Reklama:
908 g proteinové náhrady stravy ZDARMA
Moderní varianta instantní náhrady stravy nyní v extra výhodné akci! Více zde.

IFBB Diamond Cup Katowice 2018: jak si vedou naši?

12.375 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Dům hudby a tance města Zabrze ve dnech 6. a 7. října hostil mezinárodní amatérskou soutěž v kulturistice a fitness IFBB Diamond Cup Katowice, která se do zmíněných prostor na poslední chvíli přesunula z několik desítek kilometrů vzdálené víceúčelové arény Spodek. K účasti na závodech se vydala také početná skupina sportovců z České republiky a my v tuto chvíli již víme, jak naši vedli!

IFBB Diamond Cup Katowice 2018: kompletní výsledky s body

Čeští závodníci do soutěže vstoupili skvěle a hned v prvním bloku vyhlašování výsledků dosáhli na medaile. Lenka Hlaváčová v bodyfitness masters vybojovala bronz (později pak obsadila i čtvrté místo v bodyfitness žen nad 163 cm), ještě lépe si pak vedl Martin Wolfschläger, který v klasické kulturistice juniorů dosáhl na zlato! Martin v dalším průběhu soutěže navíc přidal ještě také cenný bronz, který bral v klasické kulturistice mužů do 180 cm. Další medaile pro naší výpravu získaly Milena Koudelková a Lucie Jakešová, které si v trojčlenném startovním poli physique žen v uvedeném pořadí rozebraly první dvě místa.

Na umístění ve finále na soutěži dosáhli také Jan Bryčka a Filip Frydrych (oba kulturistika juniorů, Jan Bryčka navíc i classic physique mužů), Karolína Hájková (bodyfitness žen do 163 cm), Tatiana Naddennaia (wellness fitness žen) a Julie Svitáková (bikiny fitness juniorek). To vše ale dosud byly pouze sobotní výsledky. Jak si naši vedli v neděli?

Opět výborně! O šestou a sedmou medaili pro Českou republiku se v Zabrze postarali ve physique mužů do 179 cm závodící Marek Sviridov a Pavel Nožička, přičemž první vybojoval stříbro a druhý dosáhl na bronz! Jan Novotný, který nastoupil v muscular physique mužů, pak bral páté místo. Po závodnících nastupujících v mužském physique na pódiu dostali příležitost i kulturisté a to pro naši výpravu znamenalo další přísun medailí! V kategorii do 85 kg se ke stříbru probojoval Lukáš Brunclík, Jindřich Musil ve stejné váhovce dosáhl na bronz.

Jan Fobl a Mateusz Zagorowski na IFBB Diamond Cup Katowice 2018

Třetí místo na soutěži o několik desítek minut později vybojoval také v kulturistice mužů do 100 kg závodící Pavel Koukal, jenž se tak stal už desátým českým závodníkem, který na polském Diamond Cupu o tomto víkendu dosáhl na medaili. Fantastické chvíle na pódiu prožil i Jan Fobl, který jako nejlehčí borec ve startovním poli vybojoval zlato v kategorii nad 100 kg. Čekal jej tak ještě souboj o absolutní vítězství, v němž podle propozic měli dva nejúspěšnější závodníci získat IFBB Elite profesionální kartu.

Rozhodčí za celkového šampióna v kulturistice mužů nakonec vybrali mohutněji působícího vítěze kategorie do 100 kg Mateusze Zagorowskiho z Polska, elegantní postavou disponující Jan Fobl však bral v absolutce druhé místo a i on tak dosáhl na výsledek, který jej opravňuje zažádat si u SKFČR o souhlas s přestupem k IFBB Elite profesionálům!


Čeští závodníci na IFBB Diamond Cup Katowice 2018


Foto:
Lenka Hlaváčová, Martin Wolfschläger, Lucie Jakešová, Milena Koudelková, Anna Slavíčková, Marek Sviridov, Pavel Nožička, Pavel Koukal


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

07.10.13:53Marczus - Ta wellness fitness je vskutku obskurní kategorie.... Pouz..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 81 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra