Reklama:

Reebok CrossFit Games 2018 - den čtvrtý

3.969 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Do posledního soutěžního dne Games 2018 nastupovala jako první žena žebříčku vítězka loňských Games Tia-Clair Toomey před druhou Laurou Horvath, která je na Games nováčkem. V mužském startovním poli byl před nedělními úkoly ve vedení Mat Fraser před druhým Patrickem Vellnerem. Jak s konečným pořadím zamíchaly zbývající tři workouty Games?

První úkol dne Two-Stroke Pull nejlépe sednul Lukasovi Högbergovi, který celou sérii pohybů zkompletoval v čase 13:36, což byl nejrychlejší čas mezi muži. "Udržoval jsem po celou dobu rovnoměrné tempo a na konci jsem se snažil přidat," vysvětluje sedmadvacetiletý Švéd. Mezi ženami vedla až do konce čtvrtého kola dvojnásobná nejzdatnější žena planety Katrin Davidsdottir, ovšem na finálovém běhu nabrala tempo Laura Horvath, která odjela zadané kalorie jen zlomek vteřiny za Davidsdottir, ovšem na sled pullu byla Horvath mnohem rychlejší a workout vyhrála ve výsledném čase 15:12. "Prostě jen hrozně ráda běhám," okomentovala svůj výkon vítězka.

Neděle

Two-Stroke Pull

CrossFit: Reebok CrossFit Games 2018 - den první
Reebok CrossFit Games 2018
- den třetí
Reebok CrossFit Games 2018
- den třetí

5 kol:

  • 300 m běh
  • 20 / 15 cal Assault Bike
  • 44 ft. sled pull
  • handstand walk

Handstand Walk

  • chůze po rukou přes překážkovou dráhu

Aeneas

  • 5 / 4 pegboard climbs
  • 40 thrusters
  • 33 ft. yoke carry, přidání váhy
  • 33 ft. yoke carry, přidání váhy
  • 33 ft. yoke carry

muži 85 lb (38,5 kg) thruster
425 lb (193 kg) - 565 lb (256 kg) - 665 lb (301,5 kg) yoke carries

ženy 55 lb (25 kg) thruster
345 lb (156,5 kg) - 405 lb (184 kg) - 445 lb (202 kg) yoke carries

Odpoledne ohlásil ředitel závodu CrossFit Games Dave Castro poslední dva workouty pro individuální atlety. Prvním byla překážková dráha, kterou závodníci museli absolvovat po rukou. Obsahovala slalom, do kopce nakloněnou rampu, schody, bradla. Působivý výkon tu hned v začátečním heatu předvedl Cody Anderson, který nastavil pro ostatní laťku v podobě času 1:29. Tento čas ovšem nebyl nikým jiným překonán a Anderson se mohl radovat z vítězství ve workoutu.

Fraser byl v tomto workoutu vrácený po zkaženém startu zpátky na startovní čáru, poté ovšem celou trať chůze po rukou přes překážky s menšími obtížemi zvládl a vítězstvím v heatu si zajistil dost bodů na v tuto chvíli už téměř jisté druhé vítězství na Games.

Po mužích si překážkovou dráhu zkusily po rukou projít ženy. Zde nastavila časem 1:59 laťku Courtney Haley, která zde těžila ze svých gymnastických zkušeností. Její hozenou rukavici zvedla Brooke Wells, která stihla celý kurz ujít ještě o 2 vteřiny rychleji.

Poslední workout dne byl pojmenován po hrdinovi z řecké mytologie Aeneovi, při kterém v sobě museli mnohem smrtelnější závodníci vzbudit sílu superčlověka, aby po několikadenním soutěžení byli ještě schopni nosit těžký yoke a poprat se nejen s pegboardem, ale i olympijskou činkou. Nejvíc sil v sobě ještě na úplný konec Games našli Laura Horvath a Mathew Fraser.

Po dokončení všech soutěžních úkolů nemusel nikdo moc dlouho přemýšlet nad tím, kdo asi bude vítězem letošních titulů The Fittest on Earth.

Mathew Fraser a Tia-Clair Toomey podávali po celý soutěžní víkend výkony, které zastínily všechny ostatní soutěžící.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra