Reklama:

Reebok CrossFit Games 2018 - výsledky

6.160 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Reebok CrossFit Games 2018
- den čtvrtý
V neděli skončila největší a nejprestižnější soutěž Reebok CrossFit Games, jejíž vítězové získávají každoročně titul The Fittest Man a The Fittest Woman on Earth. V letošním roce se stali nejzdatnější ženou planety Tia-Clair Toomey a nejzdatnějším mužem Mathew Fraser. Zase. Výsledek je to jako opsaný přes kopírák z loňského roku.

Tia-Clair Toomey - The Fittest Woman on Earth 2018

Tia-Clair Toomey v letošním roce obhájila svůj titul The Fittest Woman on Earth z loňského roku. Na začátku jí dávala pěkně zabrat Laura Horvath, která na Reebok CrossFit Games závodila úplně poprvé, ovšem vydařený sobotní závod oddělil Toomey od zbytku závodního pole.

Ze 14 soutěžních úkolů Games Tia-Clair Toomey vyhrála pouze dva - Total a Madison Triplus, ovšem celkově vyvážený výkon byl tím, co čtyřiadvacetileté Australance pomohlo k dalšímu vítězství na Games. Toomey skončila pouze jedinkrát mimo top 10, a to na veslovacím maratonu, ve kterém skončila na 14 místě.

Druhé místo si vydobyla jednadvacetiletá Laura Horvath z Maďarska. Ta o sobě dala vědět už v úvodní cyklistické části a po prvním soutěžním dni byla ve vedení, v sobotu ráno ještě vyhrála workout Battleground, ovšem pak ji potrápily workouty Clean & Jerk Speed Ladder, kde skončila 21., a Fibonacci, ve kterém byla 17. Při plnění ostatních soutěžních úkolů se ale už vždy vešla do top 10 a finálový WOD opět vyhrála.

Na 3. příčce skončila pětadvacetiletá Islanďanka Katrin Davidsdottir, dvojnásobná šampiónka Games. Davidsdottir se nepovedl workout CrossFit Total, kde skončila 36., a dále Bicouplet 2, ve kterém brala 23. místo, ovšem ve workoutech Chaos a Fibonacci dokázala zvítězit.

Mathew Fraser - The Fittest Man on Earth 2018

Mathew Fraser se stal vítězem soutěže Reebok CrossFit Games potřetí v řadě a jeho vítězství bylo velmi přesvědčivé. Na finálním žebříčku ho od zbytku startovního pole dělilo celých 220 bodů, což je nejtriumfálnější vítězství v historii Games. Svými třemi vítězstvími se Fraser stává druhým nejúspěšnějším mužem Games, úspěšnějším byl už pouze Rich Froning Jr., který vyhrál čtyřikrát v řadě v průběhu let 2011 - 2014.

Mat Fraser vyhrál pouze dva ze čtrnácti soutěžních úkolů, ovšem v ostatních se držel v top 5 s výjimkou workoutu Chaos, kde skončil 9,. a veslovacího maratonu, kde vyfasoval 11. místo, své nejhorší umístění na letošních Games. Loni třetí, letos o jednu příčku výš, tedy na druhém místě, skončil Patrick Vellner navzdory smolnému začátku letošních Games. Při úvodním cyklistickém workoutu ho potrápil technický problém, a než dostal náhradní kolo, zbytek pole mu odjel. Wellner tak začal Games 35. místem, což byl jeho nejhorší výsledek ze všech 14 workoutů, ovšem prostřednictvím dalších úkolů pomalu a stabilně stoupal k předním příčkám. Cestou urval i jedno vítězství, a to ve workoutu Chaos, a navíc nadchnul diváky svým 595lb (270kg) deadliftem.

O třetí místo proběhl souboj mezi Lukasem Högbergem a Brentem Fikowskim. Nakonec v tiebreaku získal poslední medailovou příčku Lukas Högberg.


Nejlepší atleti Reebok CrossFit Games 2018

Medailisté individuální soutěže
p. muži ženy
1. Mathew Fraser Tia-Clair Toomey
2. Patrick Vellner Laura Horvath
3. Lukas Högberg Katrin Tanja Davidsdottir


Kompletní výsledky i podrobné informace o soutěži naleznete na oficiálních stránkách.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
th.0th (21:13) • Zodiaku, Zodiaku, to už fakt přeháníš. Jseš největší hater na Ronnie, kdokoliv cokoliv...
magazínTréninkový videolog: Boris Orava (04/...
sz0ty (15:06) • Skvělý videolog. Vůbec jsem o trzích nevěděl a jenom ze záběrů mě mile překvapily ceny....
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Zodiak411 (12:13) • Ano skutečně mu chybí všude ,,oběm` a to prosím poznáš z fotky, kde vidíš jen ruce? Mim...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Chargy (09:21) • S touto formou by podle mě moc konkurece schopný nebyl, oběm tam trochu chybí, na druho...
magazínLegendy kulturistiky a jejich trénink...
mr.perfect (22:55) • Máte tam chybu a nepřesnosti...Trénink v přípravě byl rozdělený na ráno a večer....Př:...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra