Reklama:
Arašídové máslo 1000 g + 500 g ZDARMA!
Pochutnejte si na jemné nebo křupavé variantě másla Big Boy! Více zde.

Excalibur Race Sky (Vinařice) 2018 - reportáž a fotogalerie

4.883 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Překážkové závody: Excalibur Race
- představení
Konečně se vydávám také na nějaký závod v mém okolí, v sobotu 29. září se nedaleko koná Excalibur Race. Dojezdově to mám asi 20 minut, a tak nemusím ráno nijak chvátat. Startuji mezi prvními v 11:11:00. Moc se těším na celou trať, jelikož skanzen znám jen z oficiální prohlídky. Po příjezdu si jdu vyzvednout registraci a také se trochu porozhlédnu po trati, ať vím, co mě čeká, jelikož jsem na závodu Excalibur Race ještě nebyl. Jdu se převléci a trochu se protáhnout před závodem.

Čas se krátí, a tak docházím do vstupní budovy, odkud se startuje. Řadím se do zástupu závodníků startujících přede mnou. Každý závodník má závodní číslo, a tak uvidím v průběhu závodu, jak si stojím. Vybíhá se v třicetisekundových intervalech za sebou, což je parádní, jelikož na trase nedochází k tolika "zasekáním" na překážkách.

Odpočítávají se poslední vteřiny před startem. Vyrážím po schodech a pak budovou, kde jsou vystaveny expozice. Trasa se různě klikatí až do šaten horníků. Jedná se o velkou místnost s vysokým stropem a jsou zde nataženy řetězy, na kterých jsou zavěšeny pracovní oděvy jednotlivých horníků, kteří zde fárali, tedy takoví oběšenci. Každý měl svůj řetěz, na kterém si vytáhl až ke stropu své pracovní oblečení, a dole zajistil zámečkem. Dělají se zde raci přes celou místnost, a tak mám trochu času si to prohlédnout. Cestou probíhám i kolem těžební věže s výtahem dolů do podzemí. Venku před budovou přeskakuji pneumatiky poházené po zemi a pádím k nošení kanystrů s vodou. Popadám jeden kanystr a absolvuji trasu.

Trocha běhu a jsem u překážky s názvem schody do nebe. Výběh na věž s dopravníkem a pak seběh. Následuje okruh se dvěma pneumatikami v ruce. Pak vede část do lesíka, kde se trasa klikatí přes kopečky až k áčkové stěně.

Trasou se dostávám do svahu z násypu popílku. Hned toho mám plné boty. První překážky byly tak nějak na zahřátí a protažení. Přichází první pořádná překážka, a to v podobě zavěšených lan do oblouků s kruhem mezi tím a zvonečkem na konci. Ještěže jsem si měl možnost tuto překážku předem vyzkoušet,  protože jsem nikdy nic podobného neabsolvoval, a tak jsem nevěděl, jak na ni. Vše se daří a pokračuji průlezem, ručkováním na tyčích, ručkováním pod žebříkem s přechodem zespodu na zavěšenou fošnu. Proběhnu expozicí, jak vypadala těžební štola, kde jsou různé stroje a vrtačky. Další část vede opět lesem až k převracení pneumatiky třikrát tam a třikrát zpět. Hod oštěpem na slaměný balík., který je poměrně blízko.

Teď je na řade delší lesní část s pobíháním z kopce a do kopce, okořeněná o pár překážek jako vytahování pneumatiky, plazení v bahně a překlápějící se dřevěné kladiny. Vše se daří celkem dobře a občas předběhnu i startující závodníky přede mnou. První zklamání přichází na překážce ježek v kleci. Ještě jsem ji nikdy nezkoušel, ale věřil jsem si na ni. Nastupuji a roztáčím válec po konstrukci za pomoci přeručkování příček. Ale kousek před koncem se zasekávám, sklouzává mi ruka a já se svalím na zem jako švestka. Stálo mě to hned dvacet angličáků, čas, a hlavně náramek, který mi odstřihli. Škoda, že se překážka nedala opět opakovat a byl na ni jen jeden pokus. A tak odbíhám naštvaný sám na sebe, že jsem si to takto pokazil. Je tu šplh na laně s následným ochlazením a umytím v hornickém vozíku plném vody. Do cíle zbývá již jen pár překážek, ale zato těch nejtěžších. Podlézání klád zespodu s přelezením na podélný hranol. Pak podobná překážka podlézání a přelézání dřevěných klád do kopce, mezi tím provazová síť a pak sestupně opět dřevěné klády. Poslední překážkou je protáčející se irská lavice. Opět na jeden pokus a ani to se mi nedaří. Nedokázal jsem to nějak dotočit výmykem, a tak mě to stojí opět dvacet angličáků. V cíli dostávám medaili a občerstvuji se ionťákem a banánem. Jsem celkově zklamaný svou neschopností. Trasa měla kolem 6 km a vedla v místním hornickém skanzenu velmi zajímavě. Po závodě je možnost se jít omýt do sprch a také něco zakousnout ve stánku s občerstvením.

Závod jsem si moc užil díky novým překážkám a skvělému prostředí skanzenu. Trasa byla pěkně vedena a i značena. Už se těším na další závod v roce 2019.

Excalibur Race Sky (Vinařice) 2018 - nejlepší závodníci
p. muži ženy
1. Lukáš Novák - 0:39:48 Barbora Stejskalová - 0:51:36
2. Martin Štíbal - 0:43:59 Helena Blažková - 0:51:54
3. Rostislav Fišer - 0:44:36 Natálie Poloczková - 0:26:12


Excalibur Race Sky (Vinařice) 2018 - reportáž a fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Fitness pomůcky
Nabízím k prodeji používané, ale v dobrém stavu fitness pomůcky: 1 kg činky - k dispozici 28 kus...
bazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...
bazar Concept2 D PM5/černý
Prodávám Concept2 D PM5/černý - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu předat dokla...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra