Reklama:

Reebok CrossFit Games 2018 - výsledky

7.480 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Reebok CrossFit Games 2018
- den čtvrtý
V neděli skončila největší a nejprestižnější soutěž Reebok CrossFit Games, jejíž vítězové získávají každoročně titul The Fittest Man a The Fittest Woman on Earth. V letošním roce se stali nejzdatnější ženou planety Tia-Clair Toomey a nejzdatnějším mužem Mathew Fraser. Zase. Výsledek je to jako opsaný přes kopírák z loňského roku.

Tia-Clair Toomey - The Fittest Woman on Earth 2018

Tia-Clair Toomey v letošním roce obhájila svůj titul The Fittest Woman on Earth z loňského roku. Na začátku jí dávala pěkně zabrat Laura Horvath, která na Reebok CrossFit Games závodila úplně poprvé, ovšem vydařený sobotní závod oddělil Toomey od zbytku závodního pole.

Ze 14 soutěžních úkolů Games Tia-Clair Toomey vyhrála pouze dva - Total a Madison Triplus, ovšem celkově vyvážený výkon byl tím, co čtyřiadvacetileté Australance pomohlo k dalšímu vítězství na Games. Toomey skončila pouze jedinkrát mimo top 10, a to na veslovacím maratonu, ve kterém skončila na 14 místě.

Druhé místo si vydobyla jednadvacetiletá Laura Horvath z Maďarska. Ta o sobě dala vědět už v úvodní cyklistické části a po prvním soutěžním dni byla ve vedení, v sobotu ráno ještě vyhrála workout Battleground, ovšem pak ji potrápily workouty Clean & Jerk Speed Ladder, kde skončila 21., a Fibonacci, ve kterém byla 17. Při plnění ostatních soutěžních úkolů se ale už vždy vešla do top 10 a finálový WOD opět vyhrála.

Na 3. příčce skončila pětadvacetiletá Islanďanka Katrin Davidsdottir, dvojnásobná šampiónka Games. Davidsdottir se nepovedl workout CrossFit Total, kde skončila 36., a dále Bicouplet 2, ve kterém brala 23. místo, ovšem ve workoutech Chaos a Fibonacci dokázala zvítězit.

Mathew Fraser - The Fittest Man on Earth 2018

Mathew Fraser se stal vítězem soutěže Reebok CrossFit Games potřetí v řadě a jeho vítězství bylo velmi přesvědčivé. Na finálním žebříčku ho od zbytku startovního pole dělilo celých 220 bodů, což je nejtriumfálnější vítězství v historii Games. Svými třemi vítězstvími se Fraser stává druhým nejúspěšnějším mužem Games, úspěšnějším byl už pouze Rich Froning Jr., který vyhrál čtyřikrát v řadě v průběhu let 2011 - 2014.

Mat Fraser vyhrál pouze dva ze čtrnácti soutěžních úkolů, ovšem v ostatních se držel v top 5 s výjimkou workoutu Chaos, kde skončil 9,. a veslovacího maratonu, kde vyfasoval 11. místo, své nejhorší umístění na letošních Games. Loni třetí, letos o jednu příčku výš, tedy na druhém místě, skončil Patrick Vellner navzdory smolnému začátku letošních Games. Při úvodním cyklistickém workoutu ho potrápil technický problém, a než dostal náhradní kolo, zbytek pole mu odjel. Wellner tak začal Games 35. místem, což byl jeho nejhorší výsledek ze všech 14 workoutů, ovšem prostřednictvím dalších úkolů pomalu a stabilně stoupal k předním příčkám. Cestou urval i jedno vítězství, a to ve workoutu Chaos, a navíc nadchnul diváky svým 595lb (270kg) deadliftem.

O třetí místo proběhl souboj mezi Lukasem Högbergem a Brentem Fikowskim. Nakonec v tiebreaku získal poslední medailovou příčku Lukas Högberg.


Nejlepší atleti Reebok CrossFit Games 2018

Medailisté individuální soutěže
p. muži ženy
1. Mathew Fraser Tia-Clair Toomey
2. Patrick Vellner Laura Horvath
3. Lukas Högberg Katrin Tanja Davidsdottir


Kompletní výsledky i podrobné informace o soutěži naleznete na oficiálních stránkách.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
tomášekp (20:16) • Dobrý večer, ano máte pěkný dobrý argument, že nemám profilovou fotku, což je pro Vaši...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
Yody (21:47) • jasný :D Já se dobře bavím :D Hodně štěstí na závodech Pepo. (y)
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ironfighter (21:41) • A on si tady nekdo z vas mysli, ze se da delat zavodni kulturistika ciste ? :-D.
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ZdenekRazic (21:38) • Uz jsem to tu zminoval, ale oni asi nectou komentare..
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ZdenekRazic (21:37) • Mily pane, tohle s vami, co nemate samozrejme ani fotku, takze nevim skym mlivim rozhod...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra