Reklama:
Nejprodávanější protein roku 2019 v akci 2000 g + 2000 g!
V lednu jste koupili 24 tun za 6 dní! Nyní opět v akci, nezmeškejte ji, zásoby rychle mizí! Více zde.

KettleBull Challenge 2018 - výsledky a ohlédnutí za soutěží

3.118 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

KettleBull Challenge 2018 - fotogalerie

Tělocvična NewPark Gym uspořádala v sobotu 27. října závod ve funkčním cvičení KettleBull Challenge, který dal příležitost zasoutěžit si těm, kteří s tímto sportem teprve začínají a ještě nezvládají větší váhy nebo technicky náročnější prvky. Přesto se ale závod rozhodně nedal označit za lehký. "Dle mého názoru by workouty, co jsme vymysleli, dokázaly prověřit i zkušené závodníky," míní zástupce pořadatelského týmu a jeden z trenérů NewPark Gymu Aleš Pagač, který si s námi o soutěži také krátce popovídal.

KettleBull Challenge 2018 byl závod určený začátečníkům. Proč jste se rozhodli zaměřit právě na začínající crossfitové atlety?

Důvody jsou dva. První je ten, že se KettleBull Challenge v předchozích ročnících zaměřoval právě na začátečníky, a my jsme tento fakt nechtěli měnit. Druhým důvodem je, že v České republice se zapomíná na nováčky, kteří s CrossFitem začínají a měli by chuť si zazávodit, ale nezvládnou všechny technické nebo silové cviky.

Jaký byl zájem začínajících závodníků o soutěž? Naplnila se plánovaná kapacita?

Zájem o závody nás velmi překvapil, kapacitu závodů jsme nastavili na 60 závodníků (42 mužů a 18 žen), ale nakonec jsme se rozhodli kapacitu navýšit, hlavně z důvodu velkého zájmu o kategorii žen. Jelikož ale kapacita gymu není nekonečná, tak byl konečný počet závodníků 72, tedy 36 v každé kategorii.

Kdo vymýšlel workouty pro závodníky? Podařilo se Vám dle Vašeho názoru připravit úkoly, které byly dostatečně "lehké", ale zároveň byly výzvou?

Workouty vymýšleli trenéři NewParku, kteří si také každý WOD poctivě vyzkoušeli. Dle mého názoru by workouty, co jsme vymysleli, dokázaly prověřit i zkušené závodníky, ale zároveň byly technicky nenáročné a každý, kdo se věnuje CrossFitu, by je měl zvládnout.

Byly úkoly, které, ač byly určené začátečníkům, někteří závodnici nezvládli? A měli případně nějaké alternativy cviků?

Vše bylo nastaveno, aby to dokázal zvládnout každý. Nechtěli jsme vymýšlet nějaké alternativy, abychom nedemotivovali závodníky, kteří by jeli lehčí verzi. Jediné, čeho jsem se obával, byl výskok na vyšší box, než je standardní, a to některým může dělat problém, ale všichni to zvládli skvěle a bez zranění.

Workout 1

A: 2 minuty back squats na maximální počet
1 minuta odpočinek
B: 3 minuty wall sit
Kalendář soutěží CrossFitu pro rok 2018
CrossFit - slovník pojmů
Benchmark Workouts
- "The Heroes"
Benchmark Workouts
- "The Girls"

Workout 2
AMRAP 12 minut
2 - 4 - 6 - 8 ...

  • sumo deadlift high pull 24 kg / 16 kg
  • sit-ups
  • kettlebell press 16 kg / 12 kg
  • shuttle run po každém kole

Workout 3

3 minuty rowing goal - 77 / 62 cal
za každou nedokončenou kalorii 2 burpees

Workout 4
časový limit 10 minut

  • 100 single unders
  • 21x deadlift 60 kg / 40 kg
  • 15x knee raises
  • 9x high jump
  • 21x dealift 60 kg / 40 kg
  • 100x single unders

Jak jste byli spokojeni s průběhem závodů a jakou máte zpětnou vazbu od účastníků?

Průběh závodů nás mile překvapil. Vše klapalo jako hodinky díky kvalitnímu týmu organizátorů a rozhodčích a v neposlední řadě týmu z wodrock.cz, kteří nám výsledky hned zveřejňovali na jejich internetových stránkách. Všem bych chtěl tímto poděkovat.

Zpětnou vazbu máme z Instagramu a Facebooku, kde se celý den i následující dny zveřejňují fotky závodníků s příběhy a pocity ze závodů. A popravdě jsem ještě neslyšel žádná negativa.

Plánujete nějaké další akce určené širší crossfitové veřejnosti, nejen členům Vašeho gymu?

Už tyto závody nebyly určeny jen závodníkům z naší tělocvičny. Jsme moc rádi, že pozvánku přijali závodníci z brněnských gymů, ale i ostatních měst (Praha, Olomouc, Ostrava a další).

A jestli plánujeme další akce, tak na to bych odpověděl rčením, že určitě neplánujeme usnout na vavřínech.


Nejlepší závodníci soutěže Kettlebull Challenge 2018

Top 3 atleti soutěže
pořadí muži ženy
1. Adam Mičkal Tereza Lejčková
2. Pavel Heřmánek Pavla Štraitová
3. Jakub Klíma Martina Novotná


Foto:
David Buchta


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 33 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra