anebo classic physique představovalo vrcholnou soutěž sezóny, a tedy obdobu Classic Physique Olympia, jak ji známe z konkurenční profesionální ligy IFBB Jima Maniona.


Finanční odměny:
1. místo7.500 $
2. místo3.000 $
3. místo2.000 $
4. místo1.500 $
5. místo1.000 $
celkově15.000 $

V čem se Mistrovství světa profesionálů v classic physique od Olympie liší? Především nižším povoleným hmotnostním limitem ve vztahu k výšce závodníků, ale také v tom, že IFBB Elite profesionálové navíc povinně musejí předvádět pózu vakuum. Ta by měla prověřit jejich schopnost kontrolovat břišní svaly a je považována za klíčovou. Stejné mají obě klání naopak to, že se na ně závodníci musejí nejprve kvalifikovat. To se před letošním světovým šampionátem podařilo sedmnácti borcům. Ne všichni se však na závody rozhodli připravit, a tak rozhodčí nakonec posuzovali formy deseti IFBB Elite profíků.

Kamarádství a sportovní duch na MS profesionálů v classic physique 2018

Do prvního semifinálového vyvolávání, které na soutěžích v kulturistice a fitness určuje, jací závodníci budou bojovat o přední příčky, rozhodčí vybrali Germana Pastora, Sergeye Serechsheva, Aristideho Mbomniho Tiama a Andriye Kukharchuka. Právě tito borci se tak rázem stali favority na medailové příčky, a ačkoliv mezi nimi byla samozřejmě rivalita, tak se na pódiu ukázal také jejich sportovní duch v kombinaci s určitou mírou kamarádství. Důkazem budiž, že po posedownu, který byl plný nádherných póz a který předcházel vyhlášení výsledků, se všichni finalisté chytli kolem ramen a společně čekali na verdikt rozhodčích.

Nejlepší pětice účastníků MS profesionálů v classic physique 2018

Pamětníkovi a fanouškovi hokeje možná bleskla hlavou vzpomínka na nájezdy českého národního týmu v semifinále proti Kanadě na olympiádě v Naganu, ale to už tu byly zmiňované výsledky. Historicky prvním profesionálním mistrem světa v classic physique byl vyhlášen vítěz letošního IFBB Elite Pro Madrid a IFBB Elite Pro Nafplio German Pastor, který podle rozhodčích nejvýraznější měrou naplnil ideál harmonicky rozvinuté a estetické postavy. Stříbro bral Sergey Serechshev a na bronz dosáhl Aristide Mbomni Tiam, přičemž oba borce zdobily podobné přednosti jako vítěze. Všechny tři medailisty od sebe ve výsledkové listině ostatně dělí vždy pouze jediný bod, což ukazuje na jejich mimořádnou vyrovnanost!

German Pastor - vítěz MS profesionálů v classic physique 2018

Až čtvrtý skončil Ukrajinec Andriy Kukharchuk, jenž ze svého výsledku nedokázal zcela skrýt zklamání. Jeho problémem ovšem bylo, že se závodilo právě v classic physique, a ne v klasické či sportovní kulturistice. Právě v tolik důležité vakuové póze byl totiž ze všech borců z první pětice nejslabší. Tu uzavřel se svým umístěním naopak očividně spokojený Litevec Devidas Dubinas.

Výsledky MS profesionálů v classic physique 2018
p. č. jméno stát celk.
1 2 German Pastor Španělsko 12
2 3 Sergey Serechshev Kazachstán 13
3 9 Aristide Mbomni Tiam Německo 14
4 11 Andriy Kukharchuk Ukrajina 22
5 4 Deividas Dubinas Litva 29
6 10 Patryk Jaskiewicz Polsko 37
7 6 Antonio De La Torre Španělsko 42
8 7 Antonio Ludovico Itálie 48
9 1 Jacek Ratusznik Polsko 56
10 8 Pierre Jacques Guionie Kanada 57


Foto:
www.facebook.com/IFBB-ELITE-PRO-132685714051749


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra