Reklama:
Akce prodloužena: Protein Extrifit 2270 g + 1000 g ZDARMA
Čas doplnit zásoby proteinů! Vyberte si ze 12 různých příchutí! Více zde.

Wings of Strength´s Rising Phoenix World Championships 2018: výsledky a fotografie

8.572 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Prostory arizonského Wild Horse Pass Hotel & Casino v sobotu 8. září hostily čtvrtý ročník soutěže Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships, která od zrušení Ms. Olympia představuje nové vrcholné klání ženského profesionálního bodybuildingu. Také letos se tato událost odehrála ve spojení s profesionální show Wings of Strength Arizona Pro, na níž dostaly příležitost profesionálky z dalších ženských kategorií, a tak o atraktivní podívanou bylo opět postaráno dvojnásob.


Finanční odměny:
1. místo50.000 $*
2. místo25.000 $
3. místo12.500 $
4. místo7.500 $
5. místo5.000 $
celkově100.000 $

* vítězka navíc získala zbrusu nový model Chevrolet Corvette Z06 v té nejlepší výbavě v hodnotě kolem 100.000 $!

K účasti na Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships 2018 se v uplynulých přibližně dvanácti měsících kvalifikovalo čtyřiadvacet závodnic, na pódiu se jich nakonec představily rovné dvě desítky. Ve hře toho na závodech i letos bylo mnoho. Nešlo totiž jenom o prestižní vítězství, ale také o podíly z finanční prémie o celkové výši 100.000 dolarů. Nejlepší účastnice soutěže navíc měla získat i zbrusu nový model Chevrolet Corvette Z06 v té nejlepší výbavě v hodnotě kolem další stovky tisíc dolarů.

Už několik sezón u ženské profesionální kulturistiky platí, že rozhodčí upřednostňují dobře připravené závodnice, které se mohou chlubit vyváženou a elegantní postavou. Hmota tak nehraje nejdůležitější roli. Nastoleného trendu se ženy a muži, kteří v panelu rozhodčích zasedli, drželi i letos. O vítězství tentokrát od začátku soutěže reálně bojovaly dvě závodnice. Devětatřicetiletá Rumunka Alina Popa, která letos závodí o něco subtilnější než v minulosti, ale jinak jí nechybí žádná z předností, která by měla zdobit špičkovou profesionální kulturistku, a Margie Martin.

Margie se může chlubit perfektními tvary a neskutečně plnými, oblými svaly. Od sezón 2015 a 2016, kdy na Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships dokázala zvítězit, evidentně výrazně nabrala, v Arizoně však tentokrát v oblasti některých partií postrádala svou někdejší svalovou tvrdost a dotaženost. To rozhodlo o tom, že se s rozdílem čtyř bodů z vítězství na soutěži, kterou někteří nazývají "novou Ms. Olympia", nakonec poprvé radovala zmiňovaná Alina Popa.

Nicki Chartrand, Margie Martin, Sheila Bleck a Alina Popa
na Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships 2018

Ptáte-li se, kde ve výsledkové listině figuruje jméno loňské šampiónky Helle Trevino, budete si muset ještě chvilku počkat. Třetí místo za devětatřicetiletou Margie Martin totiž vybojovala vždy elegantní a skvěle pózující Sheila Bleck, která tak na soutěži už potřetí v řadě dosáhla medailového výsledku. Čtvrté místo brala v životní formě závodící Kanaďanka Nicki Chartrand a na vzpomínanou Helle Trevino tentokrát zbyla až pátá příčka. Důvod? Bude jich více. Jednak se zvýšila konkurence, když vloni na Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships Alina Popa ani Margie Martin nezávodily, svůj podíl mohlo hrát i to, že Helle k semifinále nastoupila s příliš světlou úpravou pokožky, a navíc se zdálo, jako by se jí s dalšími přibranými kilogramy poněkud rozšířil pas.

Jedním z výrazných překvapení soutěže se stala nakonec šestá Jill Blondin. Závodnice, která ještě v červnu závodila v ženském physique, dokázala za několik uplynulých měsíců zapracovat na objemech, v Arizoně ji ale zdobily i jiné přednosti. Byla pravděpodobně nejlépe připravenou závodnicí soutěže, nechyběla jí symetrie ani vyváženost, a pokud do příští sezóny opět něco nabere, bude moci i v konkurenci absolutní ženské kulturistické špičky bojovat o ještě vyšší příčky.


Výsledky Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships 2018:

  1. Alina Popa
  2. Margie Martin
  3. Sheila Bleck
  4. Nicki Chartrand
  5. Helle Trevino
  6. Jill Blondin
  7. Virginia Sanchez
  8. Tananarive Huie
  9. LaDawn McDay
  10. Maria Mikola
  11. Jacqueline Fuchs
  12. Maryse Manios
  13. Susanna Jacobs
  14. Wendy McCready
  15. Barbara Carita
  16. Patty Corbett
  16. Cristina Franzoso
  16. Pauline Nelson
  16. Angela Rayburn
  16. Isabelle Turell


Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships 2018 - fotografie


Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships 2018 - záznam semifinále

Záznam semifinále Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships 2018 začíná v čase 2:55:00,
předchází mu záběry z připojeného Wings of Strength Arizona Pro

Wings of Strength's Rising Phoenix
World Championships a Arizona Pro 2018 - záznam finále

Záznam finále Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships 2018 začíná v čase 3:03:00,
Předchází mu záběry z připojeného Wings of Strength Arizona Pro


Foto:
www.maximummusclereport.com / Dan Ray

Video:
www.livestream.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

11.09.17:15jnerez - * závody
11.09.17:14jnerez - Super report a krásný zývody*79* .+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra