Reklama:
Proteinová svačinka Protein Break v akci 1+1!
Dokonalé kompletní jídlo s výjimečným složením. Více zde.

Boty Reebok Fast Flexweave - spojenci pro sport i každodenní pohodlnou chůzi

6.077 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Společnost Reebok při vývoji svých sportovních bot neustále hledá nová vylepšení, kterými by potěšila své zákazníky. Velmi novátorský přístup uplatnila i na svém čerstvém modelu Reebok Fast Flexweave, kde použila zbrusu novou technologii zpracování vláken. Díky ní má svršek boty nejen zajímavý vzhled, ale také velmi sympatické vlastnosti. Novince ani tentokrát nechybí neotřelé designové detaily, kterými se firma Reebok už tradičně odlišuje od ostatních výrobců sportovních bot.

Vzhled

Z krabice a z papíru, ve kterém byly ukryté, vykoukly zbrusu nové botky od Reeboku jako dvě šedé myšky. Pro novinku Reebok Flexweave nechali její tvůrci stranou svítivé barvičky, které vyzývavě strhávají pozornost, kam jen vstoupí, a zvolili decentní, v našem případě bílo-černou kombinaci, která dává botám téměř elegantní vzhled, dá-li se tedy něco takového říci o sportovní obuvi. Tlumené barvy ovšem nechají vyniknout zajímavé struktuře svršku podobným způsobem jako exkluzivní kus oděvu, který se nesnaží oslnit složitostí střihu, ale precizním zpracováním a kvalitou použitého materiálu.

Boty Reebok Flexweave možná neuchvátí svým vzhledem hned na první pohled, ale už na ten druhý Vás zaujmou řadou designových detailů, jak už je tomu u výrobků společnosti Reebok zvykem. Výrazným prvkem je všitý jazyk, vyrobený z materiálu podobného neoprenu, který je delší, než bývá zvykem. Šněrování je naopak kratší, než je pro běžeckou obuv typické, tkaničky jsou kulaté a subtilní, očka, kterými jsou tkaničky protažené, jsou ještě subtilnější. Nezvykle vypadá zpracování patní části, kde to vypadá, jako kdyby měla bota ještě další vnitřní botičku. Spodní část boty působí spíš plastově než gumově a je rozdělená do čtvercových polí, která dodávají podrážce na flexibilitě.

Technická specifika

Nejpřevratnější u sportovních bot Reebok Flexweave je využití nové patentované technologie pro výrobu bezešvého svršku. Jedná se o inovativní propletení vláken, díky kterému je bota velmi dobře odvětraná, nikterak neomezuje práci chodidla, ovšem dodá mu potřebnou stabilitu. Drop, tedy sklon boty mezi špičkou a patou, je příjemných 6 mm.

První dojmy

První vklouznutí do boty a první kroky v nich proběhly v redakci. Koncentrované našlapování, vyskakování, krátké rozběhy se soustředěním na první pocity. "No, tak Vy se nebudete líbit těm, kteří mají rádi příjemně měkoučko," mluvím k novým botkám. I při prostém chodeckém kroku a nášlapu přes patu totiž nemáte pocit, jako když šlápnete do mechu, ale spíš jako když zapomenete, že jste bosí a na tvrdém povrchu to napálíte přímo na patu. Ne ne, tady to takhle nepůjde. Tužší pod patou, tenká pod přední částí chodidla, tahle bota bude stvořená spíš pro rychlé odpichy a práci na špičkách.

Zaměřím pozornost na "bočnice" bot, tedy část boty pod úrovní kotníků. Nedůvěřivě jsem hned po vybalení sledovala jejich tuhost a ostrost. Ovšem k mému překvapení je po nazutí všechno v pořádku, nikde nic netlačí, neřeže, obepnutí nohy kolem kotníků i paty je příjemně měkké. První dojmy z nových botek Reebok Flexwave jsou pozitivní.

V praxi

Musím přiznat, že naše první seznamování s Reebok Flexwave začalo nedorozuměním. "Aáá, nové běžecké botky," řekla jsem si, když jsem je viděla, aniž bych si zjistila, k čemu mají být opravdu určené. Prostě jsem si jen zavázala tkaničky, které mimochodem drží, i když jsem čekala, že jak jsou kulaté a tenké, budou se rozvazovat, a vydala se na seznamovací proběhnutí. Nejdříve to celkem šlo, ale už na šestém sedmém kilometru jsem se začala ošívat. Nepříjemně to začalo tlačit na polštářku nohy pod přední částí chodidla. Jak přibývala únava a já občas šla víc na patu, bota mi to hned vrátila, jako bych dostala herdu do zad. Teprve po návratu jsem si přečetla, pro co jsou vlastně boty Reebok Flexweave určené, a vzala je do práce znovu. A bingo! V běžeckých drilech a stupňovaných rovinkách, jako by boty ožily. Angličáky, práce na švihadle, výskoky na bednu, tady byly ve svém živlu. Zřejmě budou dobře fungovat i při práci s činkou, při které je potřeba mít citlivý kontakt chodidel se zemí.

Závěr

Pokud se chcete vydat na delší výběh než cca 5 km, nechte boty Reebok Fast Flexweave doma. Pokud jste těžší běžec nebo nemáte právě nejlepší běžeckou techniku, neberte si je ani na těch 5 km. Míříte ale do tělocvičny třeba na crosstraining? Nebo na běhací pás? Nebo na atletický stadión drilovat běžeckou techniku? Tak to si je rozhodně vemte! Při všech těchto činnostech Vám budou spolehlivými spojenci. A nazout si je klidně můžete už doma. I jako součást Vašeho volnočasového outfitu Vám rozhodně neudělají ostudu.


Sportovní boty Reebok Fast Flexweave v detailechLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Fitness pomůcky
Nabízím k prodeji používané, ale v dobrém stavu fitness pomůcky: 1 kg činky - k dispozici 28 kus...
bazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...
bazar Concept2 D PM5/černý
Prodávám Concept2 D PM5/černý - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu předat dokla...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra