Reklama:

Mistrovství ČR ve street workoutu 2018 - reportáž

5.965 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Mistrovství ČR ve street workoutu 2018 - výsledky a fotogalerie

Sobota odpoledne, 4. srpen 2018. Vzduch nad rozpálenou Prahou se vlní horkem. Zase. Rtuť teploměru za sebou nechala třicítku a neohroženě se drápe ještě výš. Stejně jako včera, předevčírem, před týdnem, před dvěma týdny. Nebe je bez mraků, slunce proměnilo ulice v obří betonové grily na lidi. Někteří se ještě dusí ve vlastní šťávě, jiní už jsou vypečení pěkně dozlatova. Kdo ale nemusí ven, nevychází, a tak je město nezvykle prázdné. Všichni jsou zalezlí ve svých zatemněných, ti šťastnější v klimatizovaných domovech, a čekají, až se ochladí nebo až sprchne.

I Dělnická ulice v pražských Holešovicích je téměř bez pohybu a mrtvá, ale v útrobách místní bývalé slévárny proměněné na multifunkční prostor s názvem Továrna to žije. Je po 14. hodině odpolední a v hale se schyluje ke 4. MČR ve street workoutu. Přijeli nejlepší čeští workouteři, aby se při té příležitosti setkali se stejně "postiženými", společně si zacvičili, vyměnili pár praktických rad a utkali se o postup na MS, které se bude konat v září v Moskvě. MČR ve street workoutu mělo v letošním roce organizační problémy a už už to vypadalo, že se nakonec nejspíš neuskuteční, ale závodníci si závod vydupali. "Dobře, bude to ale tak trochu punk," nechal se přesvědčit hlavní organizátor Vladimír Vlček. Jenže určitá neučesanost street workoutu vlastně sedí a z MČR, které ještě na poslední chvíli změnilo prostory, se vyloupla parádní akce.

Industriální syrový prostor staré továrny s betonovou podlahou, oloupanými zdmi a hrubými železnými konstrukcemi byl stylovou kulisou pro sport, který přišel z ulice, muzika z mixážního pultu DJ Herbyho atmosféru ještě dokreslovala a motivovala workoutery, aby ze sebe vymáčkli své maximum. Soutěžilo se pouze ve freestylu, a to ve třech kategoriích - muži do 75 kg, muži nad 75 kg a ženy. I když do Továrny slunce nemohlo a na dění v hale jen zvědavě nakukovalo skrz zaprášená okna, stejně tu bylo dusivě teplo a jedinou úlevou, kterou si člověk mohl dopřát, byl útěk do občerstvovny u vchodu, kde týpek pohupující se do rytmu muziky linoucí se z repráku na baru míchal jednu chlazenou nealko limonádu za druhou jako v nekonečně se opakujícím refrénu. Levandulová, zázvorová, bezová, kelímek narvat ledem až po okraj... mňam!

Člověk by si do toho kelímku s ledem nejradši vlezl celý. Stejné touhy možná měli street workouteři u pytlíku s magnéziem. Ale i kdyby se v něm zváleli celí, stejně by to nezabránilo tomu, aby jim pot nestříkal snad i ušima, když před porotou Janem Bujnovským z CSWA, Petrem Skokanem a Tomášem Vágnerem házeli nejtěžší prvky ze svého repertoáru jako na běžícím páse.

Závod začal kvalifikačním kolem, kde měli všichni závodnici 3 minuty na to, aby předvedli co nejlepší a nejkomplexnější výkon. Z kvalifikace porota vybrala závodníky, kteří postoupili do finálového kola, kde je čekaly další 3 minuty maximálního výkonu. Snažili se všichni, výkony to byly v tom extrémním teple přímo heroické, ale vítěz může být vždy jen jeden. Jako mistra republiky v kategorii do 75 kg po zhodnocení výkonů vybrala porota Patrika Černého, mistrem váhy nad 75 kg se stal Petr Lešák, královnou českého ženského street workoutu se stala Veronika Szabóová.

Veronika měla svým vítězstvím postup na MS už potvrzený, ale z kluků mohl jet jen jeden, a tak si dali Patrik Černý a Petr Lešák ještě jeden superfinálový battle "o Moskvu". Byl to takový nářez, že se probrali i ti diváci, kteří utlumeni teplem v průběhu dne napůl pospávali, a udělali borcům k závěrečnému boji naprosto fantastickou atmosféru. Byl to boj až do úplného konce, ale z postupu na MS se nakonec radoval Patrik Černý. "Byl to nejvíc stresový battle, co jsem kdy měl," napsal Patrik Černý na Facebooku a nezapomněl vzdát hold ani svému soupeři. "Gratulace i tobě, Petře, fakt šíleně dobrý jsi byl, bylo to těžké."

Mistrovství světa, kterého se zúčastní i oba čeští vítězové z MČR, se uskuteční 7. - 8. září 2018 v Moskvě. Rozhovory s oběma mistry republiky Vám přineseme v dalším článku.

Poděkování za podporu MČR ve street workoutu patří Továrně Dělnická společnosti HM tisk za dlouholetou spolupráci a také partnerům akce Work4out, Switch Fitness, Ronnie.cz a Drill Athletics.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra