Reklama:
Kloubní výživa Flexain v akci 1+1 ZDARMA!
⭐⭐⭐⭐⭐ Extra silné složení pro Vaše klouby. Více zde.

CrossFit: Filip Valouch přivezl z Athens Throwdown 2018 zlato!

8.268 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Filip Valouch se věnuje CrossFitu již od roku 2014 a momentálně ho trénuje Karel Polzer, tedy stejný trenér, který vede i další úspěšné české crossfitery jako Davida Stroupka nebo Jakuba Brichtu. Že by byl právě trenér společným jmenovatelem pro úspěch všech borců?

Každopádně Filip Valouch na letošním Athens Throwdown vybojoval zlato v kategorii scaled. Proč kategorie scaled, když Filip v CrossFitu závodí už pátým rokem? To i mnohem víc se dozvíte v rozhovoru.

Filipe, závod Athens Throwdown se stal oblíbeným soutěžním cílem českých crossfiterů. Proč ty sis tenhle závod vybral? A splnil co do kvality tvá očekávání?

Závod Athens Throwdown jsem si vybral především z důvodu jeho tradice. Jak již několikrát dokázali, je to velmi kvalitní závod konaný v olympijské hale v zajímavé destinaci. A tato má očekávání závod nadmíru splnil.

Soutěži samotné předcházely tři kvalifikační workouty. Jak moc přiblížily to, co mělo následovat v Athénách, a z jaké pozice v kvalifikace jsi do závodu nastupoval?

Organizátoři Athens Throwdown si na kvalifikaci dali velmi záležet, což může potvrdit detailní kontrola všech videí, která značně zamíchala s pořadím. Do mé kategorie bylo pozváno 80 nejlepších závodníků. Já jsem již tradičně potvrdil špatnou výkonnost v kvalifikačních WODech a postoupil jsem ze 75. místa, k čemuž mi dopomohla i již zmiňovaná kontrola všech výkonů, jelikož po nahrání výsledků jsem mezi nejlepšími 80 nefiguroval.

V zahraničí už jsi dřív závodil. Jaký byl tento závod co do kvality ve srovnání s jinými zahraničními závody, které jsi absolvoval?

V zahraničí jsem absolvoval již čtvrtý závod, ale tento bych zařadil na tu nejvyšší příčku z důvodu velikosti samotného závodu, výborné organizace, kreativity a kvality workoutů.

Athens Throwdown byl, tuším, třídenní závod. Jak náročné to pro tebe bylo?

Athens Throwdown probíhal od pátku do neděle, nicméně každá kategorie měla závodní dny pouze dva. Týmy závodily v pátek a neděli, individuálové v sobotu a neděli. Dvoudenní závody jsem již absolvoval a nikdy to pro mě nebyl problém.

Jelikož tato otázka by se zřejmě dostavila později ve facebookových diskuzích, zeptám se raději hned. Tvé jméno figuruje v reportech ze závodů už v roce 2015. Proč ses tedy rozhodl nyní v Řecku startovat ve scaled kategorii?

S CrossFitem jsem se seznámil už v roce 2014 a již v tom roce jsem absolvoval několik závodů. Z důvodů pracovních, školních i osobních jsem ale rok a půl netrénoval. V práci střídám dvanácti- a pětadvacetihodinové směny a je těžké do toho zařadit trénink. Jsou týdny, kdy zvládnu jen tři tréninky, a to bohužel na kategorii RX nestačí. Proto jsme se s trenérem rozhodli vybrat evropské závody, kde kategorie scaled znamená "scaled", a ne "beginner". Mezi standardy patří například muscle-upy, šplh na laně s vestou, chůze po rukou a podobně. Jen se nenadhazuje 150, ale 110 kg. Některé závody začaly nově zařazovat kategorii "intermediate" a tu bych teď rád vyzkoušel.

Když se podíváš na to, jaké úkoly měla RX kategorie, bylo by něco, s čím by ses pral?

Největší problém by byla silová část. Zatímco v mé kategorii jsem schopen v těchto WODech bojovat o top 10, v kategorii RX bych bojoval o předposlední místo.

Jak se ti líbily workouty, které pro Vás Řekové vymysleli?

Workouty se mi líbily moc. Obsahovaly velkou škálu cviků i nářadí. Poprvé jsem na závodech běžel na Assault Runneru nebo cvičil v zátěžové vestě. Na závodech jsou WODy většinou kratší, zatímco na Athens Throwdown byly hned tři delší než deset minut, což mi vyhovuje víc než kratší sprinty.

Na soutěži s tebou byla přítelkyně a trenér. Čí hecování na tebe mělo větší efekt?

Přítelkyně mě podporuje v CrossFitu již od začátku a její podpora je pro mě samozřejmě tou nejdůležitější. Její účast na každých závodech mi vždy hodně psychicky pomůže. Karel od té doby, co je mým trenérem, doplnil metodu cukru o metodu biče a spolu s mou přítelkyní tvoří tu nejlepší atmosféru pro závodníka, jakou si můžu přát. Neopomenutelná je ovšem i podpora kamarádů a rodiny na dálku.

Z Řecka sis přivezl zlatou medaili. Kolikátá tvá medaile to je a dostane nějaké čestné místo, nebo ji uložíš někam do krabice pod postel?

Několik medailí z CrossFitu i z hokeje, kterému jsem se věnoval 13 let, už mám, ale tato medaile je určitě mou nejcennější. Záplavu světových medailí mé přítelkyně to doma jistě nevyrovná, ale čestné místo pro ni určitě bude.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 64 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra