Reklama:
CFM Protein Smartlabs 1+1 za 777 Kč!
Velmi omezený počet kusů. Akce jen na pár dní! Více zde.

Classic Physique Olympia
2018: výsledky a fotografie

28.997 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Mr. Olympia 2018: sledujte soutěž živě
na internetu!
Kategorie classic physique se po úvodních rozpacích začala rychle těšit značné oblibě fanoušků a to znamená, že se čím dál tím větší pozornosti dostává také soutěži Classic Physique Olympia. Třetí ročník zmíněné vrcholné události sezóny borců nastupujících v této stále nové kategorii se v americkém Las Vegas odehrál v pátek 14. září. Semifinále se konalo v prostorách Las Vegas Convention Center, finále, které skončilo před několika okamžiky, proběhlo v Orleans Areně. V té se po léta koná nejvýraznější část hlavního programu celého Olympia Weekendu, jehož součástí je kromě Classic Physique Olympia i sedm dalších vrcholných klání sezóny profesionální ligy IFBB Jima Maniona.


Semifinálová vyvolávání:
1.Bumstead, Ano, Grimes, Laureus, Peterson, Rahbar, Ruffin, Ansley
2.Ano, Grimes, Laureus, Opara, Peterson, Rahbar, Ruffin, Younan
3.Grimes, Hoffmann, Laureus, Opara, Rahbar, Ruffin, Younan
4.Al Zadjali, DeLongeaux, Futel, Hester, Timms, Vissers
5.Bautista, Chikhaoui, Duper, Ferguson, Larijani, Pierre, Vaihu, Wilson
6.Ano, Bumstead, Peterson, Ansley

Letos se v kategorii, ve které závodníci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce, k účasti na Olympii kvalifikovalo šestadvacet závodníků. Mít íránský pas v současnosti s ohledem na možnost vycestovat do zahraničí nepředstavuje žádnou výhru a ví to i vítěz květnového Alex Classic Ali Shamsghamar. Podobně jako kulturisté Hadi Choopan a Jafar Ghaffar Nezhad nezískal vízum potřebné pro vstup na území Spojených států, a tak se na pódiu Classic Physique Olympia 2018 nakonec prezentovalo pouze pětadvacet borců.

Pokud byste si před letošním ročníkem Classic Physique Olympia na něco vsadili, pravděpodobně by to bylo na to, že i tentokrát o vítězství budou bojovat loňští dva nejúspěšnější účastníci soutěže Breon Ansley a Chris Bumstead. Oba také během semifinále dostali prostor v prvním vyvolání, které na soutěžích v kulturistice a fitness zpravidla rozhoduje o šancích závodníků na dobrý výsledek. V tom je doplnili ještě Henri-Pierre Ano, Regan Grimes, Steve Laureus, George Peterson, Arash Rahbar a Terrence Ruffin. Poslední vyvolávání dopoledního prejudgingu pak určilo, že si meze sebe první čtyři místa s největší pravděpodobností rozdělí Ano, Bumstead, Peterson a Ansley.

O vítězství přitom v souladu s předsoutěžními předpoklady reálně bojovali pouze Chris a Breon, přičemž oba měli své přednosti i slabiny. Ve prospěch Bumsteada hrála stavba těla, vyváženost a to, že byl favoritem publika. Nepřehlédnutelný byl zejména v širokém zádovém postoji zepředu. Srazit jej mohlo ale to, že se zdálo, jako by se mu v oblasti stehen ještě držela nějaká voda v podkoží. Obhájce titulu Breona Ansleyho zdobily výborné kvadricepsy i parádní vrcholky bicepsů. V zadních postojích působil však poněkud ploše, a tak ani jeho vystoupení tentokrát nebylo bez drobné vady na kráse. Koho nakonec rozhodčí z dvojice Ansley - Bumstead upřednostní?

Ačkoliv určitě nezávodil lepší než vloni, z vítězství se i tentokrát radoval americký profík Breon Ansley, ale bylo to těsné! Chris Bumstead za svým největším soupeřem zaostal o jediný bod. Třetí místo v nabitém startovním poli znovu vybojoval výbornými zády disponující George Peterson, a tak jednotlivé cenné kovy skončily přesně ve stejných rukou jako vloni. Na dalších příčkách tomu ale už bylo jinak. Čtvrté místo zaslouženě obsadil perfektně připravený nováček kategorie Henri-Pierre Ano, jenž zaujal oběma bicepsovými pózami. Množství detailů v oblasti jeho zad bylo neuvěřitelné a prezentoval se i výbornými břišáky.

Jako poslední se do nejlepší pětice na letošní Olympii vešel Arash Rahbar, který v letošní přípravě zůstal v ústraní a soustředil se jenom na kulturistiku. Snažil se zlepšit především stehna a záda, pracoval ale také na pózování a na tom, aby byl tentokrát kompletnější. Vše se mu povedlo, vždy u něj ale prostě bude platit, že jej budou limitovat jeho tvary a tělesná stavba, která jej v porovnání s řadou jeho soupeřů v classic physique bude stavět do nevýhody.


Výsledky Classic Physique Olympia 2018:

  1. Breon Ansley*
  2. Chris Bumstead*
  3. George Peterson*
  4. Henri-Pierre Ano*
  5. Arash Rahbar*
  6. Dani Younan
  7. Steve Laureus
  8. Regan Grimes
  9. Terrence Ruffin
  10. Courage Opara
  11. David Hoffmann
  12. Danny Hester
  13. Stanislas DeLongeaux
  14. Haitham Al Zadjali
  15. Robert Timms
  16. Aaron Futel
  16. Darnell Ferguson
  16. Divine Wilson
  16. Khaled Chikhaoui
  16. Mateo Vaihu
  16. Mehdi Larijani
  16. Omar Bautista
  16. Panexce Pierre
  16. Petar Duper
  16. Wesley Vissers

* kvalifikace na Classic Physique Olympia 2018 (podle pravidel pro sezónu 2018, pravidla pro sezónu 2019 mohou být ještě upřesněna)


Vybraní účastníci Classic Physique Olympia 2018

Více fotografií ze soutěže naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Jeff Binns


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

15.09.12:34petrpolak - Výborní, prostě WOOOW!
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 120 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínStrongman´s Games Aš 2021 - video a r...
CIZO (20:36) • Protože je autor guma, psal ten report přerušovaně asi v deseti časových úsecích a posl...
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
PrivateBlueVenusTV (16:20) • A kto je zvedavý na to, ako si vrabec alebo holub zobe, lieta, čviriká, hrkúta. Skoro n...
magazínStrongman´s Games Aš 2021 - video a r...
Ailton32 (15:34) • Nechci být držkatý :D ale chybí vám tam zercher dřep pro profi 220kg :D
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
LaFontaine (14:57) • Aniž bych to nějak hodnotil, tak je na tohle někdo v diskuzi o tréninku Dennise Wolfa z...
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
PrivateBlueVenusTV (13:35) • No tak mi odpusť, že nie som `biorobot`, a dovolím si byť originálny vo väčšej miere, n...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie