Reklama:
Arašídové máslo 1000 g + 500 g ZDARMA!
Pochutnejte si na jemné nebo křupavé variantě másla Big Boy! Více zde.

Predator Race Brutal a Dril (Monínec) 2018 - reportáž a fotogalerie

6.337 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Mám před sebou Predator Race Master Weekend, který se koná 26. - 27. května v lyžařském areálu Monínec a skládá se ze sobotních závodů Brutal a Dril a nedělního Masakru. Opět to vyšlo nejhůř, jak mohlo. Mám totiž náročný pracovní pátek, a tak se z domu vydávám v jedenáct večer a na místo dorážím kolem druhé ráno. Po příjezdu nestavím ani stan a rovnou uléhám v autě na matračku a usínám okamžitě únavou. Už v šest hodin ráno si musím dojít pro registraci a trochu posnídat, závod totiž začíná v 8:00. Na registracích je tentokrát málo lidí, a tak to jde hodně rychle. Mám předem vyplněný a podepsaný revers a připravený občanský průkaz. Dostávám tři gumové náramky - červený Dril, zelený Brutal a žlutý Masakr. Na náramku je i startovní číslo. Novinkou je pak elitní náramek bílé barvy, o který budu na trase bojovat na překážkách, které jsou pro elitu povinné, jako Icebug traverse, skluzavka, weaver, strairway to heaven, mega monkey bar a závěrečná Icebug vlna. Pokud na nějaké z překážek o náramek přijdu, skončím v bodování v open vlně. Dále fasuji Master Weekend tričko od firmy Sweep.

První závod dne - Predator Race Brutal

Vydávám se na start a tentokrát mi přijde, že je tu méně lidí než třeba minulý rok. Ale i tak je atmosféra skvělá a už jen čekám, kdy se celá mašinérie závodníků vrhne vstříc kopcům, a hlavně novým překážkám. Je odstartováno a první část vede přímo do kopce k prvním malým stěnám, které se jen přelezou, a pokračuje se k šikmé stěně. Je umístěna do kopce a příval závodníků ji zablokuje, že se nedá ani trochu rozeběhnout. A tak zde absolvuji první handicap v podobě raků. Naštěstí okruh není nějak velký, a tak mohu pokračovat kopcem dál až ke konci lanovky, kde je ručkování po kládách.

Následuje běžecký úsek lesem až k mega vlně, kterou bez velkých obtíží zvládám. Dobíhám k nové překážce pod označením primabalerína. Jedná se o áčkovou kladinovou konstrukci. Poránu to bylo pěkně mokré a kluzké od bláta. Cestou nahoru mi podjížděly nohy, zato dolů to šlo samo jako po skluzavce. Naštěstí jsem to celé nějak vybalancoval a překonal na první pokus.

Opět běžecká část až k první občerstvovačce, kde něco popiji, a vrhám se na mega stěnu. Opravdu velká kolmá stěna ve srovnání s mojí výškou. Ve stěně je vodorovně umístěn hranol pro možnost dalšího odražení, ale i tak se mi zpočátku nedaří dostatečně odrazit. Až napotřetí vše klapne a zachytávám se rukou o hranu. Seběh lesem k hliněným valům a irské lavici, kde hrozně čekám, než na mě přijde řada. Jsou tu nějací Poláci, kteří vymýšlejí, jak to přelézt. Moc se jim to nedaří, a tak se aspoň při čekání kochám jejich výmysly. V Liberci jsem s touto překážkou také dost bojoval. Zkoušel jsem ji popředu, ale nedokážu dostat trup nad kládu, a tak to tentokrát zkouším výmykem. Napodruhé vymrštím nohy a protáčím se kolem klády. Uff, je to za mnou a pokračuji ke šplhu na laně. Do kopce a rovnou k vytahování pytlů, ze kterých mívám strach, že jsou těžší než já. Rvu to ze všech sil až nahoru a skoro mě to vytáhne. Tentokrát je nošení štěrku v kýblu v pohodě. Pokračuji kopcem k irské lavici s prknem. To mi jde lehce popředu, jelikož se mám za co chytit. Něco pošplhám na laně a sbíhám dolů k deadliftu. Netuším, kolik to vážilo, ale lehké to zrovna nebylo, zvedám 5x.

A je tu již zmíněná povinná Icebug traverse. Stěna, něco jako olympus na Spartan Race. Na stěně jsou tři listy a jeden malinký lezecký stup na nohu, pokračuje to lany a kruhy na další stěnu, opět s hranoly. Vše je spíše otázkou dobrého úchopu a pro malé lidí pak i případných skoků na vzdálenější lišty, na které jsem nedosáhl. Stěnu pokořuji na druhý pokus a protentokrát mi zůstává náramek. Ale stálo mě to tedy dost sil a času, než na mě vůbec došla řada. Těžko to rozbíhám ke šplhu o tyči a následně se vydávám na nejobtížnější výstup kopcem s kamením (rolling stones). Kopec je snad nekonečný a stojí opravdu dost sil a času.

Seběh lesem mezi stromy, keři a kameny až k šikmé stěně a konečně k vodě pod síť, kde konečně chladím tělo. Dobíhám až ke skluzavce, drápu se nahoru a čekám, až dostanu pokyn, že mohu dolů. Skluzavka je tedy pecková, ale první proletění bylo rovnou pěkně na kostrč a záda. Ale nic nebolí a vyražený dech také nemám, tak plavu na druhý břeh, ale je to celkem dálka pro neplavce. Moc naplaváno nemám, a tak plavu prsa na pohodu, abych se někde neutopil.

Vím, že už to bude jen kousíček do cíle, ale zato ještě zbývá dost náročných překážek. Cestou do kopce se začínají ozývat křeče. Nějakou dobu to zvládám a čekám, že to nějak ustoupí, ale je to čím dál horší. Už skoro nemohu ani jít, a tak do sebe kopnu magnésko. Za chvilku zabere a mohu pokračovat dál k weaveru, kde by křeče znamenaly přijít o náramek. To jsem nechtěl dopustit. Vše prolezu, jen by ty trámy měly být více označeny, který podlézat spodem. Následuje opět povinná překážka stairway to heaven, na tu se cítím, a tak mi nedělá problémy. Je totiž lehčí něž na ME, kde koncové přelezení na druhou stranu bylo opravdu daleko.

Zato horší to bude za chvilku u mega monkey baru. Začíná se kruhy, přestupuje se na šikmou kládu, z té na zavěšenou kladinu a poté je nutné se dotknout první žárovky. Bylo to náročné, ale zvládl jsem to. Už jen totemy, které nejsou povinné, ale i tak je zkouším, spíše abych potrénoval. Jsou dost vysoko, a tak vše musím více vytáhnout rukama, což se asi na třetí pokus povedlo. Už jen překonat Icebug vlnu a jsem v cíli. Ale ono to tak jednoduché ještě nebude. Stěnu zvládnu vyběhnout na třetí pokus, vždy mi chyběl kousíček, abych se zachytil. Jsem v cíli vyřízený, dostávám medaili, pití, tyčinku od Nutrendu. Dojdu se osprchovat, hodím věci na vyprání do praček, které jsou k dispozici zdarma, což je super, protože věci jsou krásně vyprané a voňavé. Pak si skočím na masáž, kde to fakt maséři umí a dokáží pomoci od křečí a přetížených svalů. A pak už jen se najíst a odpočívat. Před dalším závodem Dril, který začíná v 15:00.

Celková trasa měla 14 km s asi 750m převýšením.

Predator Race Brutal (Monínec) 2018 - nejrychlejší elite závodníci
p. muži ženy
1. Michal Rajniak - 01:27:31 Eszter Hortobágyiová - 01:57:36
2. Peter Ceniga - 01:27:44 Janka Pepová - 02:06:30
3. Jiří Vacík - 01:27:45 Lucie Königová - 03:01:17


Druhý závod dne - Predator Race Dril

Stavím se na start trochu unavený z toh předešlého. Trasa vede po stejné trase jako Brutal, jen jsou vypuštěny nějaké běžecké části a pár překážek. První a poslední kraby dělám opět na šikmé stěně v kopci. Na trase nechybí proslulý kopec rolling stones. V drilu pak chybí weaver a stairway to heaven. Jediný mega monkey bar je o něco zkrácený. Zato Icebug traverse zůstává. Tam opět bojuji o náramek a ten mi zůstává až do cíle.

Celková trasa měla 9 km s asi 600m převýšením.

Predator Race Dril (Monínec) 2018 - nejrychlejší elite závodníci
p. muži ženy
1. Michal Rajniak - 00:58:05 Eszter Hortobágyiová - 01:17:14,4
2. Jiří Vacík - 00:59:23 Janka Pepová - 01:17:14,5
3. Simon Weig - 01:00:29 Tereza Schejbová - 01:19:26


Predator Race Brutal a Dril (Monínec) 2018 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Fitness pomůcky
Nabízím k prodeji používané, ale v dobrém stavu fitness pomůcky: 1 kg činky - k dispozici 28 kus...
bazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...
bazar Concept2 D PM5/černý
Prodávám Concept2 D PM5/černý - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu předat dokla...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra