Reklama:

Mistrovství ČR ve street workoutu 2018 - rozhovory s vítězi

5.168 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Mistrovství ČR ve street workoutu 2018 - reportáž
Mistrovství ČR ve street workoutu 2018 - výsledky
a fotogalerie

Mistrovství ČR ve street workoutu 2018, které se konalo 4. srpna v holešovické Továrně, mělo celkem tři vítěze. Patrika Černého v kategorii do 75 kg, Petra Lešáka v kategorii nad 75 kg a Veroniku Szabóovou v kategorii ženy. Ovšem postupová místa na mistrovství světa do Moskvy, o které se také u příležitosti MČR soutěžilo, byla jen dvě - jedno pro muže, jedno pro ženu. Veronika tedy měla svůj postup jistý, ovšem o tom, kdo z vítězů mužských kategorií pojede do Ruska, musel rozhodnout ještě jeden závěrečný superfinálový battle.

Oba borci posbírali ještě zbytek sil a svými super sety zvedli diváky ze židlí. Porota neměla lehké rozhodování, ale nakonec poslala do Moskvy vítěze lehčí váhové kategorie. Do Moskvy na MS, které se uskuteční v září, tedy pojedou reprezentovat český street workout Veronika Szabóová a Patrik Černý. S oběma vítězi Vám přinášíme rozhovory.


Veronika Szabóová - nová mistryně republiky ve street workoutu

Verčo, veliká gratulace k vítězství na MČR! Jak se ti závod líbil a jak sis ho užila?

MČR jsem si opravdu užila, byla to soutěž se zatím největší účastí v ženské kategorii ve freestylu a závodníci předváděli neuvěřitelné výkony.

Žen v českém street workoutu moc není, ale tady jste se skutečně hezky sešly. Vypíchla bys výkon některé z nich?

Asi nikdy nepřestanu obdivovat one arm pull-up, který předvedla Kate Weisserová. Laďka Jeřábková měla nádherně čisté provedení celých setů. Pája Šulistová ohromila jako každý rok skvělou dynamikou. Klárka Čuříková je expert na skloubení stability a mobility. A mladičká Bára Sobotková s Áďou Hutyrovou dělají neskutečné pokroky. Určitě o nich ještě hodně uslyšíme. Výkony všech dívek a žen byly skvělé, 3 minuty silového workoutu jsou mnohem náročnější, než se může zdát, a i přesto, že ne všem se vše povedlo odcvičit podle představ, klobouk dolů před každou z nich.

Připravovala ses nějak cíleně právě na MČR?

Přípravu jsem začala kvůli náročnému zkouškovému období a pracovní vytíženosti až začátkem července. Samozřejmě jsem trénovala i předtím, ale ne specificky na závody, spíš to pro mě byla forma relaxace. Proto jsem žádný větší úspěch nečekala. Chtěla jsem hlavně zvýšit účast v ženské kategorii a pak odcvičit tak, abych se sebou mohla být spokojená a neuřízla si ostudu. To se mi k mé radost podařilo a titul mistryně ČR a možnost účastnit se MS jsou pro mě nádherný a nečekaný bonus.

Vítězstvím na MČR sis vybojovala cestu na MS. Jak se těšíš a co od závodu čekáš?

Těším se moc. Je to sen, který jsem nevěřila, že se splní. Jsem zvědavá na soupeřky, spoustu z nich budu pravděpodobně znát ze sociálních sítí. Nemůžu se dočkat, až všechny ty triky uvidím na vlastní oči! Věřím, že budu překypovat motivací a inspirací a doufám, že holky budou přátelské a podělíme se o své zkušenosti. Do Moskvy jedu víceméně se stejným cílem jako na MČR - nezklamat a předvést to nejlepší, co můžu. Jsem si vědoma, že na MS je úroveň o dost vyšší, ale pokusím se ze sebe vydat maximum. Na naučení nových prvků moc času není, myslím, že je lepší taktika poučit se z chyb z MČR a drilovat sety, abych co nejvíce eliminovala veškerá zaváhání.

Pojede s tebou na MS světa někdo blízký, nebo vyrazíte jen společně s Patrikem Černým? Už víš?

Do Moskvy mě bude pravděpodobně doprovázet maminka, která je pro mě vždy neskutečnou oporou.


Patrik Černý - nový mistr republiky ve street workoutu

Patriku, jak dlouho se věnuješ workoutu a co nebo kdo tě k němu přivedlo?

Workout dělám cca od 15 let, předtím jsem jezdil na skateboardu. Cvičit jsem začal kvůli skolióze a rok jsem jel pouze základy, ale pak jsem zjistil, že mě cvičení fakt baví, a začal jsem se mu věnovat víc. O freestylu jsem se dozvěděl od kamaráda ze sousedství. Zkusil jsem to, no a trénuji dodnes. Teď je mi 20 let.

Kde trénuješ?

Všude možně. Teď když trénuji sety na soutěže, tak asi nejvíc u bráchy na zahradě, kde jsou bradla, dost široká hrazda a pod ní písek. Přes zimu jsem trénoval v hale E.R.S. Pokud nemám na trénink celé odpoledne, zajdu si alespoň na dvě hodiny na nějaké hřiště poblíž.

Jak často si dáváš street workoutové tréninky?

Workout trénuji téměř každý den. Když už opravdu nemůžu, dám si rest day, ale to si pak jdu alespoň zaběhat.

Trénuješ sám, nebo v nějaké skupině? Máš někoho, kdo tě jistí, když je potřeba?

Trénuji tak nějak v našem workout hloučku, což je pár kamarádů poblíž. Nejčastěji je to s bráchou nebo s Adamem Doskočilem a oba mi samozřejmě při tréninku, když je potřeba, pomáhají.

Děláš ještě nějaký jiný sport?

Workout je mým hlavním sportem, ale ne úplně jediným. Často běhám, jezdím na kole a celkově jsem dělal dost sportů, když jsem se připravoval na přijímačky na FTVS.

Když se vrátíme ke street workoutu, kde čerpáš inspiraci? A máš nějaký svůj vzor?

Inspiraci čerpám od lidí, se kterými trénuji, a z různých, hlavně zahraničních videí. Vzorů mám hodně, ale nejde ani tak o konkrétního člověka, jako spíš o věci, které dělá. Je několik lidí v Česku, kterým doslova závidím některé jejich silové výkony a snažím se je naučit taky.

Jaký je nejobtížnější prvek, který umíš?

Asi nejobtížnější věc, kterou teď dělám a moc lidí v Česku zatím ne, je takzvaný X-handstand, kdy jsou ruce překříženy na jednom bradle. Jinak po celou dobu, co trénuji, se snažím všechny cviky vylepšovat, ale pořád nemůžu říct, že bych nějaký z nich uměl dokonale.

Když se podíváš na své soupeře z letošního MČR, zaujal tě některý z nich svým výkonem?

Hodně mě zaujal Petr Lešák, se kterým jsem šel poslední kolo o postup na MS. Petrovi velmi jdou triky na jedné ruce, například planche nebo front lever, které bych se někdy chtěl naučit ve stejné kvalitě. Taky jsem obdivoval, co předváděl mladý kluk jménem Franz, který má asi nejúžasnější front levery v Česku, takové bych jednou chtěl mít taky.

Na MČR jsi kromě titulu mistra republiky vyhrál také postup na MS do Moskvy. Těšíš se, nebo máš spíš obavu ze svých soupeřů?

Obavu z konkurence nemám, vím, že tam je se svými "skills" někde jinde, a tak si nedělám iluze. Ale moc se do Moskvy těším, protože je to asi největší akce, která ve street workoutu je, a já tam potkám lidi, které dlouhou dobu vídám jen na internetu.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 46 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra