Reklama:

IFBB Diamond Cup Rome
2018: jak si vedou naši?

14.675 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V Itálii během neděle 4. listopadu probíhá letošní ročník mezinárodní amatérské soutěže v kulturistice a fitness IFBB Diamond Cup Rome. K účasti na klání, na němž je ve hře celkem třináct IFBB Elite profesionálních karet, odcestovala také poměrně početná výprava českých závodníků a my v tuto chvíli již víme, jak si vedli první z nich!

Jako první se v barvách České republiky do bojů na pódiu zapojila v bodyfitness žen do 163 cm závodící Linda Sičáková. Pro původem slovenskou závodníci IFBB Diamond Cup Rome představoval teprve druhou soutěž v kariéře a v kvalitní konkurenci, jaká se v Itálii sešla, na nejvyšší příčky pomýšlet nemohla. Do nejlepší pětice se tak neprobojovala. Po bodyfitnesskách pódium patřilo kulturistům. Karel Tesař v prvních dvou shodně vždy čtyřčlenných semifinálových vyvoláváních prostor nedostal, což znamenalo, že mu postup do finále ve velmi kvalitně obsazené kategorii do 80 kg unikne. Platilo, že zejména v prvním vyvolávání pózovali naprosto špičkoví borci!

Aleš Bursa na IFBB Diamond Cup Rome 2018

Také v kulturistice mužů do 90 kg startující Radek Kosek chyběl v prvních dvou semifinálových vyvoláváních. Stejně jako třeba ikona estonského bodybuildingu Ott Kiivikas dostal prostor až v posledním vyvolávání prejudgingu a bylo tak jasné, že i on zůstane za branami finále. Co se nepodařilo našim kulturistům z obou lehčích hmotnostních kategorií, se ale povedlo našim želízkům v ohni startujícím v nejtěžší váhovce! Aleš Bursa a Jan Fobl v kulturistice mužů nad 90 kg nescházeli v prvním semifinálovém vyvolávání, kde je doplnili ještě Miguel Angel Cerezo a Ralph Decelis, a reálně tak bojovali o medaile. V kategorii s nimi byl z našich ještě i Petr Kovář, jenž ovšem pózoval až ve druhém vyvolávání a postup do finále mu tak unikl.

Jan Fobl na IFBB Diamond Cup Rome 2018

Vyhlášení výsledků kulturistiky mužů nad 90 kg pro oba naše finalisty dopadlo výborně. Šampión nedávného IFBB Diamond Cup Katowice Jan Fobl se díky své elegantní postavě a připravenosti probojoval ke třetímu místu, mohutný a rovněž výborně připravený Aleš Bursa pak potvrdil své kvality, které letos ukázal už na IFBB Diamond Cup Luxembourg, a vybojoval zlato! V následném souboji o absolutní vítězství rozhodčí před Alešem tentokrát upřednostnili jiné borce. Druhý tak v absolutce skončil vítěz kategorie do 90 kg Rafel Beltrán, celkový triumf pak bral domácí šampión kategorie do 80 kg Daniel Sticco.

Aniela Fik, Milena Koudelková, Jessica Laghetto, Sophie Leo a Lucie Jakešová na IFBB Diamond Cup Rome 2018

Další medaile pro Českou republiku přišly s vyhlašováním výsledků dalších kategorií. Lucie Jakešová v desetičlenném startovním poli physique žen vybojoval bronz, jen těsně medaile ve stejné kategorii unikla Mileně Koudelkové, které patří čtvrtá příčka. Dařilo se také našim juniorkám startujícím v kategorii bikiny fitness. Adéla Uhrová vybojoval stříbro, Tereza Šeráková dosáhla na šesté místo.

Renata Markowiczová na IFBB Diamond Cup Rome 2018

Odpoledne dostali amatéři na soutěži chvíli přestávku, během které se odehrálo Mistrovství světa profesionálů v classic physique. Po pauze se pak závodilo v bikiny fitness žen. Nejlépe se z našich bikiny fitnessek dařilo Renatě Markowiczové, která si v kategorii do 169 cm poradila se všemi soupeřkami a vybojovala tak zlato! Bronz pak přidala v bikiny fitness žen nad 169 cm závodící Jana Jeřábková a na řadě byl souboj o absolutní vítězství, do kterého samozřejmě zasáhla i již zmíněná Renata Markowiczová. V absolutce se následně o první dvě místa zajišťující zisk IFBB Elite profi karty rozdělily Španělky Lina Bejarano a Yarilis Sanchez.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra