Reklama:

Urban Challenge 2018 (Brno) - reportáž a fotografie

5.815 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Urban Challenge, to je adrenalinový zážitek plný zábavy. Extrémní překonávání limitů v něm sice nečekejte, o to víc si ale užijete pohodový běh, zpestřený netradičními městskými překážkami. Každý rok si pořadatelé pro závodníky připravují tři závody, které se konají v největších městech Čech, Moravy a Slezska -  v Praze, Brně a Ostravě. Tento rok máme za sebou už pražský a brněnský závod, čeká nás ještě ten ostravský v Dolní oblasti Vítkovice (25. srpna 2018).

Jak to probíhalo v Brně?

Zázemí závodu bylo v Brně 16. června situováno v areálu Královopolská, odkud se běželo do přilehlé továrny. Trať měla celkem 5 kilometrů a na každém kroku na závodníky číhala překážka. Překážky byly dost netradiční a byly tematicky zaměřeny na město, takže se ani jedna z nich nepodobala jiným překážkovým závodům. K samotnému startu se muselo prolézt autem a teprve pak závod odstartoval. Přeskakovala se auta, přelézal se mohutný kondenzátor (celkem fuška, musím říct), ve vzporu se šikmo ručkovalo po ocelových tyčích, lezlo se po sítích i sítích z pneumatik, plazilo se rourami a přeskakovala se hromada pneumatik. Nechybělo ani mlácení kladivem do auta, tak jsem se pořádně vyřádila.

Trasa byla rovinatá, ale po cestě nás několikrát neminul výběh do schodů. U schodů je aspoň jisté, že kde se jde nahoru, jde se i dolů (u terénních závodů je to trochu nejistější), takže jsem byla v pohodě. U překážek se naštěstí nedělaly fronty, až na jedinou výjimku - válce. Protáčející se válce ve výšce brady byly nelehký úkol pro většinu závodníků. Chce to mít dobrou techniku a pořádný švih nebo nějakého hodného pomocníka. K cíli se dobíhalo stejnou rovinkou, z jaké se startovalo, a do samotného finiše pak zbývalo jen přeskočit auto.

Zázemí

Jedničku s hvězdičkou si zaslouží pořadatelé za zázemí závodu. Byl zde bohatý doprovodný program a spousta stánků s dobrým jídlem a jinými dobrotami. Dělaly se burgery, těstoviny, kvalitní káva a všichni účastníci si mohli zakoupit výborný bio nanuk pouze z ovoce či kokosu bez přídatných látek.

Organizace závodu

Urban Challenge odvedl výbornou práci i při registracích a organizační složku měli skvěle zvládnutou. Před registracemi se vůbec netvořily fronty a odbavení závodníků bylo rychlé. Vše šlo hladce, jak to má být.

Očima OCR závodníka

Přestože byl závod o poznání lehčí než jiné překážkové závody, maximálně jsem si ho užila. Člověk se nemusí pořád jen plazit v blátě a být po kolena zabořený v bahně. Trať nebyla moc dlouhá, ale překážek byl dostatek. Překážky byly celkově zaměřené na celé tělo a střídaly se tak, aby člověk vždycky trochu zregeneroval do té další. Nestalo se třeba, že by bylo za sebou dvakrát ručkování v jiném provedení, jak se tomu děje jinde. Organizátoři měli všechno dobře promyšlené a můj celkový dojem ze závodu je kladný.

Urban Challenge (Brno) 2018 - nejlepší závodníci
p. muži ženy
1. Ondřej Piňos - 0:25:15 Tamara Bjalkova - 0:29:36
2. Filip Melka - 0:25:42 Markéta Valentová - 0:31:14
3. Lukáš Tyl - 0:26:01 Lenka Butorová - 0:31:18


Urban Challenge (Brno) 2018 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 25 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra