Reklama:
Arašídové máslo 1000 g + 500 g ZDARMA!
Pochutnejte si na jemné nebo křupavé variantě másla Big Boy! Více zde.

Spartan Race Super a Sprint (Lipno) 2018 - reportáž a fotogalerie

4.245 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Spartan Race Beast (Lipno) 2018 - reportáž
a fotogalerie
Probouzím se do nedělního rána po sobotním závodě Spartan Race Beast, ale počasí je ještě horší, než bylo v sobotu. Vůbec se mi nechce vylézt z postele, a tak posouvám budík stále po deseti minutách dál a dál. Nakonec už musím přeci jen vylézt a jít se přichystat na start. Sním jen něco lehkého a vyrážím odnést věci do úschovny a opět rovnou do koridoru. Vím již, co mě čeká, a tak vím, do čeho jdu. Utěšuji se tím, že to bude kratší a tím pádem budu dříve v suchu a teple. Ale vzápětí mi to kazí myšlenka, že mě ještě čeká druhý závod dne, a to Sprint. Ale co bych to byl za spartana, abych se nechal něčím takovým zlomit.

Spartan Race Super

Začátek je opět pomalejší, a tak se propadám ke konci vlny. V průběhu stoupání se začínám prohřívat a tělo se začíná připravovat na další dávku náročné trasy. Sbíhám k memory testu, kde zase drtím kód. Tentokrát ho mám lehčí na zapamatování (A7BDMB), a tak neztrácím čas a vyrážím kopcem nahoru. Trasa je prozatím stejná jako na Beastu, a tak vím, co kde bude. Vše zatím jde hladce a tak nějak jako v sobotu. Jsem u nošení štěrku a kamarád zrovna odchází, tak se snažím odhadnout jeho náskok, který je kolem 7 minut. Říkám si, že by bylo pěkné ho někde dohnat v průběhu závodu a dokončit s ním, protože na Beastu mi to pěkně natřel. Takže mám hned o trochu větší motivaci se pokusit více zabrat. Ale ono to zase tak moc nejde. Běžím z kopce k A monkey baru a pak ke skákání snožmo s gumou kolem kotníků. Já dobíhám a on opět odchází z překážky. Zatím se mi jeho náskok nedaří stáhnout, ale naopak se prohloubí, jelikož to skákání mi dává dost zabrat. Přelezu A cargo síť, přeskočím stěnu a klikatě si to ženu bike cestou vzhůru. Opět registruji kamaráda, který již sbíhá kopec. Mě čeká ještě dlouhá část stoupáním a pak klesáním k tahání kolečka.

U tahání kolečka si vybírám jiné než v Beastu a jde to o něco lépe, tak se tu tolik nezadrhnu. Pokračuji stoupáním až k Herkulovi. Již z dálky koukám, jak to jde komu vytahovat, a vidím, že na třetí kladce to jde alespoň od pohledu lehce. Přibíhám tedy na třetí kladku a zaberu jako v Beastu. Nečekám, že pytle odlehčili a málem si vyrážím zuby. Pytel jde nahoru úplně sám, a tak jsem potěšen, že se tolik nenadřu. Běžím k hromadě pytlů, které sice neodlehčili, ale jde to tentokrát rychleji z kopce. Občas i popoběhnu. Do kopce se opět sunu jako šnek. Když odhodím pytel, jsem krásně lehký, ale ani tak se mi hned nedaří rozběhnout nohy. Pod kopcem mě čeká kolečko s kládou v ruce a další stoupání. Plazení pod ostnatým drátem jde překvapivě rychle. Krátký okruh lesem a jsem u multiringu. Zde došlo ke zkrácení trasy o výstup na Stezku korunami stromů. Vidím kamaráda, jak odbíhá zrovna od multiringu, to znamená, že nedal a dost se tu zdržel. Pouštím se do lezení. Na posledním kruhu se zaseknu a ztrácím moment rozhoupání, visím na dvou rukou a nemohu dosáhnout dál. Snažím se rozhoupat a po chvilce se opět chytám a dokončuji. Tato chyba mě stála dost sil, ale hlavní je, že jsem nemusel dělat angličáky.

Z kopce to opět valím, jak to jde mezi kořeny a kamením. Ale kamarád nikde, asi běží stejně rychle. Dobíhám na oštěp, kde ho vidím, a jsem vedle něj. Skvěle trefuje panáka, a tak pokračuje do vody. Snažím se uklidnit a soustředit se na hod. Také trefuji a pospíchám za ním přeplavat studenou vodní nádrž. Konečně ho za celý závod doháním na šplhu na laně, kde jsem o malinko rychlejší. Zde ho předbíhám. Snažím se držet tempo a zastavuje mě až kontrola memory testu. Hlásím na dálku kód a úspěšně pokračuji na Olympus. Jsem opět u twisteru, narovnám úchyt a jdu na to. Začátek je dobrý, a když slyším od někoho za zády: "Dívejte, takhle to jdou eliťáci," tak mě to tak nakopne a povzbudí, že přeci jen nemohu spadnout a udělat si ostudu. Už jen část vodou a rovnou do cíle.

V cíli cítím příjemné teplo od ohně. Mám dokončeno, tentokrát poberu spoustu kovu na krk, protože jsem dokončil i X2 Trifectu, a odcházím se převléci. Následuje odevzdání věcí na vyprání a lov něčeho k snědku. Pak si jdu odpočinout do postele, protože asi za necelé 2 hodiny startuji na posledním závodu Sprint.

Spartan Race Sprint

Je načase vyzvednout vyprané věci. Jak zjišťuji, nestačily se usušit, a tak je vyzvedávám alespoň vyprané a voňavé. Navlékám si potřebné pásky a čip a zjišťuji, že na pásku mám jiný čas než startovní na čipu. Čeká mě tedy ještě výlet k registracím, aby opravili chybu na startovním pásku. Nerad bych se dohadoval před vpuštěním do koridoru, že je to špatně. Jsem tu do třetice před vběhnutím do vody a s očekáváním, jaká bude trasa tentokrát. Vše probíhá stejně jako v prvních závodech, jen jsem unavenější a zdá se mi, že jsem v začátku čím dál pomalejší. První změna v trati nastává kousek před původním seběhem k memory testu, kde se trať rovnou stáčí k balanční kladině a ušetří první kopec. Poté následují stejné překážky - stěna, nošení koule s pěti angličáky a rovnou k nošení kýble štěrku. Opět zkrácená trať o překážky, vodu a část kopce dolů. Vyjdu kratší kopec a jsem na vrcholu. Z kopce k A monkey baru a zkrácenou trasou ke cargo síti a stěně. Klikatou bike trasou nahoru až k Herkulovi. Zde zkráceno o celý kopec a tahání kolečka s pískem.

Pokračuji na pytle s pískem a rovnou pod ostnatý drát, krátkou cestou kolem Stezky korunami stromů a rovnou k multiringu. Vše jde zatím překvapivě celkem dobře, a tak neztrácím čas a pádím dolů k oštěpu. Zde se opět rozhodne, jelikož ve sprintu každá nesplněná překážka hodně rozhodne o umístění. Opět se soustředím na hod a trochu se bojím, že jsem svou dávku štěstí vyčerpal a již se netrefím. Ale světe div se, i tentokrát napotřetí za sebou dávám. A tak pokračuji plaváním šplháním na laně. Cítím, že bych nemusel mít špatný čas, a tak nasazuji rychlejší tempo až k Olympu. Rychle hopsnu na stěnu a jedu chyt po chytu, na konci skoro padám, ale vše udržím a zazvoním. Málem jsem si vše těsně před koncem pokazil. Poslední překážku twister tak nějak přehopsám a tentokrát běžím do cíle, co to jde. Každá sekunda se někdy počítá.

Paradoxně nakonec Sprint byl můj nejlepší závod z celého víkendu. Sprinty mi vůbec nevyhovují, jsou krátké a moc rychlé, ale tohle byla asi nějaká výjimka. Vše dopadlo dobře, a tak jsem si doběhl pro pro mě skvělé 11. místo v mé věkové kategorii.

Spartan Race Super (Lipno) 2018 - nejlepší závodníci
p. muži ženy
1. Michal Rajniak - 1:35:14 Martina Fabiánová - 2:17:17
2. Tomáš Tvrdík - 1:37:36 Babett Groholy - 2:20:41
3. Petr Dorňák - 1:41:59 Klára Lokajíčková - 2:23:44

Spartan Race Sprint (Lipno) 2018 - nejlepší závodníci
p. muži ženy
1. Tomáš Tvrdík - 53:43 Blanka Plačková - 1:06:33
2. Michal Rajniak - 55:55 Kristýna Hurková - 1:11:11
3. Martin Hromada - 56:51 Petra Sotonová - 1:16:14


Spartan Race Super a Sprint (Lipno) 2018 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Fitness pomůcky
Nabízím k prodeji používané, ale v dobrém stavu fitness pomůcky: 1 kg činky - k dispozici 28 kus...
bazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...
bazar Concept2 D PM5/černý
Prodávám Concept2 D PM5/černý - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu předat dokla...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra