Reklama:
908 g proteinové náhrady stravy ZDARMA
Moderní varianta instantní náhrady stravy nyní v extra výhodné akci! Více zde.

Je další závodění Phila Heatha a Chrise Bumsteada kvůli jejich zdraví v ohrožení?

15.889 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Mr. Olympia 2018
- výsledky a fotografie
Po Olympii se nezřídka objeví zpráva o tom, že ten či onen závodník k soutěži nastoupil sužován nejrůznějšími zdravotními problémy. Letos v diskomfortu přípravu anebo i samotné chvíle na pódiu trávilo borců hned několik. Bezprostředně po Olympia Weekendu jsme se tak dozvěděli, že třetí muž Olympia 212 Showdown Kamal Elgargni závodil s čerstvě utrženým lýtkovým svalem, který ostatně vypadal dost otekle, zdravotní potíže ale trápily i stříbrné medailisty Mr. Olympia a Classic Physique Olympia Phila Heatha a Chrise Bumsteada.

Phil Heath po Olympii o svých zdravotních potížích

Sedminásobný šampión Mr. Olympia Phil Heath se letos k účasti na soutěži připravoval s cílem vybojovat zde osmý titul a vyrovnat se tak v počtu triumfů rekordmanům Leemu Haneymu a Ronniemu Colemanovi. Jak již víte, nepodařilo se mu to. Phil se na Mr. Olympia 2018 musel spokojit s druhým místem za Shawnem Rhodenem, za což mohla kombinace několika faktorů. Bývalý profesionál David Dearth sice poznamenává, že Heath byl oloupen o výsledek na účet toho, aby došlo k nápravě zlomeného sportu, je ovšem potřeba říci, že Phil obětoval něco z plnosti a plasticity svých svalů připravenosti. Navíc se po jeho loňské operaci dvojité kýly nestalo, v co fanoušci bodybuildingu doufali.

Osmatřicetiletý Američan viditelněji nezlepšil u něj vloni tolik kritizovanou kontrolu břišních svalů, což bylo patrné ve většině póz. Phil si sice nemyslí, že by jeho střed těla byl skutečnou slabinou, a je podle něj pouze něčím, co nevypadá zcela elegantně, jenomže ono se zkrátka na vítěze Mr. Olympia s velkým břichem nedívá dobře. Proč Philova operace neměla očekávaný efekt? Jizvy se mu podle něj nezhojily dobře. Pravděpodobně to bude dané tím, že se k tréninku vrátil příliš brzy, což se podle něj ale prostě stává.

Naneštěstí Heatha tak nyní čeká další operace, mnohem intenzivnější, která si údajně vyžádá čtyři až šest hodin na sále. Je to něco, co by jej podle lékařů pravděpodobně čekalo do nějakých tří až pěti let stejně, i kdyby svůj návrat do posilovny po loňské operaci neuspěchal. Dojde k tomu podle něj zkrátka jenom dříve, a to 18. října. Půjde o revizi předchozího zákroku, kontrolu, že na místě nejsou srůsty, a pravděpodobně dostane také větší záplatu ve formě síťky, která mu bude pomáhat břišní stěnu zpevňovat. Po operaci jej zřejmě bude čekat delší zotavování a svůj návrat do posilovny bude muset pečlivě konzultovat s lékaři.

Phil nyní říká, že uvidí, co mu budoucnost přinese a jaké budou jeho plány. Svůj start na příští Olympii nevyloučil, ale také ho nepotvrdil. Vše bude záležet na tom, jak dopadne jeho operace, jaké budou jeho rodinné i podnikatelské povinnosti, i na tom, zda se mu podaří rozluštit, co bude potřeba udělat proto, aby na příští Olympii mohl opět bojovat o vítězství.

Phil Heath na Mr. Olympia 2018 (foto: Team-andro.com / Andreas Volmari)

Chris Bumstead po Olympii o svých zdravotních potížích

Ačkoliv podstoupit operaci kýly dva roky po sobě není nic, co byste si přáli, s mnohem vážnějšími potížemi se musí vyrovnávat pouze třiadvacetiletý Chris Bumstead. Kanadský závodník, jenž se vloni při svém prvním startu na Classic Physique Olympia probojoval ke druhému místu, se v přípravě na letošní ročník klání potýkal s nezvyklou retencí vody a nevěděl, čím to je. Vydal se proto do nemocnice a podstoupil biopsii ledviny, po které mu byla diagnostikována Bergerova nemoc.

Ptáte se, co to sakra je? Bergerova nemoc patří mezi jednoho z nejčastějších zástupců zánětlivých onemocnění ledvinných glomerulů, což jsou mikroskopické základní filtrační jednotky ledvinné tkáně. Jedná se o záněty neinfekční, které jsou způsobeny abnormálními funkcemi imunitního systému. Onemocnění bývá dlouhodobé a asi u třetiny nemocných vede k postupnému selhávání ledvin. Většina pacientů s touto nemocí je jen pravidelně sledována a preventivně dostává léky ze skupiny ACE inhibitorů, které zjednodušeně řečeno chrání tkáň ledviny.

Chris se dobře informoval a ví, že se s nemocí bude muset po celý život potýkat. Jeho úkolem nyní bude hledat cesty, jak zatěžovat svůj imunitní systém co nejméně. Neznamená to ale, že by s kulturistikou musel skončit. Jen zřejmě kariéru ukončí o něco dříve, než předpokládal. Ostatně nikdy ani prý neplánoval závodit do čtyřiceti. Bude také závodit méně často a je dost pravděpodobné, že jej uvidíme většinou pouze na Olympii.

Podobné problémy, ale mnohem horší jej pronásledovaly už v minulosti, ale lékaři tehdy nebyli schopní určit příčinu jeho potíží. S diagnózou poměrně vážné nemoci se podle svých slov srovnal lépe, než sám čekal. Stále bude usilovat o získání titulu z Classic Physique Olympia, jen bude muset hledat způsob, jak své tělo vystavovat co nejmenšímu stresu. Už se mimochodem začal zabývat tím, jaká výživa a jaký životní styl by mu k tomu mohl pomoci. O tom, že trpí Bergerovou nemocí, se dozvěděl krátce před letošní Olympií. Přesto na soutěži skončil druhý se ztrátou jediného bodu na vítězného Breona Ansleyho. Chris si tak ověřil, že i přes své onemocnění je schopen v kategorii classic physique bojovat o nejvyšší příčky, což jej samozřejmě těší.

Chris Bumstead na Classic Physique Olympia 2018 (foto: Team-andro.com / Andreas Volmari)


Foto:
Team-andro.com / Andreas Volmari


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

08.10.21:40PavelV - Shawn Rhoden měl už před Olympií podepsaný kontrakt, že so..
08.10.08:45LaFontaine - Říkal to po EVLS i jeho kouč Chris Aceto, že mohl na EVLS ..
08.10.00:43petrpolak - Přesně tak, bylo to zřejmé, že nenastoupí už týden před zá..
07.10.19:44moab - Můžeme jen spekulovat, ale viděl jsem ho na EVLS ve chvíli..
07.10.13:56Marczus - A mohl by si nám, prosím, napsat skutečné důvody jeho závo..
07.10.05:15petrpolak - Myslíš si, že za jeho neúčastí na EVL`s jsou skutečně zdra..
06.10.22:59Arnold Strong - A jak je na tom zdravotne shawn rhoden?
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 37 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra