Výjimečná akce na špičkový britský syrovátkový protein s trávicími enzymy. Více zde.

Gladiator Race (Praha) 2018 - reportáž a fotogalerie

3.891 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Od pátku do neděle 19. - 21. října patřila pražská Čihadla gladiátorům. Ne, že by se tu natáčel historický film nebo se tu pořádalo boxerské utkání, konal se tu podruhé extrémní překážkový závod z dílny organizátora Gladiator Race. Od pátku do neděle měli všichni možnost vyzkoušet si své limity a dát si do těla. Do tří dnů se vešly hned čtyři závody. Krátký noční, dlouhá denní klasika a dětský pro mladší ročníky.

Zázemí opět poskytl areál Plechárna, takže místa bylo habaděj. Registrace bylo kde vydávat, bylo se kde převlékat, a dokonce i osprchovat, to bylo pro ty, kterým přišlo, že je na trati málo vody. O osvěžení se postaral Rebel a bylo se i do čeho zakousnout.

Pátek 19. října

Pátek začínal, jak je již u Gladiator Race zvykem, nočním závodem. Trať byla poloviční, překážek bylo také polovic a čelovky byly nutností. Startovalo se od půl osmé po patnácti vteřinách do tmy tmoucí. Romantickou atmosféru závodu doplňoval na blízkém kopci zářící nápis Gladiator Race. Podobnost se známým nápisem v Kalifornii Hollywood je samozřejmě čistě náhodná.

Noční závod má svoje nenapodobitelné kouzlo. Krom toho, že je zima, fouká a je mokro, tak je ještě tma jako v pytli. Nebýt toho kuželu světla před závodníkem, tak by to bylo pro většinu lidí jako výlet do světa nevidomých. Přidá se k tomu i trocha té nervozity a vlastně i strachu, protože člověk netuší, co je před ním, kam ho trať vede a co všechno se v těch křoviskách okolo skrývá (občas je i lepší nevědět).

Trať na nočních závodech nepatří k nejdelším. Nejlepší závodník ji zvládl za necelých 27 minut. To je průměrná rychlost cca 6 kilometrů v hodině. Zdravý dospělý člověk má rychlost pohodové chůze nějakých 5 kilometrů v hodině. Takže to vlastně byla taková procházka na 36 minut. Dělám si samozřejmě srandu. Těch 16 překážek dalo závodníkům pěkně zabrat, hlavně ty mokré.

Jen pro srovnání, závodník, kterému dal závod nejvíc práce, byl v cíli po 1 hodině a 55 minutách. To byla sakra procházka. Začínalo se jako vždy zvedáním pivních sudů. To už je taková klasika. Pokračovalo se na multiring a pak hurá do tmy. Ve tmě čekaly horolezecká stěna (tentokrát na ni nešli závodníci mokří a se zmrzlými prsty), dopravní kontejner (pěkně na něj a pěkně z něj), nošení pneumatik i práce s velkou pneumatikou, bahno a dva a půl metru hluboká vana. I PIN byl potřeba. Ve tmě byla krásně vidět mihotající se světélka, která poskakovala nahoru a dolů podle toho, jak se závodníci brodili bahnem, koupali se a různě po trati dováděli. Došlo i na nošení sudů s Francovkou a podlézání terénních automobilů.

Na závěr čekal na závodníky "krkolam" a "kolenobuch". Neznáte? Tak Vám napovím. Corny a skate park. První jako soustava klád, pod kterými a přes které se musel závodník přesoukat, a na závěr nic jiného než prohnutá stěna. Přišla mi víc prohnutá než na minulých závodech! Jestli to takhle půjde dál, tak za chvíli budeme v cíli běhat v kolečku pro křečky.

Noční medaile má pěkný černý design. Skoro jak odznak nějakého tajného nočního spolku, hlavně s tím krvavým gladiátorem uprostřed.

Sobota a neděle 20. - 21. října

Následující dny již trať byla těžší. Vynásobte si ji dvěma a budete mít představu. 7 km a více s 32 překážkami. Víkendoví závodníci si vyzkoušeli to samé, co ti páteční, jen na to viděli a dostali všeho dvakrát tolik. Nejrychlejší čas byl v sobotu i neděli skoro stejný, v sobotu 41:38 a v neděli 41:57. Je vidět, že když je na to vidět, tak to jde rychleji (sice je délka i počet překážek dvojnásobný, ale nejlepší čas už dvojnásobný není).

Nejpomalejší čas z obou dnů byl 2:35:46. Za tu dobu by nejrychlejší závodník uběhl něco málo přes 26 kilometrů (kdyby závod byl na kola, tak by toho nejpomalejšího předběhl skoro čtyřikrát). A co všechno závodníkům v závodě překáželo? Atlasovy koule, pardon, kameny, střelnice, obří špulky (přes ty se museli závodníci přešpulit), balanc, tahání pneumatik v potoce, překonání natažené sítě nad vodou (a že to bylo docela dost vysoko), podplavával se ostnatý drát i natažená síť, brodilo s v bahně i ve vodě, potápělo se, plavalo se, vůbec závod byl hodně mokrý. Závodníci měli kliku, že počasí vyšlo, svítilo sluníčko a organizátoři nemuseli ráno rozbíjet na vodě led. V cíli čekalo občerstvení od Gatorade, aby všichni měli dost sil na cestu domů.

Na samotných závodnících bylo vidět, že si závod užívají. Nikde jsem neviděl protažené obličeje a nikdo se před překážkami nehroutil. Překážkové závody jsou vlastně i velkou společenskou akcí. Tedy nenosí se motýlky a fraky. Dress code je bláto, trailové boty a mokrá trika všeho druhu. Ale kde jinde se potkáte s tolika lidmi se stejnými zájmy a společnými zážitky? Asi nikde. Jsem zvědavý, jakého organizátora jako prvního napadne uspořádat překážkový ples, třeba i s vyhlášením nejlepších překážkových závodníků roku.