Reklama:
Akce prodloužena: Protein Extrifit 2270 g + 1000 g ZDARMA
Čas doplnit zásoby proteinů! Vyberte si ze 12 různých příchutí! Více zde.

Šampión kategorie physique Jeremy Buendia nadzvedl svými prohlášeními kulturisty

22.081 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Čas od času se ve světě kulturistiky a fitness objeví rozhovor nebo názor, který strhne bouřlivou debatu. Takový dopad měly také prohlášení čtyřnásobného šampióna nejprestižnějšího klání závodníků physique, kterým je Jeremy Buendia. Ten se vyjádřil ve smyslu, že kulturistika může poděkovat novým kategoriím physique a bikiny fitness, že ji zachránily, protože před jejich vznikem umírala. Má také zato, že by závodníci physique měli dostávat stejné prize money jako kulturisté.

Zjitřil tím dosud nezhojené rány krvavých výměn názorů mezi kulturisty a závodníky physique a zvedl ze židle spoustu lidí. Téma rozebral jak každé šustnutí v oblasti kulturistiky komentující Dave Palumbo, tak Shawn Ray, vystupující poslední dobou prostřednictvím kanálu Generation Iron. Oba Jeremyho prohlášení mírnili a poukazovali na dlouhou tradici kulturistiky.

Na téma reagoval také nesmrtelný kulturista, honosící se titulem Mr. Olympia, Dexter Jackson, který prohlásil, že kulturistika by nepochybně pokračovala dál i bez physique a bikin, expa jsou plná dnes úplně stejně jako před 25 lety a peníze ze startovného, ty končí u promotérů. To dobře ví, protože je sám promotérem. Co se prize money kulturistů a závodníků physique týče, Dexter poukázal na to, že vstupné na physique Olympii, která se koná v rámci expa, je mnohonásobně nižší než na Mr. Olympia.

Nejpeprnější reakce na Jeremyho Buendiu přišla od kontroverzního Bostina Loyda, který je známý svým otevřeným postojem k dopingu. Ten na svůj Instagram napsal, že Jeremy je jen neúspěšný kulturista, který nebyl ve velké konkurenci schopen dosáhnout žádného lepšího výsledku a zachránila ho až nová kategorie (physique), která je bezpochyby snazší cestou ve srovnání s náročností kulturistiky. A tato snazší cesta je důvodem, proč se jí vydává tolik dalších lidí. Zmínil také, že nebere argumenty o větší "zdravosti" kategorie physique oproti kulturistice, protože Bostin Jeremyho v minulosti zásoboval dopingovými látkami a jeho spotřeba byla mnohem větší než borců z kategorie open. Rovněž vytáhnul Jeremyho dopingový skandál z roku 2014, ve kterém měl policii "napráskat" celé město. Celý příspěvek byl prošpikován množstvím více či méně peprných, na našem webu nezveřejnitelných výrazů.

Jaký máte na tuhle roztržku názor Vy? Měli by kulturisté závodníkům physique a bikinám líbat ruce, protože bez nich by živořili v koutě? Níže najdete jak dvě videa s Jeremyho prohlášeními, která vzbudila výše zmíněné reakce, tak názory Dava Palumba, Shawna Raye, Dextera Jacksona a Bostina Loyda.


Jeremy Buendia: kulturistika vs. physique

Jeremy Buendia: kulturistika vs. physique

Dave Palumbo v reakci na Jeremyho Buendiu

Shawn Ray v reakci na Jeremyho Buendiu

Dexter Jackson v reakci na Jeremyho Buendiu

Bostin Loyd v reakci na Jeremyho BuendiuLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

25.06.12:12LaFontaine - Nic konkrétního jsem o tom bohužel nenašel, takže to stojí..
25.06.11:37johny c - Souhlasím, buendia je šašek. Teďka má navíc ještě utrhlou ..
23.06.11:40ondra6 - Buendia je namachrovaný šašek!
23.06.07:38amoresPE - Vzdy ak je nejaky 3-4 hodinovy video zaznam z Mr. Olympia ..
22.06.20:41Arnold Strong - Nevis něco více o tom dopingu u něj a jak to nakonec dopad..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra