Reklama:
Arašídové máslo 1000 g + 500 g ZDARMA!
Pochutnejte si na jemné nebo křupavé variantě másla Big Boy! Více zde.

Spartan Race Super a Sprint (Kouty nad Desnou) 2018 - reportáž a fotogalerie

6.505 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Kalendář překážkových závodů 2018
V pátek 22. června 2018 večer odjíždím z Prahy směr Kouty nad Desnou. V sobotu mě tam čeká Spartan Race Super (13+ km) a v neděli Sprint (7+ km). Na místo dorazím v jednu ráno, a tak rychle přichystám spaní, nastavím budík na 6:00 a uléhám pod peřinu. Ráno se probouzím do pochmurného počasí a vůbec se mi nechce ven z teplého pelechu. Počasí moc nevyšlo, ale pořád lepší než minulý rok, kdy byl ještě místy sníh. Vydávám se vyzvednout registraci a zjišťuji, že jsem tu moc brzy, tak si jdu aspoň trochu prohlédnout překážky těsně před cílem. Je tu opět multiring s lany a kruhy, trubková áčková stěna a pak sedm stop vysoká stěna před cílem. V duchu si říkám, už abych byl v této části. Před rokem jsem tu poprvé nazul boty All Terrain Super 3.0 od Reeboku, které stále drží. Sice už se objevují nějaké trhance, ale boty fakt vydržely nějakých 25 závodů včetně Ultra Beastu a 2x Predator Master Weekendu. To jsem tedy nečekal, že vydrží tolik, a to je vůbec nešetřím.

Sobotní Spartan Race Super

Vydávám se zpět k registracím, kde dostávám obálku s čipem, čelenkou, náramky a propagačními prospekty. Jdu se trochu najíst, převléci, rozhýbat a pak se před 8:00 vydávám do startovního koridoru elitní vlny. Je tu celkem dost závodníků a konkurence bude veliká. Je zapálena dýmovnice a start se neodkladně blíží. Je odstartováno a vyrážím do kopce. Snažím se běžet, dokud to jde, ale ono to moc dlouho nejde, a tak přecházím do rychlejší chůze. Postupně se propadám do zadní části vlny. Ty kopce mi moc nejdou, hodně zde ztrácím. První překážkou je stěna, kterou přeskočím jako nic, a pokračuji seběhem, kde opět získávám nějaký ten čas a lepší pozice. Cestou lesem doběhnu k memory testu, kde podle koncového dvojčíslí na čelence vyhledávám na tabuli svůj kód. Snažím se ho zapamatovat a pokračuji k nošení vědra naplněného štěrkem. Obcházím stanovené kolečko a po dokončení mám ztuhlé nohy. Aspoň že cesta pak pokračuje z kopce, kde je první ochlazení ve vodě. Podlézám stěny a opět do kopce (jak jinak v Koutech). Jen škoda, že počasí nám nepřeje a nejsou vidět ty krásné výhledy. Dovláčím se k oštěpu a snažím se nějak zamířit, ale terč míjím a mám tu první várku angličáků na rozehřátí po studené vodě. Teď mě čeká nekonečné stoupání kopcem až k překážkám přeskoč, podlez a proskoč. Cestou mě míjí první elitní žena Ester, která to valí do kopce, jako by tam žádný nebyl. Hlava mi to v tu chvíli ani nebere, jak je fakt neskutečně dobrá. A opět do kopce k tahání naloženého kolečka pytli. Při přitahování se mi kolečko zasekne o nějaký hrbol a zápasím tam s ním. Stojí mě to zde hrozně sil a času. Z překážky odcházím ke krátkému okruhu skákání snožmo s gumou. Nahoře to pěkně fouká a začínám mít promrzlé ruce. Při běhu se snažím stále s rukama něco dělat, abych tam dostal aspoň trochu krve. Překonávám převislou stěnu a běžím dolů k áčkovému monkey baru. Je to celé hrozně mokré a mám zmrzlé ruce. Vůbec se na to necítím a počítám s angličáky. Jdu to více na jistotu, jinak to ani nejde. Ruce povolují a vyklouzávají a já postupuji tyč za tyčí. Začínám se bát, že vydám mraky energie a spadnu těsně před koncem. Tisknu ruce a z posledních sil to zvládnu. Zde jsem asi získal nějaký ten čas k dobru, protože to dost lidí nezvládlo.

A teď to je stále dolů, tak pádím, co to dá, na mokré trávě, bahně a kamení. Občas se to smekne a sklouzne, ale vše vyrovnám, žádný pád se nekoná. Na další překážce popadám kládu a vyrážím s ní na okruh. Ke konci už mám zase ztuhlé nohy, že se nemohu ani rozběhnout. Po chvilce se odplaví kyselina mléčná a mohu pomalu běžet. Opět si při rychlejším seběhu z kopce trochu odpočinu, než narazím na lezecké stěny. Vybírám si stranu, na kterou mi to jde lépe, a překonávám až ke zvonku. Opodál je obrácená stěna z trubek, pak vytahování pytle s pískem, kde opět s váhou bojuji. A teď přichází na řadu zlatý hřeb Koutů - okruh s pytlem písku do sjezdovky. Sice to není jako na Predatoru, ale rozhodně to není nic lehkého, do kopce to jde pomalu. Zde asi ztrácím dost času oproti silnějším jedincům. Z kopce je to příjemnější, ale zato to hrozně klouže. Konečně jsem zpět u hromady s pytli a odhazuji tu těžkou mrchu. Je tu balanc, který přebíhám, a hned za tím je olympus. Jsem celkem silný v rukách, takže s tím nemívám až tak velké problémy a jde to rychle.

Už se blížím k cíli a cestou hlásím svůj kód, který jsem si měl zapamatovat. Mám ho správně a pokračuji na velkou síť, šplh na laně, překonávám osm stop vysokou stěnu a vbíhám do koryta místní řeky Desné. Prodírám se mezi kameny až k plazení pod ostnatým drátem. Voda je pěkně studená, ale podlézt to musím. Nakonec to není až tak hrozné a vidina cíle mě hřeje. Přelezu stěnu s lanem a jsem u multiringu. Studená voda udělá své, úchop není úplně OK a ještě k tomu jsem si natloukl prst při pádu v řece o nějaký kámen. Pouštím se do ručkování - kruh, lano, kruh, lano - a za chvilku jsem na konci u zvonku. Cinkám a už vím, že mě cestou do cíle nic nezastaví. Jsem konečně v cíli, dostávám medaili a termofólii na zahřátí. Beru si nealkoholické pivo, tričko a pádím se převléci. Když jsem se trochu zahřál a najedl, vyrážím k multiringu povzbudit ostatní závodníky.

Spartan Race Super (Kouty nad Desnou) 2018 - nejlepší závodníci
p. muži ženy
1. Peter Žiška - 01:43:56 Eszter Hortobágyiová - 01:57:34
2. Radoslav Groh - 01:44:13 Adéla Voráčková - 02:16:12
3. Pavel Hrdina - 01:46:46 Markéta Baginská - 02:20:55


Nedělní Spartan Race Sprint

Většinu noci poprchává a k ránu slyším účastníky vlny hurricane heat, jak dostávají do těla. Počasí vypadá ještě hůř než v sobotu, ani se mi nechce převléci do krátkého trička a ještě navlhlých kalhot a bot. Je počasí, že by ani psa nevyhnal, a já se musím vydat na registrace pro obálku a pak na start v 9:00. Tentokrát dost ošidím předstartovní rozhýbání a rozběhání, fakt se mi ven nechce, do poslední chvíle jsem navlečený v teplé mikině. Déšť mi vůbec nevadí, ale nemám moc rád zimu a vítr. Tentokrát je ve startovním koridoru hrstka elitních běžců, a tak začínám mít depku z toho, že budu poslední. Jsou tu samí borci, kteří běhají kopce a nic je nezastaví. Co nadělám, pokusím se zabojovat. Je odstartováno a probíháme uličkou adeptů na hurricane heat, kteří nám fandí. Jak jsem očekával, většina eliťáků mizí v kopci a já se vláčím mezi posledními. Snažím se držet si nějaké rozumné tempo, které mě neodrovná hned v prvním stoupání.

Držím se jednoho Maďara asi snad tři čtvrtě závodu a stále se střídáme ve vedení. On vždy získává čas do kopců a já to pak doháním z kopce. Trasa je obdobná jako na Spartan Race Super s tím rozdílem, že je okleštěná vrchní pasáž kopce. Po doběhnutí k oštěpu, který opět nedávám, si odangličákuji svých třicet a vidím, že Peter Žiška s Jakubem Haviarikem v těsném závěsu běží již směrem ke šplhu a čeká je jen kousek do cíle. Jsou to neskuteční borci, kteří se ženou do cíle jako rozjeté mašiny neskutečným tempem. Zato mě čeká ještě spousta překážek. Převislá stěna z trubek, vytahování pytle, opět krásné kolečko s pytlem, kladina, olympus, memory test a pak jsem teprve na místě, kde jsem viděl Petera. Jen mám asi 45 minut zpoždění. Průběh je až do cíle obdobný jako v sobotním závodě. Vše jsem dal, jen ten oštěp mě v obou závodech potrápil. Už vím, co hlavně musím do příštího závodu na Lipně trénovat. Hlavně na sprintech tyto překážky rozhodují o umístění. Každá ztráta je u takto krátké trasy markantní.

Celkově byl závod opět pěkně postavený a ta lokalita je prostě super. Hlavně ty kopce jsou fakt skvělé, i když mi moc nejdou. Snad se to časem zlepší a budu z nich mít ještě vetší radost.

Díky moc všem dobrovolníkům za odvedenou práci a podporu na trase. Hlavně při nošení pytle to bylo potřeba. Také patří velké poděkování organizátorům za celkové připravení závodu. Už se opět těším, až se sem vrátím.

Spartan Race Sprint (Kouty nad Desnou) 2018 - nejlepší závodníci
p. muži ženy
1. Peter Žiška - 0:59:30 Adéla Voráčková - 1:17:44
2. Jakub Haviarik - 0:59:36 Lenka Vejdělková - 1:23:25
3. Petr Dorňák - 1:07:49 Veronika Krásná - 1:23:32


Spartan Race Super a Sprint (Kouty nad Desnou) - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Fitness pomůcky
Nabízím k prodeji používané, ale v dobrém stavu fitness pomůcky: 1 kg činky - k dispozici 28 kus...
bazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...
bazar Concept2 D PM5/černý
Prodávám Concept2 D PM5/černý - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu předat dokla...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra