Reklama:

Reebok CrossFit Games 2018
- den třetí

3.605 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Sobotní závod začali účastníci Games workoutem Madison Triplus, ve kterém si na začátek 500 m zaplavali, následně je čekal 1 km paddle board a vzápětí 2 km běh. V závěru běžecké části mezi ženami spolu k cíli sprintovaly bok po boku Tia-Clair Toomey a Kristi Eramo, ovšem Toomey našla na samotný závěr ještě víc sil k další akceleraci a cílem proběhla 5 sekund před Eramo v čase 25:35.

Působivý výkon předvedl v tomto workoutu nováček Games Dean Linder-Leighton, který při pádlování převzal vedení a to si držel. "Vyrůstal jsem jako surfařský záchranář, takže jsem si věřil, že se z vody dostanu v první pětce nebo desítce a získám tak náskok na běh." Leightonovi to vyšlo podle představ a v čase 26:37 si doběhl pro své úplně první workoutové vítězství na Games.

Druhý úkol dne - Chaos byl pro atlety velkou neznámou do poslední chvíle. Viděli nářadí, které bylo vyskládané v hale Alliean Energy Centra, ale jinak nevěděli nic. Na znamení začali pracovat na stroji Concept2 SkiErg. Když dosáhli ženy 30 cal a muži 35 cal, bylo jim řečeno, že mohou pokračovat na další stanoviště.

Následovaly angličáky s dotekem terče, dále pak overhead squats s jednoručkou a dřepy na jedné noze, u kterých závodníci dopředu nevěděli jejich počet, nakonec to bylo 40 opakování pro ženy a 45 pro muže. Už tak unavené nohy dostaly ještě další záběr při výskocích na vysokou bednu, a to pak ještě musely utáhnout speciální buben, který vážil pro ženy 300 lb (136 kg) a pro muže 400 lb (181,5 kg).

Největší crossfitový svátek právě začíná!
CrossFit: Reebok CrossFit Games 2018 - den první
Reebok CrossFit Games 2018
- den druhý
S tímto úkolem se nejlépe prala Katrin Davidsdottir, která jej také nakonec v čase 8:19 vyhrála. Ovšem situace, kdy dopředu nevěděla, jaké množství čeho ji vlastně čeká, nebyla nejpříjemnější. "Bylo to trochu strašidelné, protože vždy hodně sázím na dobrou strategii, snažím se závodit chytře. Tady jsem si dopředu strategii určit nemohla, tak jsem šla ostře, ale držela se těsně pod svojí hranicí," popisuje svůj přístup závodnice.

Rovnoměrné tempo během celého workoutu si držel Kanaďan Patrick Vellner, který jako první přišel k 400lb bubnu a workout také jako první mezi muži dokončil, a to v čase 9:19.

Sobotní závodní den uzavíraly workouty Bicouplet 1 a Bicouplet 2. V tuto chvíli zapojili organizátoři do hry i fanoušky, kteří mohli na Facebooku hlasovat, jakou z částí absolvuji atleti jako první. Jako úvodní byl odhlasován Bicouplet 2 s řadou 12, 9 a 6 opakování snatchů a muscle-upů na čas.

Po části Bicouplet 2 měli atleti 1 minutu na přechod k vybavení pro Bicouplet 1, kde na ně čekala řada 21,15 a 9 opakování snatchů s lehčí činkou a chest to bar pull-ups.

Bicouplet 2 vyhrál Willy Georges ze třetího heatu v čase 3:03. Georges je nováčkem Games a je prvním Francouzem, který se v individuální soutěži dostal na Games. Vítězkou tohoto úkolu mezi ženami se stala Camille Leblanc-Bazinet. Vítězi workoutu Bicouplet 1 se stali Rasmus Andersen a Kara Saunders.


Foto:
Reebok CrossFit Games


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 118 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra