Reklama:
Spalovač Fatall® 1+1 ZDARMA
Výjimečná akce na extrémní spalovač prodloužena! Více zde.

Martin Mester: „Ten Váš nový preworkout je fakt neskutečný.“

12.431 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Suplementace

Když jsme u nás v Survivalu vyvíjeli nový předtréninkový „nakopávač“, vycházeli jsme ze dvou základních věcí. První, chceme použít složky, se kterými máme my sami i naši sportovci dobré osobní zkušenosti. Druhá, chceme přidat další složky, které jsou možná trochu netradiční, ale u nichž studie potvrdily, že těm z první skupiny pomáhají v navýšení účinnosti či samy o sobě přinášejí výrazně pozitivní účinky. A tak vznikl PreWorkout Fusion Fair Power®, suplement, který zdaleka nepatří mezi ty nejlevnější, ale který od svého uvedení na trh sbírá jednu pozitivní reakci za druhou. Ostatně jednu z těch vůbec prvních na finální verzi produktu napsal hned v den, kdy ho poprvé vyzkoušel, Martin Mester:

Co se uvnitř PreWorkout Fusion Fair Power® skrývá? Cílem složení bylo vytvořit produkt určený svými účinky nejnáročnějším uživatelům. Díky obsaženým látkám, jejichž efekty jsou v mnohých případech ověřeny oficiálním panelem odborníků EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin), velmi snadno zjistíte, co to znamená pořádné napumpování, fyzická odolnost a maximální koncentrace! Chcete-li, přečtěte si níže podrobnosti o jednotlivých složkách produktu i o důvodech, proč jsme právě je vybrali!

  • 4200 mg čistého L-citrulinu* - L-citrulin se v organismu přetváří na L-arginin známý pro své vazodilatační účinky (podporu prokrvení) díky vyšší tvorbě NO - oxidu dusnatého. Ptáte se, proč tedy není v receptuře přímo L-arginin? Z dosavadních výzkumů a praxe sportovců totiž víme, že vysoké dávky L-argininu, které jsou nutné pro dosažení „napumpování“, nemusejí být dobře tolerovány v trávicím systému. Značnou část L-argininu také zpracují naše střevní buňky a zbývající množství vstřebaného L-argininu dále metabolizují z velké míry játra. To ale neplatí v případě L-citrulinu, který v některých studiích prokázal lepší efekt než L-arginin z hlediska tvorby oxidu dusnatého 1, 2.

  • 2000 mg čistého L-ornitinu*, který pomáhá odbourat nevyužitý dusík z organismu a umožňuje tak dle některých studií snížit míru únavy během zátěže 3. Jeho dalším benefitem je, že v případě potřeby může být v organismu nepřímo přetvořen na samotný L-arginin (stejně jako L-citrulin) a vytvořit tak ještě lepší podmínky pro dosažení maximálního „napumpování“.

  • 2000 mg čistého cholinu a 20 mg čistého DMAE* - cholin je potřebnou látkou pro tvorbu acetylcholinu, který se řadí mezi významné neurotransmitery (přenašeče nervového signálu). DMAE je svojí strukturou podobný cholinu. Některé odborné zdroje uvádějí příznivý vliv DMAE na ochranu nervových buněk před jejich poškozením oxidačním stresem. Také byla pozorována nižší tvorba tzv. beta-amyloidu, jenž je spojen s horšími kognitivními funkcemi 4, 5. Nutno podotknout, že PreWorkout Fusion Fair Power obsahuje DMAE v legislativou povoleném maximálním množství 20 mg!

  • 2000 mg beta alaninu a 1000 mg L-histidinu* - obě látky tvoří společný základ pro syntézu karnosinu obsaženého ve svalových buňkách. Karnosin pomáhá svalové buňce odolávat kyselému prostředí, které přirozeně vzniká v důsledku vysoké intenzity fyzické zátěže. To je mj. případ silového tréninku, atletických sprintů, plavání na krátké tratě či různých kolektivních sportů (fotbal, hokej…). Aby došlo k navýšení kapacity karnosinu, je ideální přijímat PreWorkout Fusion Fair Power pravidelně.

  • 2000 mg L-tyrosinu*, ze kterého se v těle vytváří dopamin. Vzestup hladiny dopaminu je často spojen se zvýšením motivace a pocitu nabuzení. V některých výzkumech se také L-tyrosin ukázal jako aminokyselina zlepšující mentální výkonnost při nedostatku spánku 6.

  • 2000 mg taurinu a 200 mg kofeinu* - kombinace taurinu a kofeinu je známá z energetických drinků. Kofein má prokazatelné stimulační účinky a zlepšuje soustředění. Funkce taurinu se vztahují zejména k nervové soustavě, nicméně v některých studiích prokázal i příznivý vliv na krevní průtok cévami 7. Jak u DMAE, tak u taurinu jsme dali do receptury produktu PreWorkout Fusion Fair Power legislativou maximální povolené množství!

  • 5 synergicky působících rostlinných extraktů*, jejichž zdrojem jsou bioaktivní látky s vyhledávanými účinky v předtréninkových doplňcích. Například pycnogenol obsažený v extraktu z borovice podporuje normální činnost cévní soustavy díky vyšší produkci NO 8, 9, 10. Kurkumin v extraktu z kurkumy napomáhá normální činnosti krevního oběhu. V některých výzkumech dokonce zajistil až o 40 % vyšší tvorbu oxidu dusnatého oproti běžným podmínkám 11. Extrakt z rozchodnice růžové je zdrojem rosavinu, který se řadí mezi tzv. adaptogeny. Rosavin má příznivý vliv na nervovou soustavu a snižuje pocit únavy. Extrakt z Ginkgo biloby má příznivý vliv na kognitivní výkonnost díky lepšímu prokrvení mozku. Aby se zmíněné extrakty maximálně absorbovaly, zařadili jsme do receptury také extrakt z černého pepře, bez něhož by se například kurkumin z trávicího traktu velice špatně vstřebával 12.

  • Vitamín B5 a selen* - vitamín B5 prokazatelně přispívá k normální mentální činnosti díky správné syntéze některých neurotransmiterů. Také přispívá mimo jiné ke snížení míry únavy a vyčerpání. Selen pro změnu přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem - díky selenu se v těle totiž vytváří enzym zvaný glutathion peroxidáza. V některých výzkumech se také ukázalo, že příjem L-citrulinu a dostatek glutathionu v organismu vytvářejí ideální podmínky pro tvorbu NO v cévách 13. Vysoká vstřebatelnost a využitelnost selenu v produktu PreWorkout Fusion Fair Power je zajištěna vysoce kvalitní organickou formou L-selenomethioninu!

O tom, jak výsledná směs účinných látek šlape, se zatím mohlo přesvědčit několik desítek sportovců z řad kulturistů, bikiny fitnessek, atletů, judistů a plavců, se kterými jsme při vývoji spolupracovali. „Ten Váš nový preworkout je fakt neskutečný,“ napsal nám v jedné z dalších zpráv s hodnocením Martin Mester ze slunného Španělska a pokračoval: „Dnes jsem jel ruce v supersériích a váhy jako nikdy, perfektní intenzita a napumpování, svaly tak tvrdé, že to vůbec nechápu!“ Myslíte si, že přehání? My myslíme, že ne. Podobné reakce chodí ze všech stran - a i když u předtréninkových suplementů mnohdy platí, že co funguje na jednoho, nechává druhého zcela klidným, věříme, že díky komplexnímu a perfektně vyladěnému složení podobné účinky zažije naprosté maximum z Vás. Přesvědčit se můžete ostatně sami, produkt je od minulého týdne už v prodeji!

Rozhodli jste se PreWorkout Fusion Fair Power® vyzkoušet?
Napište nám potom své zkušenosti na e-mail vyvoj@sportwave.cz.
Za každou takto zaslanou zpětnou vazbu Vám pošleme dárek!

*) Některé uvedené pozitivní účinky vyplývají pouze z citovaných zdrojů. Doposud tyto účinky nebyly uznány EFSA (European Food Safety Authority) a nejedná se tak o oficiální zdravotní tvrzení.

Zdroje:
1. Moon, J. R., Vogel, R. M., Falcone, P. H., Mosman, M. M., Tribby, A. C., Hughes, C. M., … Joy, J. M. (2015). A comparison of citrulline and arginine for increasing exercise-induced vasodilation and blood flow. Journal of the International Society of Sports Nutrition, 12(Suppl 1), P6.
2. Ochiai, M., Hayashi, T., Morita, M., Ina, K., Maeda, M., Watanabe, F., & Morishita, K. (2012). Short-term effects of L-citrulline supplementation on arterial stiffness in middle-aged men. International Journal of Cardiology, 155(2), 257-261.
3. Sugino, T., Shirai, T., Kajimoto, Y., & Kajimoto, O. (2008). L-ornithine supplementation attenuates physical fatigue in healthy volunteers by modulating lipid and amino acid metabolism. Nutrition Research (New York, N.Y.), 28(11), 738-743.
4. Dubois, B., Zaim, M., Touchon, J., Vellas, B., Robert, P., Murphy, M. F., … Kanony-Truc, C. (2012). Effect of Six Months of Treatment with V0191 in Patients with Suspected Prodromal Alzheimer’s Disease. Journal of Alzheimer’s Disease, 29(3), 527-535.
5. Sharma, D., Maurya, A. K., & Singh, R. (1993). Age-related decline in multiple unit action potentials of CA3 region of rat hippocampus: correlation with lipid peroxidation and lipofuscin concentration and the effect of centrophenoxine. Neurobiology of Aging, 14(4), 319-330.
6. Neri, D. F., Wiegmann, D., Stanny, R. R., Shappell, S. A., McCardie, A., & McKay, D. L. (1995). The effects of tyrosine on cognitive performance during extended wakefulness. Aviation, Space, and Environmental Medicine, 66(4), 313-319.
7. Moloney, M. A., Casey, R. G., O’Donnell, D. H., Fitzgerald, P., Thompson, C., & Bouchier-Hayes, D. J. (2010). Two weeks taurine supplementation reverses endothelial dysfunction in young male type 1 diabetics. Diabetes & Vascular Disease Research, 7(4), 300-310.
8. Enseleit, F., Sudano, I., Périat, D., Winnik, S., Wolfrum, M., Flammer, A. J., … Noll, G. (2012). Effects of Pycnogenol on endothelial function in patients with stable coronary artery disease: a double-blind, randomized, placebo-controlled, cross-over study. European Heart Journal, 33(13), 1589-1597.
9. Liu, X., Wei, J., Tan, F., Zhou, S., Würthwein, G., & Rohdewald, P. (2004). Pycnogenol, French maritime pine bark extract, improves endothelial function of hypertensive patients. Life Sciences, 74(7), 855-862.
10. Nishioka, K., Hidaka, T., Nakamura, S., Umemura, T., Jitsuiki, D., Soga, J., … Higashi, Y. (2007). Pycnogenol, French maritime pine bark extract, augments endothelium-dependent vasodilation in humans. Hypertension Research: Official Journal of the Japanese Society of Hypertension, 30(9), 775-780.
11. DiSilvestro, R. A., Joseph, E., Zhao, S., & Bomser, J. (2012). Diverse effects of a low dose supplement of lipidated curcumin in healthy middle aged people. Nutrition Journal, 11, 79.
12. Shoba, G., Joy, D., Joseph, T., Majeed, M., Rajendran, R., & Srinivas, P. S. (1998). Influence of piperine on the pharmacokinetics of curcumin in animals and human volunteers. Planta Medica, 64(4), 353-356.
13. McKinley-Barnard, S., Andre, T., Morita, M., & Willoughby, D. S. (2015). Combined L-citrulline and glutathione supplementation increases the concentration of markers indicative of nitric oxide synthesis. Journal of the International Society of Sports Nutrition, 12, 27.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článek.Jméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra