Reklama:

MS profesionálů ve physique
mužů 2018: výsledky a fotografie

5.346 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Po loňském ukončení vzájemné spolupráce mezi profesionální ligou IFBB Jima Maniona a mezinárodní federací IFBB bylo jasné, že se toho v obou organizacích hodně změní. V Manionově profesionální lize vznikl seriál amatérských soutěží, na kterých závodníci mohou bojovat o profi karty, v mezinárodní federaci IFBB byl pak vytvořen koncept IFBB Elite profesionálních soutěží. Obě organizace tak nyní mají jak svou amatérskou, tak profesionální část. Vrcholem sezóny v profesionální lize IFBB Jima Maniona na základě dohody s jejím stoprocentním vlastníkem společností American Media, Inc., zůstala soutěž Mr. Olympia. Vedení mezinárodní federace IFBB pak pro IFBB Elite profesionály vytvořilo obdobu Olympie, kterou je mistrovství světa profesionálů.

Podobně, jako je tomu v případě Mr. Olympia, také na mistrovství světa profesionálů se závodníci musejí kvalifikovat. Podaří se to těm, kteří v průběhu sezóny zvítězí na některé z IFBB Elite profesionálních soutěží, anebo se umístí v nejlepší desítce kvalifikačního žebříčku. První ročník mistrovství světa profesionálů se nerodil lehce a nakonec bylo určeno, že bude rozdělen do čtyř oddělených šampionátů, a to na Mistrovství světa profesionálů ve physique mužů, Mistrovství světa profesionálů v classic physique, Mistrovství světa profesionálů v kulturistice a Mistrovství světa profesionálek.

Dmytro Horobets - historicky první vítěz Mistrovství světa profesionálů ve physique mužů (foto: Jakub Csontos / Eastlabs.sk)

Jako první bylo na programu Mistrovství světa profesionálů ve physique mužů, které se odehrálo v neděli 28. října v polském Bělostoku spolu s amatérským Mistrovstvím světa ve fitness. Možnosti poprat se o první titul profesionálního mistra světa mezinárodní federace IFBB a získat podíl z finanční odměny o celkové výši 15.000 dolarů využilo patnáct borců. Ačkoliv se jednalo teprve o první ročník šampionátu, soutěž už měla jasného favorita. Ukrajinec Dmytro Horobets letos dokázal zvítězit na osmi soutěžích a své soupeře zpravidla zcela zastínil. Pokud by nebral triumf i na vrcholné akci roku, jednalo by se proto o obrovské překvapení. Dmytro nezklamal, k soutěži nastoupil ve špičkové formě a při svém devátém letošním startu bral deváté vítězství!

Výborně připravení byli ale i další borci a platí to samozřejmě především o těch, kteří Horobetse doplnili v první pětici. Druhé místo bral Dennis Johansen, třetí skončil Dmytro Voievodchuk, čtvrtou příčku vybojoval Alexander Lavreev a do top 5 se vešel i Denis Romanov. Kompletní výsledky historicky prvního Mistrovství světa profesionálů ve physique mužů Vám spolu s několika fotografiemi nabízíme níže. Autorem snímků je Jakub Csontos z partnerského slovenského webu Eastlabs.sk.

Výsledky MS profesionálů ve physique mužů 2018
p. č. jméno stát 1. k. 2. k. celk.
1. 1 Dmytro Horobets Ukrajina 5 5 5
2. 12 Dennis Johansen Norsko 11 12 12
3. 7 Dmytro Voievodchuk Ukrajina 14 13 13
4. 6 Alexander Lavreev Rusko 25 21 21
5. 3 Denis Romanov Rusko 29 23 23
6. 14 Valentino Soekha Nizozemsko 30
7. 10 Abies Nosa Velká Británie 31
8. 8 Kamran Sherko Elyasi Finsko 36
9. 2 Daniel Garrido Španělsko 47
10. 5 Abel Sousa Španělsko 49
11. 13 Martin Heede Norsko 54
12. 9 Denis Shlyk Rusko 60
13. 4 Endierich Rahming Bahamy 65
14. 15 Dexter Simon Trinidad a Tobago 69
15. 11 Pedro Teixeira Brazílie 75

Rozsáhlou fotogalerii z letošního Mistrovství světa profesionálů ve physique mužů
plnou vydařených snímků z objektivu Jakuba Csontose naleznete zde
na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.


Foto:
www.eastlabs.sk / Jakub Csontos


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 86 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYpráce Skladník/přípravář v Ronnie.cz
Společnost Dafit, s. r. o., provozovatel sportovního obchodu Ronnie.cz, hledá do svého týmu (do c...
bazar Magazíny Muscle & Fitness a Svět kulturistiky
Prodám fitness magazíny Muscle & Fitness a Svět kulturistiky ve výborném stavu, kolem 100 časopisů včetně všech plakátů které uvnitř jsou od roku 2009-2017, ale ne vždycky všechny čísla z daného roku. Pouze osobní předání v Litoměřicích. Cenu nabídněte. Ale přibližně kolem 1000,-Kč. Nabídky psát do SMS.
práce Hledáme trenéry
Do našich privátních studií na Andělu a na Florentinu hledáme nové trenéry. Pokud jsi komunikativ...
bazar Puzzle mats
Zdarma 6ks 1m x 1m puzzle mats / karate /, starší používané. K vyzvednutí: Praha 3 - 24.2. - 26....
seznamka parťák-parťačka na hory a skály
Ahoj všem, hledám někoho na společné akce v horách /skialp, ferraty, lezení, ledovec/ celá ČR a S...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra