Reklama:

Váš příběh: S věkem u mě roste chuť na vše, co mám rád

7.379 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Jméno: Miroslav
Nick: nemá účet na Ronnie.cz
Věk: 60 let
Zaměstnání: technolog
Koníčky: kulturistika, cestování, aktivní pobyt v přírodě
Říká o sobě: Hlavní je mít před sebou nějaké vize.

Zdravím všechny příznivce kulturistiky, jmenuji se Miroslav a hlásím návrat mezi ty aktivní kulturisty, i když už v letech, ale to nevadí. Žijeme přítomností a já si cvičení konečně užívám. Už byl i konec s posilováním, ale dopadlo to tak, jak jsem si celou tu dobu přál. Cvičit si pro své potěšení a mít z toho dobrý pocit. Nebýt na nikom a ničem závislý.

Chcete-li i Vy sdělit čtenářům nějaký zážitek, veškeré informace, jak se zúčastnit a získat za svůj text lákavou odměnu, načerpáte v počátečním článku cyklu s názvem Máte i Vy svůj příběh?

Na některé z dalších, již zveřejněných příběhů se můžete podívat po kliknutí na náhledy v souvisejících článcích pod příspěvkem či zadáním slov "váš příběh" do našeho vyhledávače.

Získejte i Vy za svůj příběh doplňky dle vlastního výběru v hodnotě až 1200 Kč!

Začínal jsem před 40 roky a prošel různými obdobími. Jako bývalý závodní kulturista jsem poměrně brzy skončil. Pořád jsem musel řešit nějaké problémy a ty zdravotní byly nekonečné. Přišly i roky, kdy jsem nevzal činku do ruky a nebyla nálada ani na nějaké kondiční cvičení. Doktoři a chiropraktici mi nepomohli, a tak jsem to musel řešit sám. V podstatě mě zachránil přístup informací z internetu a nakonec se mi podařilo i rozklíčovat podstatu problémů. Z těchto vlastních zkušeností těžím dodnes a stále se zdokonaluji.

Často se v myšlenkách vracím do doby, kdy jsem dělal kulturistiku závodně. 4x týdně trénink 2 hodiny. Objem se celkem udělal, ale dieta před závody byla naprosto nezvládnutá. Prostě taková byla doba, nebyly informace, a tak to, co se v objemu vybudovalo, se v dietě spálilo. Dneska již vím, že se především neumělo manipulovat s cukry. Představa že jsem se vlastně dřel zbytečně, je hrozná, ale i s tím se jde vyrovnat.

V období, kdy bylo nejhůře, přišla změna zaměstnání s nutností být ubytovaný mimo domov a tím úplná změna životního stylu. Najednou jsem měl dost času na všechno, a tak se i zrodila myšlenka zajít si do fitka a začít se postupně dávat zdravotně dohromady. Na nic jiného jsem ani nepomyslel, byl jsem s váhou na historickém minimu a za pár měsíců měl 55 roků. Fitko mi ale sedlo natolik, že jsem začal chodit 2x týdně a ještě o víkendu doma. Určitě za tím musel být 30 let starý svalový paměťový efekt, kdy jsem ty objemy docela měl. Začal jsem nabírat a tuky to rozhodně nebyly. Za půl roku jsem si určitý svalový základ udělal a vše přehodnotil. Rozhodl jsem se, že si zhotovím jednoručky a budu cvičit dál v domácím prostředí. Do fitka jsem zašel občas a i s touto změnou to šlo pořád nahoru. Za dva roky jsem nabral 12 kg a musel jsem se rozhodnout, jak dál. Neměl jsem zapotřebí více nabírat, a tak jsem se rozhodl, že mé další cvičení bude v rovině, kdy se budu posilováním bavit a držet si pro mě ideální váhu ve slušné kvalitě a s viditelnými břišními svaly.

Od doby mého návratu ke kulturistice se mnohé změnilo. Především přístup k rozsáhlým informacím. Vše potřebné jsem se do maximální hloubky naučil a sám se považuji již za kulturistického superveterána, který umí vytěžit z minima maximum. Jsem i extrémista v nastavení tréninků a stravování. Bavím se tím pořád něco vymýšlet a zdokonalovat. Dokud budu schopen předvést nějaké svaly ve slušné kvalitě, tak budu mít pocit dobře odvedené práce. Přibývající roky jsou pro mě další výzvy.

Jsem naprostý kulturistický sólista. Nikoho z kulturistického prostředí neznám, do fitness center chodím výjimečně, cvičím sám doma ve své mini posilovně a přes týden s jednoručkami ve služebním bytě, protože dojíždím daleko do zaměstnání. Vše mám do nejposlednějšího detailu promyšlené. V současnosti většinou dva tréninky týdně. Cvičím pouze cviky, které mi minimálně zatěžují klouby, techniku cviků a rozsah pohybu zase přizpůsobuji ke snížení zatížení šlach a úponů. Nepoužívám rukavice, opasek, trhačky a bandáže, to už vůbec. Tím jsem si vystavil mnohé limity, ale nehodlám ustoupit. Prostě pohoda - a ta dává záruku pro kulturistickou dlouhověkost. Celoročně se snažím udržet ve stejné kvalitě.

Kupříkladu ramena, se kterými bývají často problémy, procvičuji již 5 roků jenom jedním stejným cvikem. Cvik minimálně zatěžuje klouby a považuji jej za nejúčinnější. Stačí mi 8 sérií týdně a to si u toho ještě hezky ležím. Problémy s nimi nemám. To je ta kulturistická pohodička.

Nikdy jsem se při posilování nezranil, a tak tento sport považuji za ideální doplněk k tomu, jak být v pohodě. Cvičím podle pocitů svého těla. Vím, že jenom částečně využívám svůj potenciál, ale důležitější je pro mě, abych měl stále chuť do posilování. A podle toho to mám vše nastavené a nic navíc.

Dny, kdy neposiluji, se věnuji svému pohybovému aparátu. Jógu, strečink a určité rehabilitační cviky považuji za nezbytnost. Musím, protože je základ dobře se připravit na tréninky, které vzhledem k malému počtu provádím s maximálním úsilím. Zásadní je mít perfektní přehled o stavu svého pohybového aparátu. Všechno musí jezdit v těch správných drahách a nic nesmí být zkrácené, oslabené nebo zatuhlé. Není-li tomu tak, dají se očekávat dříve či později problémy. Každému, kdo chce začít posilovat, by se měla provést kontrola funkčnosti pohybového aparátu a podle toho nastavit trénink. Mám zato, že se to ve fitness centrech nedělá.

V současnosti vůbec nemám kvůli časovému vytížení možnost se na nějaké závody připravit. Ale protože se říká nikdy neříkej nikdy, tak by mi to mohlo vyjít jako důchodci v kategorii veteránů 65+. Bude-li sloužit zdraví. Netrpím na časté neduhy veteránů, jako je neschopnost odtučnit se v oblasti pasu a neesteticky povislá kůže. V podstatě nemám na těle nic, co by signalizovalo nějaké stárnutí a tak by to těch pár let ještě mohlo zůstat. Motivaci přeci jen jednu mám - rozdat si to s těmi, kteří jsou závislí na posilovně, a nebo tam dokonce pracují. Chci si alespoň jednou ověřit, jsem-li schopen konkurovat jako kulturista pohodář, který cvičí v domácím prostředí.

Jestli mé fotky, které jsem si udělal k šedesátinám, budou pro někoho alespoň trochu určitou motivací, tak to budu brát jako osobní pozitivní příspěvek k propagaci kulturistiky.


Máte i Vy svůj příběh? Umíte jej poutavě napsat a chcete se o něj podělit s ostatními čtenáři? Povzbudit je v jejich snažení a boji s nadváhou či nárůstem svalové hmoty, vylíčit překonání Vašich rekordních zvednutých vah, nebo jste vyhráli nad svými zdravotními problémy? Pošlete nám jej! Více informací naleznete zde.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

11.06.17:02Zenny - Tak tohle je hodně dobré! Držím palce, ať pána ten elán ne..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínNutri-mythbusters: Veganské mýty o vý...
tomášekp (20:29) • Super článek až na to že Gorila, Orangutan a Šimpanzi nejsou opice ale primáti
magazínNutri-mythbusters: Veganské mýty o vý...
Hockey1000 (08:58) • Správnej vegan je ten, co to denně oznámí aspoň 10 lidem a napíše o tom minimálně 5 sta...
magazínNutri-mythbusters: Veganské mýty o vý...
Allegro (08:02) • Zdravím. Mohl bych poprosit o zdroj těchhle tvrzení? Rád bych si ho přečetl. Zajímal...
magazínNutri-mythbusters: Veganské mýty o vý...
Mablung (10:38) • Někam mi zmizel příspěvek. Tak znovu (snad se znovu neobjeví). Ve střední Evropě mají n...
magazínNutri-mythbusters: Veganské mýty o vý...
Mablung (10:34) • Allegro, největší problémem zemědělství je blbost lidí, ne jezení masa. Typickým důkaze...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra