Reklama:
Arašídové máslo 1000 g + 500 g ZDARMA!
Pochutnejte si na jemné nebo křupavé variantě másla Big Boy! Více zde.

Predator Race Masakr (Monínec) 2018 - reportáž a fotogalerie

7.411 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Predator Race Brutal
a Dril (Monínec) 2018
- reportáž
a fotogalerie
V sobotu 26. května večer brzo ulehám, abych nějak dospal pozdní příjezd a také únavu ze závodů Brutal a Dril, které už mám za sebou. Spím celkem dobře a ani se neprobouzím hrůzou z nedělních 50kg pytlů, které se ponesou do sjezdovky s časovým limitem.

Startuji hned v 9:00. Když vidím tu hromadu velkých pytlů, které váží skoro to, co já, mám už strach. Beru pytel a vláčím ho blíže ke startu. Je minuta do startu, a tak dostávám pytel na ramena a jsem připraven s ním vyrazit. V hlavě si opakuji "nesmíš pytel položit, jinak si ho už nenandáš" a s tím vyrážím. Tempo mám velmi pomalé, protože vím, že se nemohu utavit hned na začátku, a tak se propadám až na poslední místa ve vlně. Je tu pár lidí, kteří s tím bojují jako já. Aspoň v tom nejsem sám. Jsem tak v půlce a už jsou tu závodníci, kteří si to pádí cestou dolů. Neuvěřitelné. Já umírám každým krokem. Nakonec musím asi 100 metrů pod horní otočkou přeci jen položit a chvilku si sednout. Už to prostě nešlo. V tu chvíli se mi v hlavě honí myšlenka, jak ten pytel pak dostanu za ten krk, jelikož vláčet ho v rukách je nemyslitelné. A tak ze všech sil zaberu a hodím pytel na ramena. Uff, je to tam a mohu zase pokračovat ve šnečím tempu těch pár metrů. Vytáhnu to až nahoru a opět musím položit.

Odpočívám před cestou dolů. Musím pytel ještě jednou vyrvat na ramena. Dolů to půjde už lépe, ale tak nějak v půlce se mi začíná odkrvovat ruka a brní jako blázen. Snažím se s ní různě kroutit, ulevovat a trochu pumpovat, moc to nepomáhá a už je to nesnesitelné, a tak mi opět v hlavě bleskne myšlenka pytel položit. Ale už ho nechci rvát zpět na ramena, což mi bere hrozně sil, tak nasazuji rychlejší tempo, abych ho co nejdříve odhodil. Jsem konečně dole a odhazuji, časový limit jsem stihl a dostávám studenou sprchu z hadice.

Vydávám se opět do kopce bez pytle, ale nejde to o moc rychleji než předtím s ním. Jsem vyřízený a musím pomalu. Následují opět raci u šikmé stěny. Když se konečně dostanu na vrchol kopce, tak se to snažím trochu rozběhnout, abych dohnal nějaké závodníky. To se mi daří a předbíhám sem tam někoho. Další handicap mám u rybích schůdků, na které se fakt necítím. U Icebug traverse padám úplně na konci. Musím znovu a sil ubývá, ale o náramek přijít nechci, a tak to na druhý pokus vše klapne, díky Bohu. Nevím, zda bych to byl schopen opakovat ještě do třetice. Nohy už jsou vyřízené, a tak střídám běh s chůzí.

Je tu překážka rolling stones, která mě totálně odrovnává. Nahoře se nemohu rozběhnout, ale naštěstí je to aspoň z kopce až dolů k šikmé stěně. Odsud je to peklo, trasa byla pro mě bez tréninku už dlouhá, a tak se vláčím až k rybníku, kde se aspoň ochladím, a pokračujeme zpět ke skluzavce. V cestě mě zastaví ještě thorns - ručkovací kruhy nad vodou, které dávám. Trasa pokračuje k dalšímu rybníku s plaváním. Na závodě je tedy dost plaveckých částí. Přibíhám konečně k totemu s kolíky, kde vidím dva pády pěkně na záda a zadek, a tak mám trochu strach, abych z toho také nevypadl. Vše se daří bez zranění. Následují weaver a schody do nebe. Vše zatím OK, cestou do kopce vyklepávám ruce a připravuji se na poslední náročnou překážku, kterou je mega monkey bar. Vydávám se přes kruhy, šikmou kládu na kladinu, kde si sednu a trochu odpočívám. Pokračuji dal na žárovky a nunčaky, kde dělám chybu, která mě stojí pád těsně před koncem.

Musím to dát, chci přeci ten náramek, a tak to zkouším podruhé. První část jde celkem dobře, opět odpočívám na kladině, kde to zablokuji lezci za sebou. Omlouvám se a po chvilce se pokouším dostat přes žárovky a nunčaky. Tentokrát to beru více na jistotu až na konec. Mám to za sebou. Ještě doběhnu na totemy, kde jsem úplně bez úchopové síly, a čekají mě poslední raci. Dobíhám na stěnu a opět napoprvé nedávám. Trochu to vydýchávám a napodruhé to tam padne. Je to za mnou a jsem v cíli. Mám za sebou úspěšně celý Predator Master Weekend s náramkem elite, se kterým dokončilo jen 18 závodníků. Trasa měla 22 km s asi 1315m převýšením.

Vše bylo oproti minulému roku zase o něco náročnější. Závody se začínají podobat závodům v Evropě a je to skvělá příležitost, jak na ně potrénovat. Osobně jsem si překážky na ME v Holandsku zamiloval, a tak jsem moc rád, že se začínají objevovat i tady u nás díky Predatoru. Jste nejlepší a makejte na dalších, je jich ještě dost a doufám, že časem budou.

Celé zázemí kolem závodu bylo skvěle zorganizováno. Byly tu stánky s oblečením Predator Race, Nutrend se závodními doplňky a Edgar Power s energetickým drinkem. Nechybělo ani obutí značky Icebug, kde byla možnost využít testovacích bot přímo na závodě. Ty jsem vyzkoušel na Drilu, jaké je běžet v něčem jiném, než jsem zvyklý, a mohu potvrdit, že rozdíl to byl. Ještě se chystám na otestování hřebovek.

Nejdůležitější po závodě byla regenerace ve formě masáží, kterou zajišťuje Mobilní fyzioterapie, kde jsou opravdu moc šikovní a pomohou od bolesti a křečí. Nechyběly již zmíněné pračky, kde byla možnost zdarma si nechat vyprat závodní věci. Restaurace byla přímo v lyžařském areálu, stejně jako sprchy a toalety. Jen bych pár toalet příště umístil přímo do stanového městečka.

Je vidět, že Predator Race stále něco vylepšuje pro spokojenost závodníků. Počasí tentokrát vyšlo opravdu na jedničku. Doufám, že bylo co nejméně zranění, i když jsem viděl obvázané ruce i nohy. Také jsem viděl přilétat vrtulník, snad kvůli jedné otevřené zlomenině. Přeji všem, kteří si něco udělali, brzké uzdravení, ať mohou opět vyrazit na závody.

Predator Race Masakr (Monínec) 2018 - nejrychlejší závodníci
p. muži ženy
1. Pavel Hrdina - 02:22:48 Janka Pepová - 03:09:31
2. Tomáš Tvrdík - 02:27:46 Eszter Hortobýgyiová - 03:09:33
3. Petr Dorňák - 02:30:31 Lucie Königová - 04:14:17

Predator Master Weekend - nejrychlejší závodníci
p. muži Brutal Dril Masakr celkový čas
1. Peter Ceniga 01:27:44 01:03:16 02:43:35 05:14:36
2. Jiří Vacík 01:27:45 00:59:23 03:06:06 05:33:15
3. Lukáš Novák 01:36:03 01:08:09 03:02:14 05:46:26


Predator Race Masakr (Monínec) 2018 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 95 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYbazar Fitness pomůcky
Nabízím k prodeji používané, ale v dobrém stavu fitness pomůcky: 1 kg činky - k dispozici 28 kus...
bazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...
bazar Concept2 D PM5/černý
Prodávám Concept2 D PM5/černý - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu předat dokla...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra