Reklama:

Experiment na Mr. Olympia:
diváci si vyberou svého vítěze!

9.149 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Americký magazín Flex letos po pětatřiceti letech jako samostatné tištěné médium přestal existovat. Nově je integrován do partnerského Muscle & Fitness, kde tvoří přibližně padesát stran obsahu. Právě v posledním čísle zámořského Muscle & Fitness pořadatel Mr. Olympia Robin Chang prozradil jednu z chystaných novinek k letošnímu ročníku soutěže a od včerejška o ní informují také webové stránky magazínu Flex, které nadále zůstaly v provozu.


O soutěži:
Mr. Olympia 2018 se jako součást tradičního Olympia Weekendu odehraje ve dnech 14. a 15. září v Las Vegas.

Diváci, kteří dění na Mr. Olympia 2018 budou přihlížet přímo v prostorách Orleans Areny, by se letos poprvé měli aktivně zapojit do hodnocení závodníků! Prostřednictvím svých mobilních zařízení a speciálního kódu dostanou přístup k formulářům pro hodnocení účastníků soutěže, do kterých jednotlivé borce během semifinále i finále ohodnotí umístěním od nejlepšího po nejhoršího, podobně jako to budou dělat rozhodčí.

Hovoří se o tom, že všechny hlasy fanoušků se budou započítávat do oficiálního hodnocení, jako by byly od dalšího rozhodčího. To však při zavedené praxi škrtání nejnižšího a nejvyššího umístění pravděpodobně nemusí příliš znamenat, a tak se spíše dá očekávat, že by v účinnost mohlo vejít přichystané záložní řešení. Pokud diváci a rozhodčí vyberou za vítěze rozdílného závodníka, bude diváky zvolený nejlepší účastník soutěže vyhlášen jako "divácký šampión Mr. Olympia".

Na stránkách magazínu Flex a Muscle & Fitness není celá věc popsána zcela jednoznačně, přesto jsme se Vám pokusili nastínit její nejlepší možný výklad. Nutno říci, že zmíněný záměr pořadatelů soutěže prozatím příliš nadšení nebudí. Velká část fanoušků bodybuildingu i komentátorů dění na scéně vše chápe pouze jako chytrý marketingový tah, který má o soutěž všestranně zvýšit zájem. Na tom, kdo bude vítězem Mr. Olympia, diváci totiž reálně asi těžko něco změní, což je podle všeho ale správně. Těžko si ostatně představit, že by fotbalové utkání mezi Spartou a Slavií rozhodoval kotel fanoušků.

Svou váhu má ale jistě námitka, že pokud rozhodčí nasměrují sošku Sandowa (trofej pro vítěze) do rukou jiného závodníka, než který se stane diváckým šampiónem, může zde vzniknout dosud nevídaný problém. Jakou legitimitu pak takový vítěz Mr. Olympia bude mít? Nesníží se tím váha jeho úspěchu? Dost možná to bude záležet na tom, jakou tradici si vyhlašování diváckého šampióna Olympie získá. Stane se pravidelnou součástí soutěže, anebo bude mít podobně jepičí život jako challenge round, které do výsledků Mr. Olympia promluvilo pouze v roce 2004? Uvidíme!

Na výsledky Mr. Olympia 2018 si krátce před závody
budete moci vsadit v naší tipovací soutěži. Tři nejlepší tipující v ní budou odměněni
cenami věnovanými společností Extrifit!


Zdroj:
www.flexonline.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

27.06.23:35ironfighter - Je to blbost ...
27.06.19:54Petr Prielozny - Pripomina mi to obdobi, kdy se na Olympii navzajem vyvolav..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
silapo.72 (06:44) • Ano bylo, dodatecne dostal Cenu sympatie + nejake financni oceni
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
ygg (23:01) • Jj, to byl tenkrát slušný zářez, byť jak píšeš neúmyslný. Nebylo tam taky nějaké oceněn...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
PavelV (21:29) • Tam vznikla chyba v součtu, jak později interně vyšlo najevo. Pořadatel (EVLs) se mu om...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
1boris111 (20:28) • Slavojovi nikdo nebere to,že objemy a připravenosti na přední příčky má,ale stále si ne...
magazínLenka Červená - rozhovor po Mistrovst...
Noremorsedan (19:41) • Lenko, Jste naprosto neuvěřitelná! Úžasná, perfektní...prostě skvělá! Moc Vám fandím, a...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra