Reklama:
Vitamíny a minerály pro imunitu
Vitamín D3, multivitamíny a minerály, ale třeba i probiotika. Klikněte zde.

Česká republika již zná svoje nejlepší tanečníky pole dance 2018

5.718 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

[Tisková zpráva] O víkendu 26. - 27. května proběhlo finále již 7. ročníku oblíbené pole dance soutěže Mistrovství České republiky v pole sport. Soutěž, rozdělená podle věku a úrovně na 12 kategorií, se tentokrát přesunula z divadelních prostor do pražské sportovní haly Královka. Všichni soutěžící tak měli možnost si vyzkoušet atmosféru světových soutěží. Další změnou oproti minulému ročníku byl samotný průběh celé soutěže. Semifinále, které proběhlo již v březnu, bylo tentokrát jednodenní a účastnily se ho pouze dvě nejpočetnější kategorie ženy amatéři a ženy profesionálové. Ty nejlepší z nich pak postoupily do dvoudenního finále, kde svými výkony spolu s tanečníky elitních kategorií udivovali přítomné diváky a porotce.

První finálový den, sobota, patřil kategoriím nezletilých (děti, junioři A, B, dvojice - junioři) a párové kategorii (dvojice). Obliba tohoto mladého sportu roste nejvýrazněji právě u juniorských kategorií, což dokazují také počty přihlášených soutěžících. Během tohoto dne byla možnost zhlédnout hned dvě světové mistryně Elizavetu Shevtsovou a Vanesu Víškovou. Obě potvrdily role favoritek a svoje kategorie vyhrály. Obě si také odnesly všechna speciální ocenění. Terezie Drábíková, evropská vicemistryně 2017, si ve své kategorii vybojovala opět bronz. Neděle pak přinesla jednu mužskou a pět ženských kategorií (ženy amatéři, ženy profesionálové, ženy elite, masters 40+, masters 50+). V kategorii muži se utkali favorité Pavel Kolář (zlato) a Roman Gemrot (stříbro). V amatérské kategorii žen předvedla velice procítěný výkon Klára Urbanová, což porotci patřičně ocenili, a Klára si vedle zlaté medaile odnesla také všechna speciální ocenění. V profesionální kategorii žen se nejlepší tanečnicí stala Polina Sirotina, která tak obhájila svou postupovou příčku ze semifinále. Během neděle vystoupily také ženy kategorií masters 40+ a 50+ a Daniela Pecinová v kategorii parapole. V kategorii určené soutěžícím s hendikepem tato několikanásobná světová mistryně předvedla opět strhující představení. V závěru dne se představily tanečnice té nejvyšší kategorie - ženy elite. Favoritka Anastasia Akentyeva zaujala výběrem netradiční hudby a obhájila svůj titul již potřetí v řadě.

Tradičně byly také vyhlášeny výsledky internetové ankety o nejlepší studio a nejlepší lektorku roku. O ceny se nakonec s velice těsnými výsledky rozdělily studio Decadance (pod vedením Jany Kozlové) a Martina Kučerová. Diváci pak přímo na místě konání měli možnost hlasováním udělit svou cenu diváků. Poprvé v historii soutěže tuto cenu obdržela nezletilá tanečnice z kategorie dětí, Ester Prokopová, která diváky i porotu svým vystoupením uchvátila během sobotního programu.

"Přesun soutěže do sportovního dějiště přinesl spoustu pozitivních ohlasů. Soutěžící si chválili možnosti zázemí a atmosféra byla velice příjemná. Rok od roku pozorujeme, jak se pole dance vyvíjí a zvyšuje se úroveň soutěžících. To, co dříve v jedné kategorii "stačilo", je nyní ve stejné kategorii považováno za základ. Je vidět, že soutěžící se na mistrovství důkladně připravují a ladí detaily tak, aby choreografie co nejlépe korespondovala s hudbou a kostýmem. A je skvělé být u toho," dodává Olga Marešová, předsedkyně pořádající CPASF.

Tři nejlepší elitních kategorií si svým umístěním vybojovaly kvalifikaci na světovém mistrovství, které se bude konat v listopadu na Floridě v USA. S ohledem na dlouhodobé a četné úspěchy české reprezentace na světových soutěžích lze očekávat, že se česká sbírka cenných kovů opět rozšíří.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJaká byla soutěž Arnold Classic 2020...
dzordn2 (17:56) • Tomáškup, mám pro Vás jedno doporučení. Jestli se Vám nelíbí moje články, tak je prostě...
magazínJaká byla soutěž Arnold Classic 2020...
tomášekp (17:47) • p.s. omlouvám se za chyby v textu viz jakby - jakoby
magazínJaká byla soutěž Arnold Classic 2020...
tomášekp (17:46) • Právě, že nedělá. Jeho ´´reportáž´´ z AC 2020 se bohužel nedá srovnat s Vaší. Pořád mi...
magazínDalší foto z archivu: Mamdouh Elssbia...
Marczus (16:16) • Ten šek na 30.000USD z EVLS dole ve vitríně našince celkem potěší, co vy na to? Je od n...
magazínTomáš Mach - ramena a bicepsy v přípr...
ygg (14:49) • Nechcete s tím jít do někam? OBA? Jo, já vím, akce a reakce a někdo začal a někdo napsa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra