Reklama:

Attitude Challenge 2018 - rozhovory se závodníky

5.696 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Attitude Challenge 2018 - fotogalerie
Attitude Challenge 2018 - výsledky a reportáž

První zářijovou sobotu nebylo počasí ve Dvoře Králové vůbec v dobrém rozmaru. Na účastníky soutěže Attitude Challenge 2018 se mračilo jako kakabus a zkrápělo je vytrvalým deštěm. Závodníci se tím ale nenechali rozladit a ukázali, že ve sportovním těle dlí obvykle pozitivní duch.

Samozřejmě, nebyla to procházka růžovým sadem. Člověk po workoutu snadno prochladl, do louží při angličácích by si také normálně nikdo sám dobrovolně nelehal, stejně jako by si asi za takového počasí nikdo nešel dobrovolně zaplavat. Všichni závodníci se ale se ztíženými podmínkami poprali statečně a bez zbytečného reptání. Ba co víc, společně zažívané nepohodlí, jako by všechny ještě tak nějak víc spojilo a zpod deštníků a pláštěnek vykukovalo ještě víc úsměvů, než je obvyklé.

Nejvíce se usmívali ti, kteří se dostali na stupně vítězů. Stupeň nejvyšší v ženské RX kategorii patřil Patricii Ježkové, vítězství v mužské RX kategorii vybojoval Filip Drvoštěp. S oběma vítězi Vám přinášíme rozhovor.


Patricie Ježková - vítězka soutěže Attitude Challenge 2018 v kategorii RX ženy

Patricie, jak je to dlouho, co jsi našla CrossFit, nebo co on si našel tebe?

Teď v září to byly 2 roky, co jsem poprvé zavítala na lekci CrossFitu.

Co tě navedlo k tomu, aby sis tu úplně první crossfitovou lekci vyzkoušela?

Kamarád, nynější přítel, mě nalákal na kruháče do gymu, kde se cvičil i CrossFit. Hned druhý týden jsem absolvovala úvodní kurz a pak jsem si už na kruháč ani nevzpomněla. Chytlo mě to hned od začátku.

Co ti hned tak nějak přirozeně šlo a s čím se musíš víc poprat?

Silná stránka byly od začátku určitě síla, celková koordinace a fyzička z předchozích sportů, takže jsem se vše učila mnohem snadněji a rychleji. Slabina byla gymnastika - hrazda a kruhy.

Zmínila jsi, že už před CrossFitem jsi nějaké sporty dělala. Jaké to byly?

15 let jsem se věnovala krasobruslení a pak asi 8 let jezdectví. Po krasobruslení, se kterým jsem skončila v 18 letech, jsem chvíli zkoušela sporty z moderního pětiboje, který jsem měla v plánu začít, ale kvůli plavání jsem to nakonec vzdala, ale ještě 2 roky jsem zůstala u šermu. Pak jsem se pomalu přesunula do klasického fitka a nakonec mě to zavedlo ke CrossFitu.

Slušná sportovní historie. A teď, jak vím, pracuješ jako trenérka. Jsi trenérkou i sama sobě, nebo svoji přípravu svěřuješ někomu jinému?

Programming a celkově dohled na trénincích má nade mnou můj přítel, který je také trenér. Občas to není úplně snadné, ale důvěra je v tomto směru pro mě nejdůležitější. Člověk může mít sebelepší programming a trenéra, ale pokud tomu nebude 100% věřit, výsledky nebudou. Já věřím, že společně dosáhneme stanovených cílů.

Kolikrát v týdnu tak trénuješ?

Trénuji 6x týdně, jeden den z toho mám aktivní odpočinek, což znamená nějaké kardio, doplňkové cviky, plavání apod. Momentálně začínám trénovat po delší době opět dvoufázově, prozatím 2 - 3x týdně.

Jak se ti zamlouval závod Attitude Challenge a jak se ti líbily jeho workouty?

Závody byly i přes nepřízeň počasí velmi zdařené. Organizačně šlapalo vše na čas, jak mělo, workouty byly pestré, zase úplně jiné, než bývají. Hodně jsem si užila první WOD, během kterého jsem si zavzpomínala na své období u koní, kdy jsme také s dětmi skákaly po balících slámy. (smích)

Co tě na soutěži nejvíc potrápilo?

Nejvíce mě potrápila asi studená voda. (smích) Vodu nemám moc ráda, ani když je horko, natož v takovém počasí. Nějak jsem si při prvním skoku neuvědomila, jak voda bude studená, trochu se mi stáhly plíce a já si třikrát lokla. Po pár tempech už to bylo bez problémů, ale určitě to bylo něco, co bych sama dobrovolně znovu neabsolvovala.

Do jaké míry tě rozčilovalo a unavovalo poměrně chladnější počasí s celodenním deštěm?

Myslela jsem si, že to bude horší, ale popravdě mi to až na to, že jsem na sobě měla pláštěnku a snažila se udržet mezi workouty v teple, nijak nevadilo. Výkony to pravděpodobně také neovlivnilo, respektive podmínky jsme měli všichni stejné.


Filip Drvoštěp - vítěz soutěže Attitude Challenge 2018 v kategorii RX muži

Filipe, jak dlouho se věnuješ CrossFitu a kdo nebo co tě k němu přivedlo?

S CrossFitem jsem se poprvé seznámil na podzim roku 2013. Způsob cvičení a hlavně standardy provedení jednotlivých cviků mi přišly zvláštní, nakonec jsem si ale zvykl a vydržel u toho až dodnes. Tento sport mi poprvé ukázal kamarád Marek Jukl, základy jsem tehdy sbíral i ve Fitness Filip u Martina Štěpánka v Hradci Králové.

Kde trénuješ? A máš individuální tréninkový plán?

Trénujeme s partou lidí v gymu garážového typu - Barracks Gym v České Třebové. Individuální trénink nemám, ale poslední dva měsíce více rozděluji tréninkové jednotky a snažím se oddělit segmenty CrossFitu do více dní (vzpírání, gymnastika, kardio).

Které disciplíny CrossFitu ti přirozeně jdou a na čem musíš naopak víc makat?

Mojí silnou stránkou jsou veslo, wall ball a běh. To jen díky tomu, ze jsem vysoký. Ale 194 cm není ve výsledku žádná výhoda, spíš naopak. Pokud se na tréninku či závodech objeví hrazda, je to pro mě vždycky boj.

Na Attitude Challenge ti tedy nahráli, když hrazdu nezařadili. Jak se ti závod ve Dvoře Králové líbil?

Attitude Challenge byl pro mě, ale myslím, že i pro ostatní účastníky, vydařeny závod. Sedla mi struktura všech workoutů, líbilo se mi, že každý ze závodníků měl šanci dominovat alespoň v jednom workoutu. Nepřevažovalo vzpírání, jak to bývá poslední roky v ČR trendem. Hned první překážkový event mile překvapil. Pro přeskakování balíků slámy jsem využil své výhody dlouhých nohou. Nejhorší část pro mě byl WOD 4 - těžké mrtvoly s angličáky v režimu 21-5-9. Zde jsem si po boku striktních rozhodčích opravdu sáhnul na dno svých sil.

Jak sis užil plavání? Je to tvoje oblíbená disciplína?

Na plaveckou část ve třetím workoutu jsem se docela těšil, nakonec to ale byla slušná dřina s 32kg kettlebellem, kterou jsem tolik nepředvídal. Plavání jako takové mi nevadí, ale mám problém s dýcháním u kraulu, proto jsem zvolil prsa, která jsem navíc schopný plavat rychle.

Nakolik tvůj výkon i celkovou náladu ovlivnil téměř celodenní déšť?

Na závod jsem byl pozitivně naladěn a neovlivnilo mě ani ošklivé deštivé počasí. Možná bych jen příště ocenil trochu lepší zázemí pro atlety v podobě šaten a teplé sprchy. Jinak s podmínkami se asi pral každý závodník. Voda v bazénu s 19 stupni nebyla nejteplejší a vzpírání na mokrém povrchu taky nebylo moc příjemné.

Jaké jsou tvé další sportovní plány?

Většinu mé sportovní historie provází basketbal, takže od října zase navážu na novou sezónu na amatérské úrovni. Nicméně cvičit nepřestávám celý rok a snažím se udržet se v kondici. A určitě se za měsíc chystám na českou klasiku, crossfitové závody No Excuse v Hradci Králové, kam jezdíme s kluky z gymu každý rok.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 57 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
Arnold Strong (20:46) • Kdopak je ten mistr republiky ktery zemřel na rakovinu?
magazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
Turakam (21:27) • Kareša mám rád, ale na videe skôr len vypočuť, lebo sa naň dívalo veľmi ťažko, kmital t...
magazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
th.0th (14:18) • Asi první video na tomto webu, které jsem skouknul celé bez přeskakování...*79*
magazínJak to bude s letošním EVLS Prague Pr...
hary97 (00:16) • Já bych v tom neviděl problém. Stačí, když budou závodníci v rouškách a dodržovat 2m ro...
magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
reveira (18:30) • Zdravím Věrku a přeji ať se daří ve všem co dělá,a že toho není málo,jinak nohy pěkný,i...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra