Reklama:
Arašídové máslo 1000 g + 500 g ZDARMA!
Pochutnejte si na jemné nebo křupavé variantě másla Big Boy! Více zde.

Bahňák 2018 - reportáž a fotogalerie

9.513 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Tentokrát se na závody nevydávám sám. 12. května jedu společně s kamarádem v doprovodu zkušené závodnice, která minulý rok skončila na prvním místě. Cestou se bavíme o různých závodech a také o tom, jak to asi tentokrát na Bahňáku dopadne. Na Bahňáka se vydávají zkušení závodníci jak v mužské, tak i dámské kategorii. Bude to boj o medaile od startu až po cíl. Trasa není dlouhá, ale překážek je až dost. Lenka je nemocná a sotva mluví, ale i tak vyráží zabojovat o umístění. Nadopovala se všemi možnými vitamíny, aby vůbec mohla vyběhnout.

Na místo dorážíme s předstihem, zatím zde není mnoho závodníků. Ve stanovém městečku se teprve v klidu probouzejí, a tak jdeme zatím na registrace, kde vyzvedáváme čip, reklamní letáčky a také poukázku na jídlo. Jdeme obhlédnout trať a nové překážky, které byly prozatím utajeny. První nepřehlédnutelnou je velká lešenářská věž s několika patry. Obhlížíme, jak se má vlastně překonat. Také přibyl podzemní labyrint chodeb a kolotoč s lany, ostatní uvidíme až v průběhu závodu. Vše je prozatím čisté a nachystané na závod.

Lidé se již začínají hromadit a blíží se první starty žen. Proběhne hromadná rozcvička a pak řazení do startovního koridoru, kde se připravují první ženy na zahájení Bahňáka 2018. Vybíhá se po šesti lidech v časových intervalech, aby byli více rozloženi po trase. V prvních řadách stojí závodníci, kteří se pokoušejí dostat na bednu, a pak následují závodníci, kteří si závod přišli užít. Na závod z ženské kategorii je přihlášeno kolem 70 závodnic, ale v mužské je to už 230 závodníků.

Já startuji asi v páté vlně, a tak na mě přichází rychle řada. Tentokrát stojím ve středu závodníků a po startu vybíhám rychleji, abych si mohl vybrat část cesty. První val a skok do drtě keramzitu, kde se po kolena prodírám k dalšímu valu. Tepovka stoupá, jsem u položených betonových sloupů ("drtikuly"), a tak se na ně opatrně stavím, abych nic nepodrtil. Nakonec drtím prsty závodníka vedle sebe, který spadl a dal ruku přímo pod moji rozběhnutou nohu. Omlouvám se a běžím dál ke kolotoči. Naskakuji na lano, které je již mokré, a tak prokluzuje v rukách a já se zuby nehty držím až do konce. Běžím ke gumovému pásu, kde dostávám smyk a házím tlamu. Snažím se to nějak vybalancovat a zaplouvám do vody. Hrabu se ven po uklouzaném bahně, abych přeskákal tři řady pneumatik. A je načase si dát kaolínovou omlazující procedúru.

Překonám síť a tři sloupy a opět si to po roce rozdám s blátivou opicí. Trochu předtím suším ruce a vyskakuji na první trubku. Ručkuji, smeká se to a nebude to jednoduché. Doufám, že neskončím opět na předposledním chytu. Snažím se jít více na jistotu, a i když síly docházejí, tentokrát jsem to opici pěkně nandal, a tak to mám bez trestu. I když co se týče rychlosti a úspory sil v závislosti na trestném okruhu za nesplnění této překážky, vyplatí se zvolit trest. Kdybych běžel na bednu, tak raději spadnu hned na začátku a ušetřím čas a síly. Chtělo by to do příště vymyslet adekvátní trest.

Následuje houpačka do vody, která mi přijde nějak vysoko, když letím. Nezbývá nic jiného než se pustit a doplavat na druhý břeh a zpět a pokračovat dál. V první části jsou překážky za sebou pěkně nasekané, aby měli přihlížející návštěvníci co sledovat. Zato závodníci si v této části sáhnou na dno svých sil. V dáli vidím přeskakování pneumatik a v hlavě mně probleskne myšlenka na říjnový Army Run s vyvrtnutým kotníkem, a tak jdu trochu opatrněji. Následuje skok do neznáma přes oheň, mandl, vietkong, komín, výkopy, labyrint, fénixovy tunely, kopec z pneumatik a je tu již zmíněná lešenářská věž. Lezu po trubkách nahoru a občas to pěkně uklouzne. Jsem nahoře, a tak slézám po žebřících opět dolů. Ještě nějaké to plazení pod ostnatým drátem a vydávám se trochu uklidnit během lesem. Pak ochlazením v korytě řeky. Nebylo to zase až tak dlouhé a jsem opět u "festivalky". Vylézám z vody na nuselák a pak na zbořený most, v lesním porostu bojuji s hadím hnízdem z hasičskýh hadic, také si dám trojskok na kládách a překonám několik pneumatikových stěn, okořeněných o Tarzanovy sítě. Kopnu do sebe trochu pití a vrhám se na skluzavku z pekla štěstí. U antonínských jímek přelézám ztrouchnivělý strom. Jsem zvědav, kolik let ještě vydrží, ke konci už pěkně duní. Druhá jímka je pěkně smradlavá. Už jen proběhnu na náměstí, kde popadám kus klády, dám si kolečko a vydám se překonat nákladní korby.

Na posledním auťáku si narážím holeň a koleno, tak se trochu belhám a těším se do studené vody, kde to zchladím. Křižuji vodu sem a tam a na předposledním křížení míjím. Musím se o kousek vrátit. Už jen krátký běh po souši, v rameni řeky přebrodění a za kopcem je již cíl.

Mám to za sebou se ztrátou 14 minut na vítěze. Neskutečný čas na tak krátké trase.

Dám banán, pití a jdu se převléci. Tentokrát vyrážím do sprch, kde na mě čeká moc velké překvapení. Očekávám poslední překážku v podobě studené vody jako všude jinde na závodech, ale nebudete věřit, ta voda je opravdu teplá! Za to tedy organizátorům opravdu mega díky, je to úžasné zakončení po závodě. Pak už jen následují samé super věci v podobě gulášové polévky, klobásy s chlebem v ceně závodu a tentokrát i pivem, jelikož nemusím řídit. Úžasné zázemí ve formě stánků s jídlem a sponzorů akce. Konají se závody dětí a rodin a je úžasné sledovat i doprovodný program v podobě soutěží ve šplhu. Nakonec vše zakončuje závěrečné vyhlášení vítězů ze všech skupin.

Tvůrcům Bahňáka se celá akce povedla a oproti minulému roku byla zase o kus lepší.

Bahňák 2018 - nejlepší závodníci
p. muži ženy
1. Martin Štíbal - 00:29:43 Zuzana Kocumová - 0:34:02
2. Josef Babák - 00:30:36 Michaela Dani - 00:37:33
3. Jiří Folvarčík - 00:31:24 Lenka Hnízdilová - 00:38:53


Bahňák 2018 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Fitness pomůcky
Nabízím k prodeji používané, ale v dobrém stavu fitness pomůcky: 1 kg činky - k dispozici 28 kus...
bazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...
bazar Concept2 D PM5/černý
Prodávám Concept2 D PM5/černý - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu předat dokla...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra