Reklama:
Protein High Whey 80 - akce 2270 g + 1000 g!
⭐⭐⭐⭐⭐ Špičkové složení, 12 příchutí na výběr. Více zde.

Na Berlin Throwdown 2018 se dařilo českým týmům

4.753 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Pro české crossfitové atlety, kteří si chtějí vyzkoušet zahraniční závod evropského formátu bez toho, aby museli daleko cestovat, je Berlin Throwdown ideální volbou. Jde o zavedený, ověřený závod, který má už několikaletou tradici a bývá i velice dobře obsazen. Letos se tento závod konal v termínu 6 - 8. července a při závěrečném vyhlašovacím ceremoniálu nechyběli na stupních vítězů ani Češi.

V Berlíně závodili jak individuální atleti, tak týmy, ovšem Češi se nejvýrazněji prosadili v týmech. V RX kategorii mužských dvojic se nejvíce dařilo týmu TWBG Czech, který tvořili dva svěřenci trenéra Karla Polzera Jakub Brichta a David Stroupek. Do finále se s nimi dostal ještě další český tým Ultimate Fitness ve složení Jakub Buček a Pavel Novotný, který vybojoval 9. místo. Michal Velkov společně s Honzou Hanákem startovali jako Redrink Team CZ a skončili na 15. místě.

Michal Velkov i Honza Hanák patří k matadorům českého CrossFitu, oba shodně začali s tímto sportem už v roce 2013 a stále se udržují v závodním módu. Závod Berlin Throwdown byl pro ně vrchol první části sezóny 2018 a oba si závod vychutnali. "Perfektní třídenní soutěž bok po boku s velmi nadupanou konkurencí na regionální úrovni. Krásný a také velmi náročný soutěžní programming, který opravdu odsýpal. Člověk v all-out drivu odpálil hned první WOD, z kómatického stavu přes recovery cardio duše zpět do těla, namíchat potréninkový shake, převléct čistý a suchý gear a alou rozcvičit se na WOD 2. Takový rytmus měly celé tři soutěžní dny," popisuje závod Michal Velkov a zároveň hodnotí výkon jejich týmu. "Jsme silní v "chipperech", tam nám to šlapalo víc než dobře. Nad očekávání se nám dařilo i na těžké čince při vzpěračském max out workoutu. Týmová práce, podpora a hype týmu jsou u nás vždy brutální, naše letošní soutěžní rčení "po hlavě do pr..." je příznačné pro energii, kterou do toho spolu s Honzou posíláme," směje se Mike, ale hned identifikuje ještě slabiny, na kterých musí zapracovat. "Jako prioritní úkol do přípravy pro následující Swiss Alpine Battle 2018 jsme si dali zlepšit synchronizaci ve všech směrech - ekonomika pohybů, vnímání parťáka a také "final push" v závěru workoutů."

Další úspěchy na Berlin Throwdown zaznamenal český CrossFit v odlehčené kategorii scaled. Zde české ženské dvojice obsadily všechny stupně vítězů, kdy vítězství si zasloužil tým T-Rex Power z CrossFit Hometown, druhé místo patřilo nezávislému týmu Poly-Poly, z třetího místa se radoval další TWBG tým reprezentující Alpha Gym Prague. Pozadu nezůstaly ani české mužské dvojice kategorie scaled. Seskupení TWBG Black stanulo na stupni nejvyšším, zatímco další tým z tělocvičny CrossFit Hometown s názvem D&E si domů odvezl bronz. Českou dvojici bylo možné najít i na 19. příčce kategorie team RX female, kterou obsadily Petra Vaumundová s Lenkou Adamíkovou jako tým MBT Girls.

Soutěže jednotlivců se zúčastnila z ČR Tereza Forstová, která v kategorii scaled female obsadila 5. místo.


TWBG Czech - nejlepší český RX tým na Berlin Throwdown 2018 ve složení Jakub Brichta a David Stroupek

Jakube, na Berlin Throwdown jste společně s Davidem získali 3. místo v týmech mužů. Jaká byla na soutěži konkurence a jak jste s tímto umístěním spokojeni?

V Berlíně byla letos slušná konkurence, jelikož zde závodilo mnoho atletů, kteří se pravidelně účastní Regionals. S třetím místem spokojeni moc nejsme, chceme vždy vyhrát. Hlavním cílem bylo se otestovat před závody Swiss Alpine Battle, kterým podřizujeme přípravu. To, že jsme zde zdatně konkurovali a v některých WODech i poráželi Kevina Winkense s Casperem Gammelmarkem, je důkaz, že se připravujeme s Karlem (Polzerem, pozn. redakce) správně a samozřejmě také motivace do dalších tréninků.

Jak vám seděly workouty na Berlin Throwdown? Co vás v tomhle ohledu nejvíc potěšilo, co nejvíc překvapilo a co nejvíc naštvalo?

Nejvíce nám sedlo asi finále, kde jsem začínal 60 pull-upy, které jsem odjel v kuse, předběhl jsem Kevina a předal štafetu Davidovi, který odjel 45 thrusterů se 45 kg také v kuse. O vteřinu jsme byli v cíli druzí, ale byl to neskutečný zážitek. Nejméně nám sednul asi první workout, kde jsme běželi 2 kilometry a poté plavali 600 metrů v jezeře. Tam jsme skončili patnáctí. Nejvíce nás však naštval výsledek prvního WODu ve třetím dni, kde kvůli chybě rozhodčích nebyl změřený tiebreak po vesle jako u všech jiných kategorií, a tak se konečný výsledek na SkiErgu zaokrouhloval a bylo zde více stejných výsledků. Najeli jsme jako druzí nejvíce metrů na SkiErgu a celkově to mohlo více zamíchat pořadím a mohli jsme tak být na Berlin Throwdown druzí.

V čem je síla vašeho týmu s Davidem a která z vašich kvalit vám nejvíce pomohla k tomu, že jste se v Berlíně dostali na bednu?

S Davidem se výborně doplňujeme. Trénujeme více spolu a začínáme být sehraní. Myslím, že na bednu nám pomohly vášeň a zapálení, které pro tento sport máme, jelikož se vždy neskutečně vyhecujeme.

Kdo je lepší atlet, ty, nebo David? No dobře... kdo je v čem lepší?

Každý máme své silné a slabé stránky, ale jak už jsem říkal, výborně se doplňujeme. V tuto chvíli mám trochu více nadýcháno, táhnu náš tým více při běhání nebo cvičení s vlastním tělem. David nás jistí na velkých váhách a má neskutečný barbell cycling.

Chystáte se oba i na nějaké individuální závody?

Aktuálně mám pouze v plánu Aphrodite Games na Kypru v září, kam jsem se kvalifikoval. Oba s Davidem určitě zkusíme kvalifikaci na The Dubai Fitness Championship, který se koná v prosinci.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 19 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
Quilty (09:31) • Přesně tak,já vlastně sem na Ronnie chodím pokaždé s vidinou,že tady bude něco o Lukáši...
magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
Zodiak411 (00:06) • Jeho tréninky jsou skutečně inspirativní a zkouším ten princip také :) Je to hodně zají...
magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
ygg (20:54) • Mně jeho tréninky hrozně baví a navíc se jimi lze velmi dobře inspirovat, a to překvapi...
magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
Honzík893 (23:35) • Lukáše mám rád. Doufám že to ňák půjde aby jel přes kaluž. A doufám že mu vyjde Olympia
magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
70mMyW!53 (13:11) • Tak ten Platzuv vrsek byl omezeny genetikou asi jako nas milan OborilErasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra