Reklama:

Reebok CrossFit Games 2018
- den první

4.625 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

David Castro a jeho tým se už při přípravě prvního soutěžního dne Games pěkně vyřádili a skutečně důkladně otestovali všestrannost závodníků i jejich schopnost poprat se s nečekaným...

Kolo po loňském cyklokrosu už nebylo pro crossfitery úplnou novinkou, ovšem letos je ředitel závodu potrápil silniční cyklistikou. Dále atlety čekala těžká gymnastika, maximální síla a na úplný závěr vůbec nejdelší workout v celé historii Games, kterou Castro udeřil na slabinu většiny crossfitových atletů - dlouhodobou vytrvalost. Vyhlášením veslařského maratonu na 42 km se mu opět podařilo crossfitový svět šokovat.

Začínalo se cyklistikou, před kterou byli závodnici patřičně proškoleni, ale i tak možná nebylo pro všechny úplně jednoduché popasovat se s vybavením, které není pro CrossFit typické - se silničním kolem, jeho speciálním řazením a nášlapnými pedály. Jako první nastoupily na cyklistickou část ženy. Do čela startovního pole se velmi brzy propracovala Laura Horvath, která odvodila většinu závodu, ostatní závodnice se vezly za ní a šetřily síly. Dvě kola před cílem se začalo zrychlovat. Některé atletky nezvládly nervy, nasadily příliš brzy a nebyly schopné tempo udržet až do cíle, ovšem Kristen Holte, která má zkušenosti s triatlonem, přesně věděla, jak dlouho zůstat schovaná za vedoucími závodnicemi a kdy nastoupit do závěrečného sprintu. Chytrá taktika a nádherný finiš vynesly Kristin vítězství, když projela cílem v čase 20:00. Dvaatřicetiletá norská závodnice se svěřila, že letos hodně sledovala Tour de France a v závěru cyklistického workoutu se nechala namotivovat finišem jedné se zhlédnutých etap.

Muži vyrazili na desetikolový okruh výrazně agresivněji než ženy a došlo i k pádu Mitchela Stevensona. Štěstí nepřálo ani Patriku Vellnerovi, kterého zase zastihly technické problémy. Spadl mu řetěz, a než nafasoval nové kolo a vrátil se do závodu, dosáhl prodlevy, kterou už nebylo možné dohonit. Ovšem jako ryba ve vodě se cítil v cyklistickém závodě Adrian Mundwiler, na kterém bylo už z polohy těla znát, že se silničním kolem se zná a že si s ním dobře rozumí. Mudnwiler předvedl skvělou cyklistickou techniku i strategii a v nádherném závodu si v čase 18:32 zaslouženě dojel pro své úplně první workoutové vítězství na Games.

Po cyklistice přišla na řadu gymnastika, která obnášela 30 muscle-upů. Mezi ženami se s nimi nejlépe vypořádala Kristi Eramo, která dle svých slov muscle-upy miluje, o pouhou vteřinu později dokončila úkol i Tia-Clair Toomey, která tak brala druhé místo. Specialistou na muscle-upy mezi muži se ukázal sedmadvacetiletý Američan Logan Collins, který zkompletoval 30 muscle-upů v čase 1:46.

Ve čtvrtém WODu přišel čas na maximální sílu. Každý atlet měl předvést své maximum v back squatu, shoulder pressu a deadliftu. V ženském poli překvapila Toomey, když na zadním dřepu nedala svůj první pokus naložený na 325 lb (147,5 kg), následně ovšem naložila činku na 330 lb (149,5 kg) a s tou si už poradila. Na shoulder pressu zazářila Kari Pearce, která zvedla lehce 155 lb (70 kg), nejlepší výkon na deadliftu podaly Toomey a Wells, když obě shodně zvedly 415 lb (188 kg). WOD vyhrála Tia-Clair Toomey se zapsaným celkovým výsledkem 875 lb (397 kg).

Vítězem silového workoutu mezi muži se stal Royce Dunne, který v součtu nazvedal 1255 lb (569 kg). Ovšem v jednotlivých disciplínách ukázali nejvyšší výkony jiní atleti. Nejtěžší back squat dne předvedl Scott Panchik s 500lb (227kg) činkou, na shoulder pressu byly vidět výkony převyšující 215 lb (97,5 kg), nakonec diváky nejvíce potěšil Patrick Vellner, když při deadliftu ze země odlepil činku s 595 lb (270 kg).

Unavení a vyčerpaní z předchozích úkolů museli na závěr dne atleti zasednout ještě k jedné velmi, velmi dlouhé výzvě - veslařskému maratonu, jehož časový limit byl určen na 4 hodiny. Závodníci udržovali konstantní tempo po několik hodin, dokud se od nich neodtrhli třiatřicetiletá Margaux Alvarez a pětadvacetiletý Lukas Esslinger, vítězové disciplíny.

Po prvním dni patří první příčka mužského žebříčku Matu Fraserovi, ženský žebříček vede Laura Horvath.

Nyní čeká závodníky volný den, během kterého se budou snažit co nejlépe zregenerovat po úvodním masakru. Do dalších bojů o titul The Fittest on Earth se opět vrátí v pátek.


Foto: Reebok CrossFit Games


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 28 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra