Reklama:

No Excuse a Bestie Open 2018 - reportáž a výsledky

6.721 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

No Excuse a Bestie Open 2018
- fotogalerie

V sobotu 6. října 2018 proběhla na stadiónu FC Hradec Králové soutěž No Excuse, soutěž, která odstartovala svou tradici v době, kdy Česko zasáhla první crossfitová vlna, a která se díky svému organizátorovi Martinovi Štěpánkovi uskutečnila letos již posedmé v řadě. Právě tato soutěž byla pro mnohé české atlety "první crossfitové generace" odrazovým můstkem pro zahraniční závody, někteří z těchto závodníků se později stali majiteli crossfitových tělocvičen a trenéry, kteří v současnost vychovávají nové závodníky. A i tito noví závodníci rádi přijíždí na No Excuse, stejně tak jako se staří rádi vracejí, protože jde o závod, který má nejen tradici, ale i kvalitu, kterou mu hned v začátcích vtisknul jeho zakladatel.

Ale jelikož nic nemůže zůstat stejné, protože všechno plyne, jak pravil moudrý starořecký filozof Hérakleitos, ani soutěž No Excuse nezůstává stejná. Vyvíjí se a řady změn doznala i v letošním roce. Tou největší byl odvážný krok organizátora, který se pro tentokrát rozhodl propojit soutěž No Excuse určenou elitním atletům s Bestií Open, což je soutěžní formát určený hobby sportovcům a atletům, kteří ještě nezvládají náročnější cvičební techniky a vyšší váhy na čince. Jak toto rozhodnutí ovlivnilo celou organizaci? "Bylo to náročné, více WODů jiného charakteru, našlapanější harmonogram a více výměn nářadí," přiznává Štěpánek. "Ale zvládli jsme to a nezpozdili jsme se," dodává spokojeně.

Propojení obou soutěží nebyla ale jediná změna. Byť se akce konala stále v areálu FC Hradec Králové, konala se na jiném místě než obvykle. "Celý den jsme byli na umělé trávě a myslím, že to byla pozitivní změna, protože zelená je dobrá proti stresu," směje se organizátor. Vzhledem k tomu, že na umělém trávníku nešla ukotvit hrazdová konstrukce, bylo třeba najít takovou, která bude dostatečně stabilní i neukotvená. "A právě takovou nám dodali z Forward Fitness. Byla super a splnila očekávání," pochvaluje si Štěpánek a dodává, že do rozcvičovací zóny použili polovinu klece z jeho tělocvičny CF Hradec Králové, aby závodníci měli opravdu všechno, co potřebují. A všechno opravdu měli. Za své startovné měli všichni účastníci po celý den k dispozici pitný režim, kávu a ovoce a nechyběl ani stánek s lehátky a profesionálními masážními přístroji Compex.

Další významnou novinkou, a to nejen pro tuto jednu soutěž, ale i pro soutěže budoucí, je fakt, že akce našla nového partnera - Fitco Nutrition, který přislíbil dlouhodobou podporu.

Možná si někteří povšimli i trochu jiné formy workoutů, včetně toho, že byly dopředu zveřejněny na facebookové stránce akce, což také nebylo zvykem. Odkud vítr vane? Martin Štěpánek se stal v letošním roce místopředsedou České federace funkčního fitness, a tak by rád do budoucna tvořil závody podle pravidel federace.

WOD 1

 • běh 2 míle

WOD 2 - max snatch komplex

 • squat snatch + hang squat snatch + squat snatch

WOD 3 - gym skills

 • 20 m handstand walk + 10 pistols pravá noha + 10 pistols levá noha + 5 ring muscle-ups
 • 15 m handstand walk + 10 pistols pravá noha + 10 pistols levá noha + 5 rings muscle-ups
 • 10 m handstand walk + 10 pistols pravá noha + 10 pistols levá noha + 5 ring muscle-ups
 • 5 m handstand walk + 10 pistols pravá noha + 10 pistols levá noha + 5 ring muscle-ups

Finálový WOD

čas 0:00 - 3:00 - 250 double unders

čas 3:00 - 9:00:
2 kola

 • 10 m overhead výpady - pravá ruka (32kg kettlebell)
 • 10 m overhead výpady - levá ruka (32kg kettlebell)
 • 30x špičky skrz kruhy

čas 9:00 - 10:00 odpočinek

čas 10:00 - 18:00:

 • 20 power cleans (52,5 kg)
 • 20 bar facing burpees
 • 20 thrusters (52,5 kg)
 • 20 bar facing burpees
 • 20 power cleans (52,5 kg)

Nyní ovšem od novinek k závodu samotnému. Jak probíhalo propojení závodu No Excuse a Bestie Open? V podstatě stejně, jako by se jednalo o závod s více výkonnostními úrovněmi. Všichni si nejdříve odbyli první WOD, pak druhý atd. Účastníci Bestie Open si odcvičili celkem tři workouty, kdy první testoval vytrvalost, druhý maximální sílu a třetí gymnastické dovednosti s vytrvalostí v práci s vlastním tělem.

Obtížnější varianta workoutů, ovšem se stejným zaměřením, čekala i na závodníky No Excuse, ovšem zde si ti nejlepší vysloužili ještě finále s tzv. mix modals. A tohle finále bylo masakr, kterého by se možná nejeden postupující atlet nejradši vzdal, kdyby mu to hrdost dovolila. "Sám jsem si finálový workout v lehce jiné variantě projel a bylo to pekelné. Soutěžící za sebou navíc měli tři další náročné disciplíny, takže to bylo nesrovnatelné. Všichni finalisté mají můj obdiv, jak to dali. O náročnosti finále svědčí i fakt, že kromě vedoucího závodníka a závodnice se ve všech kategoriích měnilo pořadí, a to i dost výrazně," komentuje závěr letošní No Excuse Martin Štěpánek.

Vyhodnocení obou soutěží probíhalo společně při závěrečném vyhlašování vítězů. Nejlepšími atlety Bestie Open se stali Milan Voborník z jihlavské tělocvičny Zeus Power House a Pavla Kopicová z Gymu Palcát. Prvenství v soutěži No Excuse si vysloužili Adam Zubek mezi muži, Veronika Hándlová mezi ženami a Vladimír Brzokoupil v kategorii masters.

Velké díky patří partnerům akce - Fitco, s.r.o., Workout.eu, U Dvou buchet, Cross Limit.


Výsledky No Excuse 2018

Nejlepší závodníci No Excuse 2018
p. ženy muži masters
1. Veronika Hándlová Adam Zubek Vladimír Brzokoupil
2. Adéla Rybová David Hájek Peter Jalowiczor
3. Lucie Šteinfeldová Juraj Hasík Martin Ryba

Výsledky Bestie Open 2018

Nejlepší závodníci Bestie Open 2018
p. muži ženy
1. Milan Voborník Pavla Kopicová
2. Miroslav Slatinský Andrea Skolková
3. Tomáš Kovařík Kristýna RůžičkováLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 117 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Milan Šádek (01/...
dozahranici (20:39) • Milane profesionalove maji vstup do gold`s gym zdarma.
magazínJe Jay Cutler tím nejlepším, co se ku...
jr.e (19:32) • Tak v roce 2009 ,měl Jay asi svoji nejlepší top formu z celé svoji kariéry,a vyhrál zce...
magazínRonnie Coleman se po úterní operaci u...
amoresPE (08:18) • Tesi sa na legpress...neda si pokoj, otazka casu kedy dopadne ako Wheeler a mozno aj ho...
magazínRonnie Coleman se po úterní operaci u...
ironfighter (22:06) • Ronni je fakt drzak, drzim mu palce at to vse vyjde, ale at uz radeji uziva duchodu ...
magazínRonnieho Colemana za pár hodin čeká d...
jari (13:58) • A za 14 dní bude článek, jak znova trénuje, ještě k tomu úplně nevhodné cviky se žalost...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra