Reklama:

Mad Games 2018 - crossfitový nářez v režii gymu CrossFit MadMan

11.067 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

O víkendu 30. 6. - 1. 7. 2018 se v areálu brněnského Rugby Clubu Bystrc konal první ročník crossfitové soutěže Mad Games. Akci pořádal gym CrossFit MadMan v čele s vrchním „mad manem“ Michalem Merganičem, který dopředu sliboval: "Bude to velké a bude to pecka." A svůj slib dodržel.

Rugby Club Bystrc poskytl celé akci výborné prostory s dostatečným místem pro soutěžní disciplíny i pro rozložení "ležení" závodníků. Závodu přálo i krásné slunečné počasí, které ale soutěžící nesužovalo přílišným horkem. Pro závodníky i ostatní návštěvníky bylo přímo na místě k dispozici vše, co si člověk může během sportovního dne přát. Občerstvení, fitness doplňky, dobrá káva, stan s masážemi.

Soutěž byla otevřená závodníkům kategorie Elite a Sport. Všichni si ve dvou dnech prošli celkem pěti soutěžními workouty, ti nejlepší se v neděli večer utkali ještě v šestém, finálovém.

WOD 1

 • 30x angličák
 • 500 m běh
 • 30x KTB goblet squat
 • 1200 m běh

Organizačně závod šlapal jako po drátkách. Zatímco cvičil jeden heat, další už se připravoval. Jakmile jedna skupina odešla ze soutěžní plochy, okamžitě nastupovala další. Mezitím rychlé mítinky rozhodčích, sehraná práce týmu připravujícího nářadí pro jednotlivé workouty, osobitý a zasvěcený komentář hlavního spíkra závodu Dominika Strákoše.

WOD 2 - D. T.

 • 12x mrtvý tah
 • 9x hang power clean
 • 6x jerk

kola se 70/80/90 kg

WOD 3

 • 2 minuty maximální počet opakování C2B
  1 minuta odpočinek
 • 2 minuty max. L-sit hold
  1 minuta odpočinek
 • 2 minuty sled pull

Soutěž od crossfiterů crossfiterům. To bylo jedno z hesel akce. A skutečně. Promyšlené, ale nepřekombinované workouty jen potvrzovaly, že je připravoval někdo, kdo ví. Tvůrce workoutů Michal Merganič ale nepopřel svou běžeckou minulost a dal účastníkům Mad Games okusit více běhu, než by bylo většině z nich milé. Tím se dotknul slabiny, kterou mnozí crossfiteři trpí.

WOD 4

 • snatch
 • hang snatch
 • OHS

WOD 5

 • 50 m sprint
 • 50 m overhead lunges (20 kg)
 • 20x KTB snatch (32 kg)
 • 20x overhead squat (50 kg)
 • 20x handstand push-up
 • 10x bar muscle-up

Finále dvoudenního sportovního klání odstartovalo ve tři hodiny odpoledne. Nejatraktivnější byl souboj mužské elity, i když nervy drásající souboj o prvenství se tu nekonal. Ačkoli Filip Kusalík předvedl skvělou připravenost a byl jediný, kdo dokázal dýchat za krk favoritovi soutěže Eriku Tóthovi, přesto Erik s lehkostí a úsměvem soutěž vyhrál.

Finále

 • 100x double under

  20 - 15 - 10:

 • toes to bar
 • thruster 40/50/60 kg

 • 24 m handstand walk

A jak se vítězi v mužské kategorii Elite brněnský závod líbil? "Závodím hrozně rád a v Brně jsem s CrossFitem s Mergim začínal. Proto jsem si jeho první velký závod nemohl nechat ujít. Nebál jsem se, že by to bylo slabé, protože Mergiho dobře znám a vím, že už za ty roky nabral zkušenosti, jak by měl top závod vypadat. A moje očekávání se naplnilo. Top WODy, super organizace, každý věděl, co má dělat, všechno šlo na čas.... Za mě 5/5. Už se těším na další ročník a věřím, že startovní pole bude po velice povedeném prvním ročníku ještě nabitější."


Rozhovor s Michalem Merganičem, organizátorem Mad Games 2018

Uspořádat velkou crossfitovou soutěž, to je spousta práce a starostí. Proč ses rozhodl to podstoupit?

Věděl jsem, že toho bude dost, ale přišla mi škoda, že v ČR letos není velký závod pouze pro individuály. Býval Czech Beast, Fit Monster, Battle of Prague… ale nic z toho teď není, tak jsme si řekli, že když něco neuspořádáme my, tak asi nikdo.

Pokud se nemýlím, žádnou takovou soutěž jsi ještě nepořádal. Jak se Vám podařilo to tak dobře zvládnout? Spolupracovali jste s někým, kdo zkušenosti z velkých akcí má?

Reálně to nebyly pořadatelsky mé první závody. Organizoval jsem všechny ročníky KettleBull Challenge v New Parku a jeden malý závod u nás v gymu, ale takto velký závod nikdy. Mám ale za sebou dost závodů, věděl jsem, co mi na závodech vadí, co by se nemělo stát, na co si dát pozor, a z toho jsem vycházel. V základu jsem to celé plánoval s mojí Marry a hrozně moc nám pomohla naše základna z MadManu - 27 rozhodčích a 15 dobrovolníků na činky, výsledky, úklid. Pak už šlo jen o to dobře vše zkoordinovat.

Česká crossfitová komunita tě velmi dobře zná a důvěřovala ti, že uděláš kvalitní závod. Cítil jsi kvůli tomu očekávání nějaký tlak, nebo strach, abys nezklamal?

Neměl jsem strach, ale šel jsem do toho s tím, že se nesmí nic podcenit. Od toaletních papírů, po x párů náhradních baterek do mikrofonu, náhradní časomíru atd. atd.

Kdo vymýšlel soutěžní workouty, které jsou jednou z nejklíčovějších věcí k úspěchu soutěže?

Workouty jsem vymýšlel sám, ale vyzkoušel jsem je s borci a Marry a postupně je upravoval, aby byly zajímavé pro všechny kategorie a nic nás nepřekvapilo.

Co bylo na uspořádání celé soutěže nejsložitější?

Organizace během závodu, aby vše šlapalo a nikde se nic nezdrželo. Proto jsem neměl žádnou funkci a dělal postupně vše, co bylo třeba - chvíli spíkra, chvíli jsem lehce pomáhal s organizací rozhodčích, plánoval dobrovolníky, řešil cokoli, co se pokazilo, aby nikdo nic nepoznal.

Během závodu jsi byl na place, měl jsi čas sledovat výkony soutěžících? Našel se někdo, kdo na tebe svým výkonem udělal dojem?

Reálně jsem nebyl schopný pozorovat výkony atletů, protože tam bylo dost věcí co zařídit, ale Elitu rozhodně hodně překvapil Filip Kusalík, který ukázal, že má před sebou velkou budoucnost. Jako jediný pozlobil v sobotu Erika Tótha a šlapal mu na paty.

Jaký máš ze soutěže osobně dojem a jakou dostáváš zpětnou vazbu od závodníků?

Za mě to bylo super, nic se nepokazilo, vše šlapalo, jak mělo. Čtyři dny jsem pořádně nespal, ale s tím se počítalo dopředu a vše se povedlo. Závodníci si to chválili jak na Facebooku, tak Instagramu, mám plný messenger zpráv, takže za mě spokojenost.

Teď, když už víš, co pořádání tak velké soutěže obnáší, uvažuješ o tom, že bys akci třeba v příštím roce zopakoval?

V neděli jsem říkal, že už nikdy, ale dneska už vím, že bych v tom chtěl pokračovat. Mít u nás závod, který by se mohl kvalitou rovnat evropským. Sehnat více sponzorů, aby rozhodčí měli ještě lepší zázemí a mohli fungovat na 100 procent jako teď.

Do jaké míry příprava soutěže ovlivnila tvůj vlastní trénink a chystáš se na nějaké závody v letošním roce?

Reálně jsem nyní stíhal trénovat tak 3x v týdnu, což na elitní závody nestačí, tudíž žádné zahraniční závody neplánuji. Přípravu ale budu směřovat na příští rok, kdy bych rád znovu zkusil trochu potrápit českou elitu.


Výsledky soutěže Mad Games 2018

Kategorie Elite
pořadí muži pořadí ženy
1. Erik Tóth 1. Patricie Ježková
2. Filip Kusalík 2. Blanka Plačková
3. Ondřej Pokorný 3. Adriana Máchová

Kategorie Sport
pořadí muži pořadí ženy
1. Ondřej Dlask 1. Martina Sekaninová
2. Adam Ondroušek 2. Eliška Štědronská
3. Werner Hartman 3. Lenka Cichrová


Mad Games 2018 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra