Reklama:

Ohlédnutí za čtvrtečním
děním na Mr. Olympia 2018

13.992 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Čtyřiapadesátý ročník Mr. Olympia i celý Olympia Fitness & Performance Weekend Joea Weidera je zde. Za námi jsou už první oficiální body programu, včetně středeční prezentace účastníků Mr. Olympia, čtvrteční tiskové konference anebo tradičního setkání závodníků s fanoušky. Největší pozornosti kulturistických nadšenců se ze zmíněných mini částí Olympia Weekendu vždy těší tisková konference, a to ačkoliv její informační hodnota rozhodně není taková, jako je třeba v případě předsoutěžních rozhovorů. Jde ale vždy o pořádnou show, ve které není nouze o vzájemné hecování, ale také slovní inzultace, které jsou možná mnohdy už poněkud přes čáru.

Nejinak tomu bylo i letos, kdy by se celý Olympia Weekend měl odehrát ve znamení řady drobných příběhů. Phil Heath má možnost vybojoval svůj osmý titul Mr. Olympia v řadě, některé ikony Olympia 212 Showdown letos na soutěži budou závodit naposledy a jeden z borců se na pódium Olympie vrátí po bezmála čtyřiatřiceti letech. Středeční a především čtvrteční dění na letošním Olympia Weekendu jsme pro Vás pečlivě sledovali a níže Vám nabízíme sepsané to nejzajímavější, co o sobě závodníci v Las Vegas, kde se akce koná, prozradili.

Záznam tiskové konference účastníků Olympia Weekendu 2018


Co řekli před soutěží vybraní účastníci Mr. Olympia

Phil Heath

Mr. Olympia 2018: sledujte soutěž živě
na internetu!

Sedminásobný šampión Mr. Olympia Phil Heath v předsoutěžních rozhovorech nikterak neskrýval své pochopitelné nadšení z toho, že se mu naskýtá příležitost vyrovnat rekord Leeho Haneyho a Ronnieho Colemana v počtu vítězství ze soutěže. V přípravě se soustředil na dosažení optimální formy, separace a plnosti svalů. K pozitivnímu dojmu z jeho postavy by kromě toho všeho mělo přispět, že tentokrát bude závodit bez dvojité kýly, která v posledních sezónách měla svůj podíl na tom, že se mu během soutěží nedařilo držet břišní stěnu pod kontrolou.

Phil letos v přípravě zůstal fanouškům skryt více než obvykle, chtěl svou formu postaru držet pěkně pod pokličkou. Uvedl také, že teď, když je po loňské operaci kýly opět stoprocentně fit, si myslí, že by mohl závodit na špičkové úrovni ještě nějakých sedm nebo osm let. Zda se na Olympii pokusí vybojovat i devátý a desátý titul, jak kdysi uvažoval, se ale rozhodne až po letošním ročníku soutěže. Osmatřicetiletý závodník jako vždy před soutěží vystupuje sebevědomě. Uvedl, že letošní Phil je vůbec ten nejlepší v historii, což potvrdil i nadšený reportér Frank Sepe z magazínu Npcnewsonline.com. Na Philovu postavu, jak ji měl možnost přednedávnem vidět, pěl doslova ódy.

Během tiskovky Phil kromě jiného uvedl, že na pódiu tu nebude pro soupeře, ale sám pro sebe, aby se zapsal do historie. Na tato slova následně zareagoval Nathan De Asha. Ten řekl, že si nemyslí, že si lidi koupili vstupenku proto, aby viděli, jak se Phil stane legendou, ale aby viděli, jak je sesazen z trůnu. Inu, uvidíme, jakou formu Heath na pódium za několik hodin přinese a jak to celé dopadne.

Nathan De Asha

Právě Nathan má letos nemalé ambice a rád by se na Mr. Olympia probojoval do první pětice či čtveřice. Pak by měl totiž jistotu postupu na příští ročník soutěže a pod vedením svého trenéra Matta Jansena by si mohl dopřát celý rok ničím nerušené přípravy. To by mu mohlo pomoci k tomu, aby v roce 2019 Phila na Olympii porazil. Nathan se nikterak netají tím, že si myslí, že sport potřebuje nového šampióna. Phil Heath podle něj po celé dny jenom sedí doma, nechodí na expa ani se nesetkává s fanoušky na lokálních soutěžích. Ideálním vítězem Mr. Olympia pro něj byl Jay Cutler, který sice ztratil korunu pro krále kulturistiky, ale neztratil titul, protože stále reprezentuje sport. V přípravě na letošní Olympii Nathan usiloval o vylepšení zadních postojů a věří, že na cestě za svým vysněným umístěním v top 5 dokáže porazit třeba Shawna Rhodena nebo Roellyho Winklaara.

Shawn Rhoden

Zmiňovaný Shawn Rhoden hovoří o tom, že na pódium přinese kompletně jiný vzhled postavy než minulý rok, kdy jeho přípravu negativně ovlivnila zlomená čelist. Uvedl, že si je svou formou jistý. Na tiskové konferenci byl tradičně poněkud ospalý a z letargie jej příliš nevytrhlo ani to, když moderátor Dennis James připomněl, co Shawn před několika týdny pronesl na adresu Phila Heatha. Tedy, že jeho dvojitý biceps zepředu nestojí za nic, jeho široký zádový sval zepředu nestojí za nic, stěží je schopný provést pózu hrudník z boku a jeho póza břicho-stehna taky není nejlepší. Phil na to v dalším průběhu tiskovky záhy zareagoval tak, že Shawnovi nemá co říct, kecy nemají žádnou cenu a Rhoden to zjistí už zítra na pódiu.

Dexter Jackson

Do hecování s aktuálním šampiónem se na rozdíl od De Ashy a Rhodena nijak nezapojil osmačtyřicetiletý vítěz Mr. Olympia z roku 2008 Dexter Jackson, který se letos soutěže zúčastní už podevatenácté! Bylo cítit, že se za několik posledních let mezi Dexterem a Philem vytvořil vztah vzájemného respektu. Jackson nikterak neskrýval svůj názor, že pokud Heath bude ve formě, tak bude takřka nemožné jej porazit. Vrátil se také ke svým startům na jarních soutěžích, kdy jeho fanoušky vyděsil poněkud oteklý levý biceps. Za otok podle Dextera mohla drobná trhlina ve svalu, nic se ale neutrhlo od kosti a vše se velmi rychle zahojilo. K rekonvalescenci mu pomohlo i šest týdnů úplného volna od tréninku, které si dopřál hned po svém startu na Arnold Classic Australia.

Mamdouh Elssbiay

Vloni na Olympii druhý Mamdouh Elssbiay řekl, že si přišel pro vítězství, a slíbil, že přinese titul Mr. Olympia na Střední východ. Celý rok tvrdě trénoval, po stránce formy se u něj všechno změnilo a na pódiu předvede něco, co svět kulturistiky ještě neviděl. Na tato slova během tiskovky bystře reagoval Phil Heath, který připomněl, že podobně "Big Ramy" mluvil i vloni. Dva dny před semifinále Mamdouh podle svých slov vážil neuvěřitelných 140,5 kg!

Cedric McMillan

Cedric McMillan před letošní Olympií přeci jenom nepatří ke kandidátům na medaile. Kvůli tomu dostal slovo až po všech ostatních dosud zmíněných borcích a musel si tak vyslechnout všechny jejich slovní přestřelky. Na toto konto uvedl, že nepotřebuje mluvit špatně o postavách ostatních, aby se sám utvrzoval v tom, že ta jeho je lepší. Tohle rádoby hecování před soutěží nemá rád a myslí si, že všichni účastníci Olympie by se měli navzájem respektovat. Uvedl, že žije ve skutečném světě a místo toho, aby měl zadek na židli v Las Vegas, by teď měl vést vojáky k pobřeží USA, které aktuálně pustoší hurikán. Na poměrně emotivní Cedricův proslov, který McMillan vedl v podobném duchu ještě notnou chvíli, zareagoval William Bonac. Ten řekl, že všichni, jak jsou v sále, v životě čelí problémům, ale ne každý o tom potřebuje mluvit. Čemu Cedric čelí, tomu čelí. Ostatní se zase musí vyrovnávat s jinými věcmi. Nádavkem pak McMillanovi vytkl, že ostatní v zákulisí ani nepozdravil.

Sergio Oliva Jr.

Jako dobrý řečník a ambasador sportu se při své první tiskové konferenci na Mr. Olympia uvedl Sergio Oliva Jr., syn stejnojmenného šampióna soutěže z let 1967 až 1969. Vtipně připomněl, že si od své poslední Olympie vzal asi tak třiatřicet let na to, aby zapracoval na objemech. Vzpomněl tak, jak jej jeho otec představil jako příští "Mýtus" kulturistické veřejnosti během vyhlašování výsledků na Mr. Olympia 1984. Tehdy Sergiovi Jr. bylo několik týdnů. Mladý Oliva se netajil, že je stále především fanouškem kulturistiky a užívá si každý moment, který mu jeho kariéra profesionála přináší.

Na soutěži napíše kousek kulturistické historie, když se stane prvním synem Mr. Olympia, který k Olympii sám nastoupil. Jeho cílem bude porazit dva kulturisty, které letos nedokázal, a to Michaela Locketta a Alexise Riveru Rolona. Ocenil fanoušky, kteří přišli podpořit své idoly na tiskovou konferenci, a nenechal se vyvést z míry Nathanem De Ashou, který jej okřikl, že si na tiskové konferenci bere pro sebe příliš mnoho času. Tak trochu právě na Nathanovu adresu uvedl, že má rád, když si kulturisté na nic nehrají, a to dokonce když jim z úst jdou nesmysly.

Co řekli před soutěží vybraní účastníci Olympia 212 Showdown

James "Flex" Lewis

James "Flex" Lewis před několika měsíci překvapil fanoušky, když uvedl, že letos na Olympia 212 Showdown závodí naposledy. Tehdy se zmínil, že pokud někdy ještě bude závodit, bude to v kategorii open. Šestinásobný šampión soutěže během setkání závodníků s fanoušky řekl, že je to jeho poslední Meet & Greet, z čehož se zdá, že o závodění v open kategorii v současnosti spíše neuvažuje. Dost možná tak po této sezóně soutěžní plavky už nenavlékne. Stejně jako v předchozích letech pro "Flexe" i nyní bylo velmi obtížné dosáhnout hmotnostního limitu lehčí váhy, který je stanoven na 96,2 kg. Připraven byl už při hmotnosti 102 kg a znovu tak musel pálit svaly, aby se do své kategorie vešel. Tiskovou konferenci využil už tak trochu k loučení s kariérou, když především děkoval za to, co mohl s profesionální kulturistikou prožít.

Jose Raymond

Zatímco v případě "Flexe" jsou k možnému pokračování soutěžní kariéry přeci jenom ještě alespoň trochu otevřená vrátka, Jose Raymond letos s definitivní platností závodí naposledy. Opotřebované klouby si žádají lékařské ošetření, výměnu a nikoliv další zátěž. I Jose se proto během tiskové konference tak trochu loučil s kariérou a děkoval všem, kteří mu během ní pomohli. Vzpomněl, že se bude jednat nejenom o jeho poslední Olympii, ale zároveň o devátou společnou s jeho kamarádem a dalším veteránem Davidem Henrym. Mezi řečí se také zmínil o tom, že největší problémy s tím, aby se při oficiálním vážení před soutěží vešel do limitu kategorie, měl Ricardo Correia.

David Henry

Právě David se během tiskovky jako jeden ze čtyřicátníků v sále zaměřil kromě jiného na otázku věku v kulturistice. Poukázal na příklad Dextera Jacksona a uvedl, že on na rozdíl od Joseho a "Flexe" nikam neodchází, když se po všech stránkách cítí skvěle.

Ahmad Ashkanani

Na Olympia 212 Showdown dvakrát druhý Ahmad Ashkanani se prezentoval zlepšenou angličtinou a smyslem pro humor. Uvedl, že by si přál být jako "jeho otec Dexter" a být na Olympii i po dvaceti letech. Popřál do budoucna hodně štěstí Josemu a "Flexovi", kteří se letos s Olympií loučí.

Mahmoud Al Durrah

Lewis, Raymond, Henry, ale už i Ashkanani na Olympii patří ke zkušeným borcům a první dva jsou dokonce na odchodu ze scény. Tu ale doplňují zajímaví nováčci, včetně kanadského profesionála Mahmouda Al Durraha. Původem egyptský závodník si před soutěží trochu si postěžoval, že jej pořád někdo podceňuje a před Olympií s ním nikdo nepočítá. Od svého vítězství na Vancouver Pro ale nabral asi 2,5 kg svalů a ještě k tomu je vysušenější. Zda mu to pomůže k tomu, aby se do povědomí rozhodčích i fanoušků definitivně zapsal, se uvidí za několik hodin.

Co řekli před soutěží vybraní účastníci Classic Physique Olympia

Regan Grimes

Překvapivý vítěz letošního New York Pro v classic physique Regan Grimes si podle svých slov nikdy nemyslel, že by se k účasti na Olympii mohl probojovat. Jeho cílem je dokázat lidem, že má opravdu klasickou postavu. Při výšce 182 cm před soutěží navážil 100 kg.

Stanislas DeLongeaux

Zatímco Regan vystupoval před Olympií poměrně skromně, sebevědomím hýřil Stanislas DeLongeaux. Závodník, který se narodil se ve Francii, ale vyrůstal ve Švýcarsku, uvedl, že si je svou formou stoprocentně jistý. Je o mnoho lepší než na své poslední soutěži, myslí si, že nemá žádnou slabinu a na soutěž si přišel pro vítězství. To by v podání tohoto tréninkového partnera dnes už zmíněného Shawna Rhodena představovalo opravdovou senzaci!

Chris Bumstead

Reportéři v zámoří s názorem Stanislase DeLongeauxe na jeho vlastní kvality konfrontovali třeba i vloni na Classic Physique Olympia druhého Chrise Bumsteada. Mladý Kanaďan zareagoval stručným: "Stanislas DeLongeaux nevyhraje, vyhraje Chris Bumstead."

Wesley Vissers

Kategorie classic physique je mixem různých typů postav. Zase o trochu jinou postavou než třeba právě Grimes, DeLongeaux nebo Bumstead se může chlubit Nizozemec Wesley Vissers. Ten se rozhovořil o tom, že všichni chtějí vidět na pódiu nového Arnolda a nikdo tomu nebyl podle jeho názoru tak blízko jako právě on. Na Olympii chce naplnit ideál kategorie, kterým je podle něj vzhled kulturistů ze sedmdesátých a osmdesátých let.

Arash Rahbar

Arash Rahbar má na kategorii classic physique poněkud jiný názor a podle něj v ní rozhodčí hledají na chlup to samé jako v současné kulturistice mužů open. V přípravě tentokrát zůstal v ústraní a soustředil se jenom na kulturistiku. Snažil se zlepšit především stehna a záda, pracoval ale také na pózování. Na pódiu by tentokrát měl být kompletnější.

Semifinále Mr. Olympia a Olympia 212 Showdown začíná spolu
s finále Classic Physique Olympia v sobotu ve 4:00 našeho času.


Video:
www.body-xtreme.de
www.youtube.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 83 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra