Reklama:
1000 g proteinu Extrifit ZDARMA!
Extrémní akce na High Whey 80, ke každému 2270g balení dostanete druhé 1000g zdarma! Více zde.

Zásadní zjištění: kolik
zvedne Thanos na bench?

175.517 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Pokud jste stejně jako všichni v naší redakci už viděli nové Avengers, určitě jste si všimli, že pan Thanos má docela svaly. A když má někdo svaly, mohl by mít i sílu. Naštěstí si američtí vědci dali tu práci a podle chování Thanose ve filmu našli moment, ze kterého jde jeho síla spočítat. Než ale i Vám prozradíme, kolik že to kilo zvedne Thanos na bench, zkuste si to kliknutím jen tak nezávazně tipnout sami:

.
Klikněte a tipněte:
73,5 kg 73 500 kg 73 500 000 kg

Máte zakliknuto? Tak teď k řešení. Jak jsme už zmínili výše, američtí vědci věnovali zjištění správné odpovědi nemálo času a podle chování Thanose ve filmu správný moment, ze kterého jde jeho síla spočítat, našli.

Podle výzkumu magazínu Nature, který se zaměřil na tvar a strukturu materiálů, které ve filmu Thanos dokáže rozdrtit, je jeho síla stisku ruky srovnatelná se 750 000 dospělými muži. Celý výzkum najdete tady a vychází z předpokladu, že síla potřebná pro rozdrcení Teseraktu ve filmu je zhruba 42 000 tun.

Pokud bychom brali jako průměrný maximální bench-press 80kg dospělého muže, který pravidelně cvičí, 98 kg, tak se už k maximálce Thanose dopočítáme snadno. Zabenchoval by 73 500 000 kg. Otázka samozřejmě je, kde by vzal dost velkou činku, ale i to by mělo řešení. Takový Titanic vážil jenom 52 310 000 kg, takže je to docela dobrá váha na série o 5 opakováních!

A mimochodem, kolik Ironman obleků by potřeboval Tony Stark, aby zabenchoval to stejné jako Thanos? Základní Tonyho bench by mohl být kolem 120 kg. Jeden oblek mu dokáže sílu zvednout 85krát, tedy na slušných 10 200 kg. Tony by tedy na sebe potřeboval dostat zhruba 7 205 Ironman obleků, aby se mohl s Thanosem na bench-pressové lavici střídat.

Samozřejmě se nabízí i otázka, co má dělat běžný smrtelník, když se chce v bench-pressu přiblížit Thanosovi a nemá zrovna po ruce žádné magické kameny ani rukavici, a dokonce ani oblek Ironmana? Pokud jde o výživu, tak určitě vyzkoušejte nový předtréninkový nakopávací mix PreWorkout Fusion od Survivalu a co trénovat Vám poradí třeba Michal Širůčka v tomto článku.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 83 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFitness Mania Classic 3 - výsledky
Hockey1000 (07:32) • Pavel Koukal je dobrej zázrak, všimnul jsem si ho víc až na facebooku Extrifitu, ale od...
magazínTlaky nad hlavu (I.): Mobilita a flex...
noap (21:17) • Super, už se těším na další díl ;)
magazínDominican Republic Coat of Arms 2018:...
deiw (13:09) • No kdyby to nebyl Jose ve své poslední sezóně, tak ho mohl Tomáš klidně říznout. Pokud...
magazínPetr Petráš - dřepy, mrtvé tahy a tré...
xien (13:06) • Obrovská gratulace k vítězství Petrovi snad to admin nesmaže, netuším jestli je to p...
magazínPetr Petráš - dřepy, mrtvé tahy a tré...
Turakam (12:45) • Bolo, bolo, hlavne posledné pokusy na mŕtvom. Drep som nevidel, Peter nešiel tretí poku...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra