Reklama:
Arašídové máslo 1000 g + 500 g ZDARMA!
Pochutnejte si na jemné nebo křupavé variantě másla Big Boy! Více zde.

Gladiator Race (Holice) 2018 - reportáž a fotogalerie

6.591 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V sobotu 16. června se musím časně ráno vydat na Gladiator Race do Holic. Na místo dojíždím s velkým časovým předstihem, tak si v klidu mohu prohlédnout celé zázemí závodu. Cestou od parkoviště vidím první překážky, jako jsou kolíky, lezecká stěna, kontejner, závěrečná stěna a také těžká překážka multiring s nástupem ze žebříku na kruhy a úchyt ve tvaru ementálu. Cestou jsou rozmístěny stánky partnerů a občerstvení. Hned ráno tu už lidé snídají. Docházím k registracím, kde na vyvěšené soupisce startujících lidí dohledávám svůj start a startovní číslo. Jdu vyzvednout startovní balíček s čipem. Super vychytávka je ve formě elektronického reverzu. Dá se potvrdit rovnou v profilu přes web a člověk nemusí nic vyplňovat a tisknout. V balíčku jsou prospekty a vzorky od partnerů. Také si jdu prohlédnout celou mapu závodu a překážky, které mě čekají. Čtu si informace, jak jednotlivé překážky překonat. Opodál je jedna z překážek k vyzkoušení, a tak jdu trochu potrénovat. Jedná se o pohybující se kola s následným nástupem na kůly, to celé na takové kladině. Vše se musí samozřejmě absolvovat bez dotyku země. První pokusy jsou neúspěšné, ale časem zjišťuji, jak na to. Když mám natrénováno, jdu se do auta převléci a pak protáhnout a trochu proběhnout.

Vyrážím směr start a řadím se do řady startujících. Tak i na mě došla řada... přikládám startovní čip a vyrážím na trasu. Zvedám barel a jsem na multiringu. Lezu po laně a natahuji se po prvním kruhu, celé se to kroutí a nemohu se pořádně rozhoupat. Když už jsem na kruzích, jde to celkem dobře a rychle. Jen se trochu bojím toho přelezu přes ten úchyt ementál, aby mi tam nezůstaly prsty. Vše se daří a jsem na konci, a tak pádím lesem k dalším překážkám - ručkování na kladině a k vytahování pneumatik. Pneumatiky jsou lehké a jde to skoro samo. Nebo jsem už zesílil z předešlého Predatora z vytahování pytle s pískem. Zato když doběhnu z kopce dolů k poli, čeká na mě hod koulí. Nedohodil jsem ke stanovené čáře, a tak tu mám první trestné kolo.

Jsem u dalšího ručkování, kde na předposlední příčce padám. Opět trestné kolo, ale naštěstí není velké. A mohu se vydat do prodíraní bahýnkem. Konzistence je tak hutná, že se bojím, že vytáhnu nohu již bez boty. Jsem na motokrosové trati, kde čekám, až se uvolní velká stěna. Trochu se to tu zaseklo. Po přelezení běžím k překážce Vietkong, což je takový malý močálek s bahnem a rákosím. Po ochlazení kličkuji po závodní trase až k přenášení velké betonové koule. Zvedám ji a držím zuby nehty, aby nevyklouzla. Dalo mi to zabrat, a tak do kopce nejde běžet. Kličkuji v lese nahoru dolů až na závodní dráhu, kde skáču do velké kaluže. Opět do lesa do bahenního kanálu a pak až k rybníku, kde jsou po hladině pospojovány desky až na druhý břeh. Rozbíhám to a skáču z jedné desky na druhou. U konce mi to vychází jen tak tak, abych neskončil ve vodě.

Běžím lesem až k zavěšené kladině od firmy Shybuj.cz, která dodala samé ručkovací zapeklitosti. Vbíhám opět na závodní dráhu, kde překonávám betonovou stěnu za pomoci zavěšené pneumatiky. Následuje převracení velké pneumatiky 4x tam a pak 4x zpět. A je tu nošení velkého plechového sudu od Alpy, kterého se celkem bojím, zda to vůbec nějak dostatečně obejmu, abych to donesl zpět. Sud se nesmí položit ani nést na ramenou. Nesmí se také držet zespodu, jen obejmutím. Cestou mi trochu povolují ruce a sud se sune dolů. Musím si ho občas trochu nadhodit, ale nakonec ho zdárně dovláčím na výchozí místo.

Dobíhám na ta pohybující se kola s kolíky, co jsem trénoval ráno, a vyplatilo se. Dávám to, a tak pokračuji dál. Je tu překonání špulek od kabelů, které se protáčejí. Napoprvé se mi to nedaří, jelikož jsem se nedostal za polovinu, a tak sklouzávám. Napodruhé to beru skokem plavmo. Trocha běhu a jsem u ručkování s kolíky. Beru kolíky a začínám postupovat. Vše jde dobře, ale hrozně pomalu. Následuje traverz po lezecké stěně, kde se v jednom místě musím hodně natahovat, ale vše vyjde bez pádu. Už jen tři překážky a jsem v cíli.

Drápu se na kontejner po provazové síti a seskakuji dolů. Jsem u klád, kde se ob jednu podlézají spodem. Trochu bojuji, nemám v tom ještě dobrý systém, ale bez pádu. A je tu poslední stěna, kterou dávám napoprvé, a jsem konečně v cíli. Jsem vyřízený a dostávám medaili. Jdu se ještě trochu napít a dát si sušenku. Když si odpočinu a trochu se vydýchám, tak mířím do úschovny pro batoh a pak do sprch, abych ze sebe trochu smyl bahno a smradlavou vodu. Jsem čistý, naposledy procházím závodištěm a pozoruji, jak ostatní závodníci překonávají překážky. Potkávám se tu se spoustou známých tváří.

Závod byl moc pěkný a nápaditý. Opět nové překážky, které jsem zatím nikde nezkoušel. V průběhu celé akce byly vyhlašovány soutěže o hodnotné ceny. Celkově se celá akce moc povedla. Díky organizátorům a dobrovolníkům za skvěle odvedenou práci.

Gladiator Race (Holice) 2018 - nejrychlejší závodníci
p. muži do 39 let muži nad 40 let
1. Marek Kadrmas - 0:37:41,02 David Kellner - 0:38:46,97
2. Ivo Vrba - 0:38:46,53 Petr Beneš - 0:39:16,90
3. Vladislav Dufka - 0:38:57,47 Jan Řezníček - 0:43:08,23

Gladiator Race (Holice) 2018 - nejrychlejší závodníci
p. ženy do 39 let ženy nad 40 let
1. Petra Veselá - 0:46:45,10 Stanislava Babušková - 0:46:07,62
2. Pavla Krejčí - 0:48:32,89 Jana Faulová - 1:01:06,72
3. Kateřina Šíbalová - 0:50:14,87 Tereza Tobišková - 1:01:30,23


Gladiator Race (Holice) 2018 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Fitness pomůcky
Nabízím k prodeji používané, ale v dobrém stavu fitness pomůcky: 1 kg činky - k dispozici 28 kus...
bazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...
bazar Concept2 D PM5/černý
Prodávám Concept2 D PM5/černý - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu předat dokla...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra