Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Jak suplementovat před tréninkem?

32.242 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Suplementace

Toto je komerční sdělení, Ronnie.cz není jeho autorem.

Pavel Samek

Působí jako osobní trenér a výživový poradce. Specializuje se na osobní tréninky zaměřené především na cílené formování postavy. Dosáhl titulu mistra Čech v klasické kulturistice IFBB.

Dosažené výsledky:

 • mistr Čech v kulturistice IFBB 2012
 • 3. místo Natural Cup 2009
 • vicemistr ČR v naturální kulturistice 2007
 • 5. místo ME v naturální kulturistice GNBF 2005
 • 4. místo Musclemania Hungary Championship 2004
 • 2. místo Aminostar Cup 2003
 • Serious PRE není žádný "nakopávač". Jedná se o preparát pro atlety, kteří milují trénink a chtějí dosáhnout maximálních výsledků. Nebude nikdy "kopat", ale umožní Vám jít na trénink s čistou hlavou a maximálním zaměřením. Nepřetíží Váš endokrinní systém nesmyslnou stimulací a nezablokuje tím Vaše výsledky. Naproti tomu Vám poskytne ergogenní složky, díky kterým dokážete provést více opakování s vyšší intenzitou.

  Serious PRE nepotřebuje žádný okázalý humbuk a agresi. Stejně jako seriózní sportovec nepotřebuje stimulanty, aby dokázal trénovat. Za náš produkt hovoří nekompromisní složení, stejně jako za seriózního sportovce mluví jeho výsledky. Troufáme si tvrdit, že obdobný komplexní doplněk za tuto cenu nenaleznete! Porovnejte množství a dávky účinných složek kteréhokoliv předtréninkového suplementu s naším, to vysvětlí vše. Ano, před tréninkem již nebudete potřebovat nic navíc, protože v Serious PRE je vše, a to v optimální dávce. Představuje tím svou vlastní kategorii předtréninových suplementů za top cenu.

  Serious PRE - žádný kompromis

  Serious PRE - transparentní složení

  Rádi se pochlubíme promyšleným složením, protože dávky všech složek jsou nastaveny na optimální množství i pro profesionální sportovce. Pro kondiční sportovce bohatě postačí poloviční dávkování.

  Serious PRE - optimální množství

  Mnoho producentů nabízí podobné účinné složky ve svých výrobcích, ale často jen v dávkách tzv. pro etiketu. S tím se lze setkat např. u BCAA nebo velmi efektivního acetyl-L-karnitinu. Tyto látky patří ve složení k nejdražším, ale svým obsahem tzv. "naoko" v neúčinném množství se uměle vyvolává dojem kvalitního doplňku. To neplatí pro Serious PRE. Každá dávka nabídne od každé ze 14 složek opravdu funkční dávku. U výše zmíněných to pak znamená 6 000 mg BCAA nebo 500 mg acetyl-L-karnitinu (maximální povolené množství).

  Serious PRE - synergie nade vše

  Přinášíme kompletní produkt, obsahující optimální dávky všech vědou prověřených ingrediencí. Už nemusíte užívat nic dalšího. Respektujeme vzájemnou synergii jednotlivých složek, a právě proto již při skládání receptury byl vynechán kofein, jehož nadbytek oslabuje některé z klíčových vlastností produktu. Chceme nabídnout optimalizaci, ne přehnanou stimulaci..

  Serious PRE - 24,4 g v jedné dávce

  Přemýšleli jste někdy, zda může stačit jedna malá "zázračná" odměrka pro optimální efektivitu Vašeho tréninku? Jak asi správně tušíte, nemůže. Mnoho výrobců totiž vyrábí "nakopávače", které vyjdou levněji, a ne skutečné předtréninkové produkty. Nakopávač "cítíte" už v malých dávkách, to však neznamená, že podpoří Vaše výsledky. Často jde spíš o pravý opak. Stimulanty působí vasokonstrikčně čili omezí přísun krve k pracujícím svalům. Jste sice ve stimulačním opojení, ale Váš trénink není efektivnější. Zvýší se pouze zisk výrobce, protože náklady na výrobu takového preparátu jsou výrazně nižší. Dále je pak k zamyšlení, když užijete například 3 g dané směsi, kdy ale všichni víme, že účinná dávka například citrulinu je 6 g, má smysl něco takového kupovat? Kde jsou beta alanin, kreatin a další opravdu funkční ergogeny? Když to potom vše poskládáme, vznikne dávka 24,4 g opravdového pre-workout mixu v podobě Serious PRE.

  Fakta aneb Serious PRE v řeči čísel

  Serious PRE stojí na pevných základech postavených na roky ověřených složkách v maximálních dávkách.

  • 7000 mg citrulin malátu - tato velmi známá látka je vlastně směsí neesenciální aminokyseliny citrulinu a kyseliny jablečné. Citrulin malát výrazně napomáhá produkci energie tím, že zvyšuje množství fosfokreatinu a produkci adenosin trifosfátu (ATP). Citrulin je také známým prekurzorem argininu čili mezi základní benefity patří optimalizace prokrvení a tím optimální transport živin do pracujících svalů. Právě citrulin malát nám umožní vykonat více opakování a dosáhnout optimálního napumpování.
  • 3000 mg beta alaninu - jedná se o neesenciální aminokyselinu přirozeně se nacházející ve spektru beta aminokyselin. Jak nám tato látka může pomoci k lepšímu výkonu? Při intenzivním výkonu se štěpí ATP, v těle se hromadí vodíkové ionty, svaly se dostávají do kyselejšího stavu, dostavuje se svalová bolest a klesá silový výkon. Jedná se o normální reakci, kterou zná každý sportovec. A v tento moment nastupuje právě beta alanin. K pochopení jeho úlohy se musíme v krátkosti podívat na látku carnosin, k jejíž syntéze právě beta alanin vede. Carnosin má vliv na naše svaly a schopnost podat výkon. Pomáhá stabilizovat pH ve svalech a zrychleně odplavuje vodíkové ionty, které, jak jsme si řekli, vznikají během fyzických výkonů. Tělo si přirozeně pH vyrovnává, ale pokud klesne pod určitou úroveň, není již organismus schopen odolávat a zhoršuje se schopnost podat výkon. Právě tomuto stavu pomáhá zabránit suplementace beta alaninem prostřednictvím přetvorby na carnosin. Po dodání beta alaninu koncentrace carnosinu v těle rapidně vzroste. Výzkumy ukázaly, že po čtyřtýdenní suplementaci beta alaninem došlo k navýšení hladiny carnosinu o 42 - 65 %, po 12 týdnech dokonce o 85 %. Tento stav pak značně ovlivňuje fyzický výkon, aktivují se systémy zodpovědné za svalový růst, sílu a vytrvalost. Právě proto tvoří beta alanin další pilíř našeho produktu.
  • 2000 mg kreatinu HCl - proč právě kreatin HCl? Hlavní výhodou, kterou kreatin HCl disponuje, je vynikající rozpustnost a velmi dobrá biologická dostupnost. Dále je to absence některých vedlejších účinků, se kterými se někdy mohou setkat citlivější sportovci při užívání kreatin monohydrátu. Jedná se o nadýmání, křeče nebo časté močení, které jsou způsobeny neoptimální rozpustností kreatin monohydrátu v tekutinách a následnou horší absorpcí. Jak víme, kreatin sám o sobě zadržování vody nezpůsobuje, přesto zatížení trávicího traktu u citlivých jedinců může mírné zadržování vody subkutánních prostorách (pod kůží) způsobit. Z tohoto důvodu je kreatin HCl vhodný především do dietních režimů. Poskytne stejné výhody jako užívání kreatin monohydrátu a nezatíží Vaše trávení (ve skutečnosti může dokonce Vašemu trávení pomoci). Navíc můžete být zcela v klidu, protože rozhodně nezpůsobí absolutně žádné zadržování vody v subkutánním prostoru (pod kůží).
  • 1000 mg betainu HCl - jedná se methylovaný derivát aminokyseliny glycinu. Funkce této látky dalece překračují hranice sportu. Nás ale zajímá především jeho role v procesu methylace. Je to biochemický proces, k němuž dochází při mnoha tělesných funkcích. Mezi ně patří i známá proteosyntéza, nezbytná pro budování svalů. Navíc betain hydratuje buňky, tlumí záněty, zajišťuje správnou funkci střev a mnoho dalšího. Pro nás je také důležité, že betain snižuje hladinu cysteinu a homo cysteinu. A jak víme, vysoká hladina homo cysteinu navozuje inzulínovou rezistenci a potlačuje proteosyntézu, což může vést k nárůstu tukových rezerv a redukci svalové hmoty.
  • 6000 mg BCAA - efekt směsi těchto tří velmi specifických esenciálních aminokyselin je velmi dobře prozkoumán. BCAA zaujímají zvláštní úlohu v metabolismu, jelikož jejich metabolismus probíhá extrahepatálně. Játry prochází beze změny a jsou dále transportovány do příslušných tkání, především do kosterní svaloviny a mozkové tkáně. Asi 70 % aminokyselin, které jdou z jater do tkání, tvoří právě BCAA. Z toho 65 - 70 % větvených aminokyselin směřuje do svalové tkáně. BCAA jsou ve svalových vláknech zastoupeny 35 % ze všech esenciálních aminokyselin a jsou nezbytné pro jejich růst. Mimo to také slouží jako významný energetický zdroj pro svaly během fyzického výkonu. Při tréninku tedy svaly spotřebovávají vlastní BCAA a mění je na energii. Pokud užijete BCAA před tréninkem, dodáte tělu potřebný zdroj energie a ochráníte tak svoji svalovou hmotu před degradací.

  Zaměření bez stimulace - Serious PRE

  Jedinečný produkt podporující Váš trénink s optimálním zaměřením na výkon i bez nadměrné stimulace, která může ve skutečnosti Váš pokrok blokovat přetížením endokrinního systému. Nečekejte žádné nakopnutí! V optimálním případě budete cítit jen příjemné šimrání a v průběhu tréninku zjistíte, že najednou uděláte víc opakování, dokážete více procítit svaly a Vaše mysl zůstane jasná. Serious PRE není produktem pro ty, co potřebují "kopat", aby dokázali trénovat. Naopak je to produkt pro sportovce, kteří milují trénink, protože je posouvá dál, a chtějí si jej užít s jasnou myslí.

  Pro tento účel jsme zvolili kombinaci látek podílejících se na produkci neurotransmiterů dopaminu a acetylcholinu. Jedná se o osvědčenou kombinaci cholinu, tyrosinu a DMAE.

  Vychytávkou je použití maximálního povoleného množství acetyl L-karnitinu, který dnes představuje podobně jako BCAA jeden z nejlépe vědecky prozkoumaných doplňků stravy.

  Základní forma, aminokyselina L-karnitin, je součástí energetického metabolismu, kde napomáhá zvyšovat schopnost mitochondrií spalovat tuk.

  Na rozdíl od L-karnitinu nabízí acetyl-L-karnitin kromě zmíněného zvyšování schopnosti mitochondrií spalovat tuky i další benefity, mezi které patří především stimulace mozkové aktivity, zejména tedy zvýšení koncentrace a pozornosti. Proto je acetyl-L-karnitin ideálním doplňkem pro podporu optimálního mentálního zaměření na trénink. Jako doplněk stravy má však mnohé další pozitivní účinky, které opět dalece přesahují hranice sportu. Jen namátkou zmíníme zvýšení inzulínové senzitivity, zlepšení funkce dopaminových receptorů v mozku, snížení krevního tlaku a mnoho dalšího.

  Celý mix látek, který se zaměřuje na podporu mozkové činnosti v průběhu tréninku, doplňuje aminokyselina taurin. Taurin pomáhá optimalizovat prokrvení mozku, tonizovat organismus, zvyšovat koncentraci, fyzický výkon, rychlost reakcí a připravit tělo na zvýšenou zátěž s celkovým pocitem pohody. Taurin také chrání mozek před neurotoxickým působením jiných aminokyselin, čímž chrání nervové buňky před poškozením.

  Serious PRE - finální tuning

  Na závěr jsme přidali několik složek, které doplní a zvýrazní efekt základních složek. O vitamínech B-komplexu se není potřeba zmiňovat vzhledem k tomu, že jejich role v metabolismu je obecně známa.

  Krátce se zastavíme pouze u dvou zajímavých složek.

  • 10 mg synefrinu - mnoho studií prokázalo funkci synefrinu v podpoře spalování tuku. Nás však zajímá to, že přípravek zvyšuje fyzický výkon. Tím, že nám synefrin pomáhá uvolnit tuk z tukových zásob, také zabezpečí zvýšení fyzického výkonu. Dále zlepší cirkulaci krve a podpoří efekt základních složek. Proto produkt obsahuje maximální povolenou dávku této zajímavé látky. Zdravotně prospěšné účinky, které nabízí synefrin, opět překračují hranici sportu, jedná se především o podporu činnosti jater a celkové zlepšení zažívání.
  • 20 mg kapsaicinu - látka, která podpoří především vstřebání základních ingrediencí produktu. Přesto nabízí některé benefity, které stojí za zmínku. Kapsaicin opět podpoří krevní cirkulaci a nabídne podporu metabolických funkcí, což v kombinaci s ostatními složkami rozhodně pocítíte.

  Bez nadsázky lze říci, že Serious PRE představuje nejen nekompromisní předtréninkový suplement, ale také účinnou podporu redukce tukových zásob. Vyzkoušejte a uvidíte, že pre-workout nemusí být "nakopávač", ale naopak produkt, který dokonale zvýší efektivitu Vašeho tréninku.


  Reference:
  Kuhn, K. P., et al. Oral citrulline effectively elevates plasma arginine levels for 24 hours in normal volunteers. Circulation 2002;106: II1-766S.
  Schwedhelm, E., et al. "Pharmacokinetic and pharmacodynamic properties of oral L-citrulline and L-arginine: impact on nitric oxide metabolism," British Journal of Clinical Pharmacology, 65(1):51-9, 2008.
  Solomonson, L. P., et al. The caveolar nitric oxide synthase/arginine regeneration system for NO production in endothelial cells.J Exp Biol 206:2083-2087, 2003.
  Dash, A., et al. Evaluation of creatine transport using Caco-2 monolayers as an in vitro model for intestinal absorption. Journal of Pharmaceutical Sciences 90(10):1593-1598, 2001.
  Powers, M. E., et al. Creatine supplementation increases total body water without altering fluid distribution. Journal of Athletic Training 38(1):44-50, 2003.
  Miller, D. Oral bioavailability of creatine supplements: Is there room for improvement? Annual Meeting of the International Society of Sports Nutrition, 2009.
  Moreno, H., et al. Chronic dietary choline supplementation modulates attentional change in adult rats. Behavioral Brain Research 243:278-285, 2013.
  Cholewa, J. M., et al. Effects of betaine on body composition, performance, and homocysteine thiolactone. Journal of The International Society of Sports Nutrition 10:39, 2013.
  Stoppani, J. Consuming branched-chain amino acid supplement during a resistance training program increases lean mass, muscle strength and fat loss. Journal of the International Society of Sports Nutrition 2009.
  Gomez-Merino. Evidence that the branched-chain amino acid L-valine prevents exercise-induced release of 5-HT in rat hippocampus. Int J Sports Med. 2001.
  Sureda A, Córdova A, Ferre M.D. L-Citrulline-malate influence over branched chain amino acid utilization during exercise. European Journal of Applied Physiology 2010Hoffman.
  J. R., et al. L-alanine supplementation improves tactical performance but not cognitive function in combat soldiers. J Int Soc Sports Nutrition, 2014.
  Jaroslav a Richard Průša. Patobiochemie metabolických drah. 2. vydání. Univerzita Karlova, 2004.
  Petr, et al. Kapitoly z klinické biochemie. 2. vydání. Praha: Karolinum, 2004.  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
  Odůvodnění: PR článek  Jméno: pamatovat
  Heslo:
  NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSoutěž o vstupenky na IFBB Diamond Cu...
  Zodiak411 (22:27) • Mohl by taky pořadatel vysvětlit, proč se cena vstupného zvedla z původních 20 € (necel...
  magazínIFBB Grand Prix Malta 2023 - kompletn...
  jamenek (13:56) • A Patrik Šerý vybojoval pro Českou Republiku, Olomoucký kraj, a České dráhy, i přes vše...
  magazínMichal Križánek - trénink zad a bicep...
  jiiriik (10:50) • aspoň top 6 !!!!*79*
  magazínIFBB Grand Prix Malta 2023 - kompletn...
  Hockey1000 (08:35) • Tak to je s cílem aby pořadatelé, mezinárodní IFBB i národní federace vyddělali co nejv...
  magazínDominik Kopečný a Pavel Červinka - tr...
  koli78 (07:55) • super video Pavel je frajer, preju mu at se mu splni sen dostat se na olympii a hlavne...  Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
  Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
  MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie