Reklama:
500ml BCAA od Nutrendu zdarma
Rozdáváme 500ml BCAA od Nutrendu zdarma, zbývá pár kusů! Více zde.

Česká republika má
nového IFBB Elite profesionála!

10.216 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Po Tomášovi Kašparovi, Janu Turkovi anebo Martinu Dajčovi Česká republika získává dalšího IFBB Elite profesionálního kulturistu. K profesionálům mezinárodní federace IFBB nově přestupuje dlouholetý úspěšný amatérský závodník Jozef Furin, který si prostřednictvím vedení národní federace SKFČR zažádal u vedení světové federace IFBB o Elite profesionální kartu. A to tuto žádost před několika hodinami schválilo!

V současnosti čtyřiačtyřicetiletý sportovec své první velké úspěchy na mezinárodní scéně začal sbírat koncem minulého desetiletí, tehdy ještě v kategorii klasické kulturistiky, ve které závodníci musí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce. V roce 2008 se probojoval k titulu vicemistra Evropy, během následující sezóny si pak Jozef Furin došel pro titul mistra světa, když v klasické kulturistice mužů do 175 cm překonal například i Poláka Mariusze Bałazinského.

V roce 2013 Jozef odstartoval svou sérii úspěšných vystoupení na mezinárodních soutěžích typu Arnold Classic a amatérské Olympie, kde již ovšem závodil ve sportovní kulturistice. Postupně vybojoval bronz na Arnold Classic Amateur 2013, stříbro na Arnold Classic Europe 2015 a Olympia Amateur Europe 2015, zlato z Arnold Classic Europe 2016 a také třetí místo z EVLS Prague Amateur 2016. Na této cestě za cennými kovy překonal řadu nositelů zvučných jmen a může tak o sobě říci, že porazil Zohira Mihoubiho, Enrica Hoffmanna, Fahada Zaida nebo Samira Troudiho. Přestup mezi profesionály je tak dalším logickým krokem v jeho sportovní kariéře.

Koncept IFBB Elite profesionálních soutěží se pod záštitou mezinárodní federace IFBB rozvíjí od loňského podzimu. Kulturistům jsou zde k dispozici dvě hmotnostní kategorie. První je omezena hmotnostním limitem s horní hranicí 90 kg, druhá žádný takový limit nenese a nastupovat v ní tak mohou všichni mužští majitelé IFBB Elite profesionálních karet bez ohledu na jejich soutěžní hmotnost.

Více informací o loňských změnách na poli mezinárodní kulturistiky a fitness, které vyústily ve vznik IFBB Elite profesionálních soutěží, naleznete v tomto článku z loňského podzimu. Připomeňme, že koncept se v dalších měsících dále rozpracovával a v současnosti je tak již jisté, že profesionální špička mezinárodní federace IFBB koncem roku poměří síly v soubojích o atraktivní finanční odměny na vrcholném klání sezóny World Professional Championship!


Jozef Furin na EVLS Prague Amateur 2016


Foto:
Jaroslav Trnka, Ronnie.cz


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra