Reklama:

Melatonin jako přirozená záchrana

13.921 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Suplementace

Toto je komerční sdělení, Ronnie.cz není jeho autorem.

Když se o nějaké látce píše, že je to "zázrak na všechno", může to někomu a priori připadat podezřelé. Skutečnost je však taková, že melatonin Vás sice nezachrání od všeho zlého, přesto Vám může přinést významné benefity.

Melatonin je látka hormonální povahy, která se zcela přirozeně syntetizuje v podvěsku mozkovém (epifýze). Produkce melatoninu nastává za tmy, proto se melatoninu někdy až poeticky říká "hormon tmy a spánku". Problém je, že s věkem jeho syntéza přirozeně slábne a jeho nedostatek je, laicky řečeno, znát. Ponejvíce se nedostatek melatoninu projevuje problémem s usínáním, kvalitou spánku, dostavuje se problém s nedostatečnou regenerací těla a s únavou. Lidé z nevědomosti často řeší takový stav tím, že začnou pravidelně užívat léky na spaní, tedy hypnotika, která jsou ovšem riziková, a to hned ze dvou důvodů. Jsou návyková a hlavně neřeší primární důvod nespavosti, tedy nedostatek melatoninu. Je skutečně neuvěřitelné, že za větší část problémů s usínáním a kvalitou spánku stojí právě nedostatek melatoninu - jak prosté! Pokud trpí kvalita spánku, ochuzujete se o svalové přírůstky a redukci tukových zásob.

USA versus Evropa

V USA se melatonin běžně užívá coby volně dostupný suplement. Je tam rozšířený a velmi oblíbený mimo jiné i proto, že pozitivní účinky užívání melatoninu jsou relativně rychle znát. V poněkud konzervativnější Evropě je přístup trochu opatrnější, ačkoliv je nutné v rámci vyváženosti informací podotknout, že melatonin se začíná těšit oblibě i na našem kontinentu.

Pro koho je melatonin ideální?


Jak už bylo předesláno, melatonin se nejvíc uplatňuje při spánku, respektive zkracuje dobu nutnou k tomu, aby člověk usnul. Díky harmonizaci biorytmů se doporučuje jeho užívání pro ty, kteří cestují a překonávají více časových pásem, protože díky navození spánku eliminuje tzv. jet lag. Desynchronizaci z časového posunu (tzv. pásmovou nemoc) dokáže melatonin vyřešit relativně rychle a v krátkém čase.

V poslední době se navíc objevuje čím dál tím víc studií, které se zaměřují na další efekt melatoninu - na jeho antioxidační aktivitu. Melatonin je silným, stabilním antioxidantem, který zabraňuje oxidaci látek v naších buňkách a tím pádem působí silně protektivně. Často se melatonin označuje jako "scavenger" čili vychytávač volných radikálů. Studií na toto téma přibývá i v odborných publikacích, takže si nelze nevšimnout, že melatonin se těší nebývalému zájmu lékařů, farmaceutů i molekulárních biologů.

Co je však mezi tím vším nejpříjemnější, je fakt, že ačkoliv je melatonin součástí doplňků stravy, tak je to stále ta přirozená látka, kterou naše tělo dobře zná a umí produkovat. Suplementací melatoninu prostě jen přirozeně doplňujeme jeho hladinu na hodnotu, jakou jsme mívali v mladším věku. Pro podporu celkové regenerace těla (nejen u sportovců) to je skvělá volba - přirozená a účinná.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 62 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra