Reklama:

Attitude Challenge 2018 - výsledky a reportáž

5.759 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Attitude Challenge 2018 - fotogalerie
Závod Attitude Challenge, který se konal v sobotu 1. září 2018 ve Dvoře Králové, měl smůlu na počasí, ale štěstí na lidi. Sešli se tu fajn závodníci, kteří se statečně prali se ztíženými podmínkami a i přes celodenní déšť si zachovali dobrou náladu. Pořadatelský tým byl přátelskou partou, která komplikace způsobené deštěm zvládala bez zbytečného stresování, a konečně, na korektnost soutěže dohlížel super zkušený head judge, v Česku jeden z nejpovolanějších, dlouholetý crossfitový atlet, trenér a majitel crossfitové tělocvičny v Hradci Králové Martin Štěpánek.

Pro svůj závod vybrali pořadatelé opravdu půvabné místo. Areál Tyršova koupaliště disponuje hřištěm, které leží na kopci kousek od romantického altánu a je obklopeno nádhernými vzrostlými stromy. Zde probíhala většina soutěžních disciplín. Z hřiště je pak krásný výhled na prvorepublikovou restauraci a modrou hladinu koupaliště, ke kterému se schází po schodišti s několika obloukovými branami porostlými vinnou révou. U bazénu se nacházelo jediné útočiště před deštěm - zastřešená plocha s automatem na teplé nápoje, který se toho dne stal pro zmoklé závodníky oblíbeným a často navštěvovaným "meeting pointem".

WOD 1
časový limit 2 minuty

 • straw playground

WOD 2
časový limit 8 minut

 • 3x touch and go squat clean
 • 2x shoulders to overhead

Zajímavé je, že kvůli špatnému počasí ze závodu nikdo ze soutěžících nevycouval. "Měli jsme registrováno 80 atletů a ne všichni se nakonec na závod dostavili. Někteří se omlouvali z důvodu nemoci či zranění, ale konkrétně z důvodu nepříznivého počasí jsme žádnou "omluvenku" neobdrželi," říká člen organizačního týmu Roman Rulf, který byl zároveň ještě s Martinem Štěpánkem tvůrcem soutěžních WODů. Některé připravené workouty ovšem musely být v den závodu mírně modifikovány. "Museli jsme udělat drobné změny z důvodu zvýšení bezpečnosti atletů," vysvětluje Rulf. "Kvůli kluzkému povrchu jsme například vyřadili burpees face to bar a zaměnili thrusters s deadlifty."

WOD 3
časový limit 12 minut

 • 30x kettlebell hang snatch
 • 100 m plavání
 • 20x kettlebell overhead reverse lunges
 • 100 m plavání
 • 10x kettlebell overhead squat
 • 100 m plavání

muži RX: 32 kg, muži scaled: 20 kg, ženy RX: 20 kg, ženy scaled: 12 kg

WOD 4
časový limit 5 minut

21-15-9

 • deadlift
 • burpee

muži RX: 110 kg, muži scaled: 70 kg, ženy RX: 60 kg, ženy scaled: 50 kg

Nicméně i úkoly, které zůstaly, byly kvůli dešti náročnější. Slámové balíky na překážkové dráze v úvodním workoutu více klouzaly a také úchop činky či kettlebelu v mokrých rukou musel být mnohem "poctivější". Jediná disciplína, kde déšť nevadil, bylo plavání, ovšem to zase znepříjemňovalo relativní chladno. "Podmínky byly pro závodníky celkově náročné, protože se museli několikrát dostat do své "provozní teploty" a po workoutu zase rychle vychladli," uvědomuje si pořádající Team 24/7 by Attitude. O to hodnotnější je ale vítězství v soutěži, ze kterého se mohou radovat v kategorii RX Patricie Ježková a Filip Drvoštěp, v kategorii scaled Kristýna Růžičková a Michal Ševčík.

Soutěž Attitude Challenge se v letošním roce konala už počtvrté v řadě. Záměrem prvního ročníku bylo uspořádat závod pro členy gymu, díky zájmu byla ale při dalších ročnících navýšena kapacita závodu a přizváni i atleti z širšího okolí. Cíl soutěže Attitude Challenge ale zůstává od prvopočátku stejný. Připravit závod s přátelskou atmosférou, který si všichni užijí. A to se pořadatelům i přes nepřízeň počasí letos povedlo.


Nejlepší atleti soutěže Attitude Challenge 2018

Kategorie RX
pořadí muži ženy
1. Filip Drvoštěp Patricie Ježková
2. Patrik Jindra Vendula Juklová
3. David Černý Eliška Růžička

Kategorie sport
pořadí
1. Michal Ševčík Kristýna Růžičková
2. Vojtěch Kramář Radka Kulichová
3. Karel Ticháček Kamila KlečkováLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 52 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra