Reklama:

NPC USA 2018: sedm
nových profesionálních kulturistů!

6.673 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

NPC USA v organizaci National Physique Committee už od roku 1982 představuje jednu z vrcholných událostí každé sezóny. Jedná se o soutěž národní úrovně, které se mohou zúčastnit pouze závodníci, kteří se k tomu prostřednictvím předem stanoveného klíče nejprve nominují. My pro Vás dění na NPC USA po léta sledujeme především proto, že se na klání udělují profesionální karty, které závodníky následně opravňují nastupovat v profesionální lize IFBB Jima Maniona. Letošní ročník zmíněné akce v prostorách Nevadské univerzity v Las Vegas finálovými boji vyvrcholil v noci na dnešek našeho času a my tak již známe jména všech nových profesionálů. Nejprve Vám představíme závodníky, kteří na soutěži uspěli v kulturistice mužů, kde se profi karta udělovala vítězi každé ze sedmi vypsaných hmotnostních kategorií. S novými profíky z dalších disciplín, ve kterých se v současnosti v organizaci NPC závodí, Vás seznámíme později.


Kategorie nad 102 kg - Henry Jackson

V kulturistice mužů nad 102 kg se na letošním NPC USA naplno rozjel vyrovnaný souboj o vítězství mezi dvěma borci, a to Ronem Gordonem a Henrym Jacksonem. Oba by si profi kartu zasloužili, ale získat ji mohl pouze jeden. Uspěl nakonec 188 cm vysoký Jackson, který se do povědomí fanoušků bodybuildingu zapsal už vloni, kdy zvítězil v supertěžké váze na Olympia Amateur Las Vegas. K prvenství Henrymu pomohlo zlepšení středu těla, do budoucna jej čeká další práce na celkových objemech. V sedmadvaceti letech na ni ale má spoustu času.


Kategorie do 102 kg - Lucas Carroll

V kulturistice mužů do 102 kg zvítězil dvojnásobný absolutní mistr Kalifornie Lucas Carroll, jemuž v přípravě na závody stejně jako Jacksonovi pomáhal specialista na tuto disciplínu Phil "Viz" Visicaro. Přibližně 173 cm vysoký Lucas na soutěži závodil s hmotností, se kterou jen těsně splnil limit své kategorie, mezi profíky tak s jistotou bude působit v kulturistice mužů open.


Kategorie do 90 kg - Shane Stewart

V kulturistice mužů do 90 kg rozhodčí našli i pozdějšího absolutního vítěze soutěže. K triumfu se zde díky kvalitě svalové hmoty probojoval 166 cm vysoký Shane Stewart. Shane se díky celkovému prvenství z NPC USA 2018 zařadil do exkluzivní společnosti předchozích absolutních vítězů závodů, ke kterým patří třeba Mike Matarazzo, Flex Wheeler, Chris Cormier, Dennis James, Phil Heath anebo Derek Lunsford.


Kategorie do 80 kg - Sean Williams

V osmdesátce všechny soupeře předčil původem gabonský kulturista Sean Williams, jenž zaujal především fantastickým svalovým rozvojem kvadricepsů. Pro letošní sezónu se tento osobní trenér, který v současnosti žije v americkém Portlandu, snažil zapracovat zejména na šířce a hloubce zad.


Kategorie do 75 kg - Donovan Paracuelles

Tak trochu exotický původ má také vítěz kategorie do 75 kg Donovan Paracuelles, jenž se narodil na Havaji. K přednostem tohoto svěřence trenéra Matta Portera patřila perfektní připravenost, pozoruhodné byly ale také jeho zadní postoje, které mu letos přes jeho nevysokou soutěžní hmotnost už pomohly i k absolutnímu prvenství z NPC Patriots Challenge.


Kategorie do 70 kg - Justin Vetters

V sedmdesátce vítězství vybojoval svěřenec trenéra a profesionálního závodníka Russe Allena Justin Vetters. Závodník, jenž o sobě prozrazuje, že pokud má vysloveně dobrý den, měří 160 cm, se kulturistice věnuje teprve čtyři roky.


Kategorie do 65 kg - Wayne Ramos

V nejlehčí hmotnostní kategorii byl vítězem vyhlášen pouze 63,5 kg vážící Wayne Ramos z Havaje, který se prezentoval pěknými tvary i vyvážeností postavy.

Více fotografií z NPC USA 2018 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Dan Ray


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

30.07.10:06johny c - Po delší době mi přijde, že získalo kartu i pár nědějných ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra