Reklama:

Gladiator Race (Milovice) 2018 - reportáž a fotogalerie

5.727 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Milovice hostily Gladiator Race tři dny. V pátek 4. května se běžel noční závod na 3+ km a v sobotu a neděli 5. - 6. května proběhl denní závod na 7+ km. Sice jsem v pátek a v neděli v Milovicích nebyl, ale sobotní závod byl z pohledu diváka asi ten nejlepší, co jsem zažil. Trať byla krásně integrovaná do zázemí závodu, takže ať se divák podíval, kam se podíval, tak viděl gladiátory. A ne jen sem tam pobíhající, ale překonávající ty nejzajímavější překážky, které trať mohla nabídnout. Weaver, bahno, přelézání panelů, multiring, vlnu, nošení sudů s Francovkou, Atlasovy kameny a jiné. Poprvé se mi stalo, že jsem "zamrzl" u překážky skoro na hodinu a jen koukal, jak se závodníci houpou na kruzích.

Byl to pro mě třetí a snad i poslední letošní divácký závod. Urban Challenge ušel, Spartan Race už byl horší, ale zachránila to historie. Ale v Milovicích to už vážně bylo nesnesitelné. Jen stát a koukat a nemoci běhat, skákat, šplhat! Hrůza! (autor článku je zdravotně indisponován, pozn. red.)

Cesta do Milovic mi už je dobře známá, už jsem taky jel na třetí ročník Gladiator Race, který se tu konal (a určitě není poslední). Parkovacích míst bylo dost, pro jeden tisíc závodníků na den je to tak akorát. Jakmile jsme zaparkovali a vystoupili z auta, tak už jsme viděli závodníky, jak se brodí bahnem hned kousek vedle nás. Člověk si vlastně zaparkuje uprostřed závodiště. To znamenalo jediné - jde se brouzdat po trati.

Trať

Intervalový start dopřeje každému závodníkovi aspoň těch 15 vteřin soukromí. To se hodí na těch prvních pár desítek metrů, aby se člověk rozhýbal, rozkoukal, přepnul do závodního režimu a nedloubal ho při tom někdo jiný do žeber nebo mu nešlapal na nohy. Hlavně prvních pár překážek bez zácpy (té dopravní) je k nezaplacení.

Závodníky čekalo osm kilometrů a třicet překážek. To je na OCR taková vyšší překážková hustota. Milovice nejsou žádné hory, kopce ani moc vlnitá krajina, ale stoupání a klesání se tu najde. Je tu tankodrom a jezdit s tanky po rovince by byla asi pěkná nuda. Terén byl hlavně technický. Plno písku, štěrku, rozbitého betonu, kamenů, betonových panelů a vůbec přírodního i umělého "bordelu" všeho druhu. Víc se vyplatilo jít na jistotu než na rychlost. Pár nepěkných skluzů s nepěknou odřeninou jsem cestou po trati potkal.

Nevím, jestli bláto dát sem k trati, nebo ho nechat mezi překážky. Ona to je součást terénu, ale je to i překážka.

Překážky

Bláto, bláto, bláto. Sice bylo sucho, a bylo to vidět i na vodních překážkách - kde se v loňských letech plavalo, se letos jen brodilo v blátě, ale bláta byl na trati dostatek, což může potvrdit i Jožin z bažin. Někde to vypadalo, že je bláto uměle dodané nebo mu pomohli na svět ochotní hasiči s hadicí. Jílovitá hmota nikomu nic nedala zadarmo. Právě naopak, sama si brala boty, svršky, spodky a někteří závodníci s ním bojovali skoro půl hodiny. Potvrzení, že se letos urodilo dobré bláto, bylo vidět na tvářích závodníků a hlavně pak v umývárnách, kde ze sebe bláto sundávali špachtlí.

A co všechno závodníkům překáželo? Nošení dlažebních kostek (těch velkých), podplavání sítě natažené v blátě, sbíhání a vybíhání kopce se zátěžovou vestou, podlézání tanku, plazení pod ostnáčem, pneumatiky na špejli, nošení klád, přelézání cívek, "ježdění" na cívkách, vrh koulí, nošení Atlasových kamenů, weaver, nošení sudu (ani letos jsem v sudu s Francovkou neslyšel žádné šplouchání, ale kdyby se jí někdo polil, tak by se z toho asi trošku opotil), přelézání kontejneru, přelézání zdí a vlny, multiring, lezecká stěna, lahůdka od Shybuj.cz, insert your pin.

Cílová vlnka mi letos přišla až moc lomená, tak se na ni vyskakovalo vcelku snadno (alespoň z pohledu diváka). Velkou chválu si zaslouží závodníci, kteří se na vrcholku vlny usadili a vytahovali ostatní závodníky nahoru jako rybáři hladové ryby.

Zázemí

Letos v umývárnách dokonce přibyla vana. Nebyla však smaltovaná, ale plně přírodní, hliněná. Vedle umýváren byla v zemi vykopaná obdélníková jáma (tak 3 x 4 metry), která byla plná krásné hnědé bahnité vody. Na to, aby však umyla bláto z tratě, bohatě stačila. Znáte to. Menší zlo.

Pokud už divák nechtěl sledovat závody, mohl sledovat starou válečnou techniku či parní lokomotivy. Závodníci tank podlézali, ale leckterý divák se dostal k tomu tank přelézt (vrchem a bez bláta). A kdo měl hlad, tak se mohl dostatečně napapat. A pak si dát Rebela (18+).

Závěr

Jako divák jsem si Milovice užil. Dokonce víc než jakýkoli OCR závod předtím. Tady byla trať tak zakomponovaná do zázemí, že si to člověk prostě užít musel. V momentě, kdy už byla ratolest unavená, tak energii dodalo pár zaparkovaných armádních vozidel (u kterých mohl být nějaký větší dozor), po kterých se dalo lézt jako po prolézačkách.

Gladiator Race Night (Milovice) 2018 - nejlepší závodníci
p. muži ženy páry
1. Lukáš Novák - 19:33,33 Kristýna Nováková - 25:41,78 Václav Fojtík, Michaela Dani
- 26:18,86
2. Lukáš Hanyk - 21:07,94 Tereza Tocháčková - 27:05,79 Vlastimil Krejčí, Šárka Houšková
- 27:44,87
3. Jakub Podzimek - 21:59,56 Marcela Musílková - 31:47,29 Martin Illeš, Barbora Balogová
- 28:14,48

Gladiator Race Night (Milovice) 2018 - nejlepší sobotní závodníci
p. muži ženy páry
1. Lukáš Novák - 41:32,89 Zuzana Kocumová - 44:12,41 Martin Svoboda, Petra Veselá
- 52:04,85
2. Richard Hynek - 42:04,17 Stanislava Babušková - 52:28,52 Václav Fojtík, Michaela Dani
- 52:49,10
3. Jakub Podzimek - 43:39,99 Klára Lokajíčková - 55:10,73 Michal Krejčí, Pavla Krejčí
- 58:08,95

Gladiator Race Night (Milovice) 2018 - nejlepší sobotní závodníci
p. muži ženy
1. Pavel Hrdina - 38:39,58 Michaela Dani - 49:01,76
2. Petr Kamic - 40:03,86 Jana Faulová - 59:11,65
3. Vít Maliha - 41:11,68 Petra Jeřábková - 1:02:55,49

Gladiator Race Night (Milovice) 2018 - nejlepší sobotní závodníci
p. páry týmy
1. Michael Kubiš, Lenka Butorová - 55:59,25 Pájův kokot - 54:27,44
2. Matěj Šašek, Zuzana Šašková - 56:57,59 SRTG Pardubice - 1:01:52,99
3. Jakub Plíhal, Kateřina Mezerová - 58:28,81 Šneci - 1:04:26,70


Gladiator Race (Milovice) 2018 - fotogalerie


Gladiator Race (Milovice) 2018 - statistikyLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra