Reklama:

Arnold Classic Africa 2018: úspěch českých i slovenských profesionálů!

20.284 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V prostorách jihoafrického Sandton Convention Centre v sobotu 19. května proběhl další ročník profesionální soutěže v kulturistice a fitness Arnold Classic Africa. Na klání tentokrát došlo k jedné podstatné změně. Pořadatel akce Wayne Price se po loňském ukončení vzájemné spolupráce profesionální ligy IFBB Jima Maniona a mezinárodní federace IFBB rozhodl spojit síly výhradně s druhou zmíněnou organizací, což znamená, že tentokrát na africkém "Arnoldu" závodili IFBB Elite profesionálové. Ti dostali příležitost hned v devíti kategoriích, ve kterých se bojovalo o podíly z finanční odměny, jejíž celková výše byla stanovena na 79.500 dolarů (1.726.000 Kč)!

Klání skončilo doslova před několika okamžiky a my pro Vás máme první výsledky! Ty si zaslouží pozornost již pouze z toho pohledu, že se na Arnold Classic Africa dařilo jak českým, tak i slovenským závodníkům! Vyhlašování výsledků začalo u fitness žen, ve kterém se při svém profesionálním debutu v mezinárodní federaci IFBB vítězstvím blýskla slovenská závodnice Eva Bániková. Že ani Česká republika nebude v Johannesburgu bez vítězky, určilo už vyhlašování výsledků v ženském physique. Zde se rovněž při svém prvním startu mezi IFBB Elite profesionálkami k vítězství probojovala Michaela Kohutová!

Ethel Heredia, Michaela Kohutová a Aderonke Bishop při vyhlášení výsledků na Arnold Classic Africa 2018.

O vlásek medailový výsledek unikl bikiny fitnessce Marině Mocanu, která si ze soutěže odnáší čtvrtou příčku. Tím z českého a slovenského pohledu skončil první blok vyhlašování výsledků a na řadě byla další část soutěže. Během ní se k vítězství probojovala slovenská bodyfitnesska Adela Ondrejovičová a pak přišlo na řadu vyhlašování výsledků v kulturistických kategoriích. Jak v kategorii klasické kulturistiky, tak i v kulturistice mužů do 90 kg na soutěži zvítězili kvalitní borci, ale nás bude nejvíce zajímat dění v kulturistice mužů nad 90 kg. Zde po souboji se soupeři ze Zimbabwe, Jihoafrické republiky, Egypta a Polska vítězství vybojoval český profík Tomáš Kašpar, jenž tak dosáhl už na své třetí prvenství mezi IFBB profesionály.

Vítězný Tomáš Kašpar a nakonec druhý Andrzej Kolodzejczyk z Polska při souboji v kulturistice mužů nad 90 kg

Po vyhlášení výsledků v jeho hmotnostní kategorii našeho kulturistu čekal ještě souboj o absolutní vítězství. Ačkoliv se jeho angolský soupeř Ruben Suana na Arnold Classic Africa mohl chlubit perfektními tvary i pěknou formou, rozdíl v objemech obou borců působil v některých postojích až úsměvně a Tomáš Kašpar tak jednoznačně obstál i v této zkoušce! Více Vám o dění na Arnold Classic Africa 2018 napoví připojený videozáznam.


Soutěž IFBB Elite profesionálů na Arnold Classic Africa 2018


Video:
livestream.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

20.05.08:33th.0.th - Kohutová: skvělá forma a navíc neuvěřitelně krásná ženská!..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 99 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra