Reklama:
Jen JEDEN den: protein 2000 g + 2000 g!
Nejprodávanější protein v ČR opět v akci. Platí jen do úterní půlnoci, akce nebude prodloužena! Více zde.

Fabi: "Baví mě ta energie, ta agrese, ta nervozita a spousta emocí."

9.317 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Suplementace

Fabiana Bytyqi je profesionální boxerka, která drží pásy dvou nejprestižnějších organizací - je juniorskou mistryni světa WBC a ženskou mistryní Evropy WBO. Od 4 let tráví svůj volný čas po tělocvičnách. Začínala s karate, později se přesunula ke kickboxu a thajskému boxu, až  skončila u boxu klasického. Často se jí lidi ptají, co ji na tom ještě vůbec baví. A odpověď je velmi jednoduchá.

Moje práce je mým snem a zároveň "životní láskou". Makám na svém těle a pro svůj dobrý pocit. Co je víc? Baví mě ta energie, ta agrese, ta nervozita a spousta emocí, co v sobě mám pokaždé, když vlezu do ringu mezi šestnáct provazů. Jsem tam jiným člověkem a můžu tam probudit svoje vnitřní zvíře.
Fabiana Bytyqi

Fabiano, ty jsi juniorská mistryně světa v boxu a mistryně Evropy mezi ženami. Není úplně běžné, že se bojovým sportům věnují dívky. Jak ses k tomu dostala a jak dlouho se tomu věnuješ?

Bojovým sportům jako takovým se věnuji odmalička. Prošla jsem karate, kickbox, thajský box i klasický amatérský box. Na profesionální úrovni boxuji letos čtvrtým rokem.

Kdo tě od začátku vedl a trénoval?

Od začátku boxerské kariéry jsem členkou německé stáje SES Boxing. Mám to štěstí, že mým trenérem je Lukáš Konečný, bývalý mistr světa, který za SES Boxing také celou svoji kariéru zápasil, a tak mi manažer umožnil trénovat pod ním tady u nás v ČR.

Jak jsi nám již zmínila, jsi držitelkou titulu mistryně světa i Evropy. Jakých úspěchů jsi tedy vlastně dosáhla?

Mám za sebou 12 zápasů, což pro mě znamená 79 odboxovaných kol v ringu. Má bilance je 12 výher (4 KO), 0 proher, 0 remíz. Držím zatím tři tituly  - mistryně Evropy WBO v ženách, mistryně světa WBC v juniorkách a Silver Champion WBC v ženách.

Vím, že v boxu je to jako v každém jiném sportu a že výhra může přijít až po mnoha pádech a prohrách. Měla jsi někdy pocit, ať už po prohraném zápase, nebo po vyčerpávajícím tréninku, že to vzdáš?

Bez proher a pádů se nikdy nestanete šampiónem. I já si v amatérské kariéře nějakou tu prohru zažila, ale vždy jsem se oklepala, poučila a makala dál. A všechna ta dřina se mi teď v profi ringu vrací.

Na jaké soutěže se připravuješ a co máte s trenérem v plánu do budoucna?

9. června jsem boxovala v Německu v Lipsku udržovací zápas. A do budoucna? S trenérem bychom rádi ještě do konce roku sáhli na titul mistryně světa v ženách!

Jak vypadá tvoje tréninková příprava?

Celý rok trénuji dvoufázově. Volno mívám jen třeba týden po zápase, abych zahojila modřiny a zregenerovala. Ranní tréninky bývají zaměřené na kondici a posilování. Odpolední pak výhradně na boxerskou techniku, sparingy anebo nácviky na pytlích. Úterky a soboty máme většinou takové běhací, jelikož je trenér milovník běhu. Dáváme běhy od 10 do 20 km. Neděle mám volné pro nějakou tu regeneraci a osobní život. (smích) Když je potom před zápasem, tak se příprava a veškerá taktika přizpůsobí dané soupeřce.

Prozradíš nám něco i o svojí stravě? Dodržuješ striktně stravu po celou dobu přípravy, abys splnila váhový limit, anebo držíš stravu až nějakou dobu před zápasem?

Moje strava je dost zvláštní a úplně neodpovídá stravě typického profesionálního sportovce. Když mám chuť na pizzu, tak si ji prostě bez výčitek dám. Ujíždím na čokoládě a všem ostatním sladkém. Neumím si to prostě odepřít. Jediný moment, kdy stravu zvládám, je před naplánovaným zápasem. Tam jsem nucena držet jídelníček kvůli splnění váhového limitu. Zápasím v kategorii do 47,6 kg a do té shazuji kolem 4 kg. To jde potom vše sladké stranou. Snažím se jíst sacharidy jen po tréninku a k závěru diety se před vážením co nejvíce odvodnit.

Používáš nějaké sportovní doplňky? Jestli ano, tak od jaké značky?

Bez doplňků by mé tělo asi už dávno při tom, v jakém je zápřahu, přestalo fungovat. Užívám doplňky od My Identity, jsou to zatím jediné doplňky, které pro mě nechutnají tak hrozně chemicky. Vypiji protein, BCAA i glutamin bez úšklebků a to je u mě co říct! Jinak ještě každý den dávám omegu a probiotika, taky od My Identity, a jako jedny z nejlepších produktů bych vyhodnotila Slim a Fat Burner, bez kterých si dělání váhy už neumím představit.

Jaký je tvůj nejoblíbenější produkt od My Identity?

Nejoblíbenější produkt? Za mě jednoznačně čokoládové hydro. To je srdeční záležitost, co chutná jako kakao!

A nakonec nám prozraď, co děláš nebo čemu se věnuješ, když máš chvíli volného času?

Ve volných chvílích se věnuji studiu vysoké školy. Studuji na UJEP na Fakultě zdravotnických studií ergoterapii. Ještě navíc běhám s pejskem agility a taky můj volný čas poslední dobou vyplňují běžecké závody.

Děkujeme za tvůj čas. Rádi jsme tě poznali a přejeme ti do budoucna jen samé výhry a spoustu dalších úspěchů nejen ve sportu.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 63 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra