Reklama:

Bestie Open měla svou hvězdu i mimo stupně vítězů

12.645 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Jsou sportovci, kteří se našli v CrossFitu a skrze něj si uskutečňují všechny své potřeby a sny. Ty sny jim pak pomáhají trénovat dvoufázově a dřít, dřít, dřít den za dnem, měsíc za měsícem, rok za rokem. To jsou ti elitní atleti. A pak jsou tu ti, kteří jsou teprve na začátku své crossfitové cesty (z některých z nich se časem určitě také rekrutují elitní dříči) nebo se prostě jen rádi hýbou, mají radost z učení se nových věcí, ale chtějí svůj život trávit i jinak než jen CrossFitem. I tito lidé si ale chtějí čas od času nechat napumpovat do žil adrenalin, vyzkoušet si, co jejich tělo zvládne, a pobýt ve společnosti těch, se kterými mají stejný zájem. Právě pro tyto nadšence pořádá Martin Štěpánek, majitel tělocvičny CrossFit Hradec Králové, již pátým rokem závody s názvem Bestie Open.

Jeho zatím poslední Bestie se uskutečnila v sobotu 14. dubna 2018 v Praze v prostorách Michal Bohumel Training Center. Už když se člověk blížil k místu konání závodu, potkával rozklusávající se atlety, kteří sloužili tak dobře jako směrové ukazatele.

Závodu se tentokrát zúčastnilo 38 atletů z různých částí republiky, převaha byla dívek, těch dorazilo 21, mužů závodilo 17. Martin pro soutěžící připravil celkem tři workouty, při kterých znovu ukázal, že ví, jak dát závodníkům zabrat, aniž by k tomu musel použít těžké činky nebo technicky náročné prvky. Martin Štěpánek nemá ani po pěti letech pořádání Bestie Open pocit, že by ho začátečnická úroveň soutěžících při tvorbě workoutů nějak omezovala a že by mu docházela invence. "Zatím jsem omezení nenašel. Dělám to pro lidi, kteří chtějí závodit, nejdou jen po maximálních výkonech, sbírají zkušenosti, zkouší si to. "Aha moment" je někdy hodně velkým prozřením. (úsměv) Nápady na WODy mám pořád, jen to někdy nejde úplně převést do "časofinancoprostoru".

O tom, že tento závod je skutečně "beginners friendly", vypovídá i fakt, že pro každý workout existuje i scaled varianta. "Jakmile někdo hlásí, že něco neumí a nezvládne, upravím to. Chci, aby si zazávodil každý," říká pořadatel.

"První workout byl skvělý, bylo to rychlé a odsýpalo to," pochvalovala si úvodní úkol Markéta Mikešová z táborského Gymu Palcát, která tento WOD vyhrála. Celková vítězka Milena Štěpková ho z celé soutěže považovala za nejnáročnější: "Vypadalo to nevinněji, ale ruce při něm odešly hrozně rychle."

WOD 1

AMRAP 3 minuty
3 - 6 - 9 - 12 - 15...

  • deadlift - 45 kg / 30 kg (muži / ženy)
  • hang power clean - 45 kg / 30 kg (muži / ženy)

odpočinek 2 minuty

AMRAP 4 minuty
3 - 6 - 9 - 12 - 15...

  • power clean - 45 kg / 30 kg (muži / ženy)
  • shoulder to overhead

Potrápit zdánlivě nevinnými úkoly nebo překvapit něčím, co obvykle nikdo netrénuje, to je, zdá se, úplnou specialitou Martina Štěpánka. Vždyť kdo v tréninku zkouší výdrže? "Tohle lidé netrénují, ale prověří to hodně," míní Markéta Mikešová, která popisuje svoje pocity z workoutu. "Únava z výdrže na hrazdě se podepsala i na následné výdrži v dipu na kruzích. Bylo těžké udržet napnuté lokty. A pak Vám ruce odejdou a povolí samy," směje se závodnice z Tábora. "Ale byla to sranda," dodává.

WOD 2
na čas

A: výdrž ve shybu
B: výdrž v dipu na kruzích

Třetí workout byl nejdelší, pracovalo se 13 minut. Závodníci začali kilometrem na vesle, se kterým se nejdřív vypořádali Tomáš Svoboda z mužů a Hana Hromádková z žen. Následovalo trápení se slamballem. Zvláštní, jak umí být čas relativní a jak 13 minut může být jako věčnost.

WOD 3
AMRAP 13 minut

A: 1000 m veslo
B: 75 přehozů přes rameno + 50 výpadů vzad na místě

Se všemi úkoly Martina Štěpánka se tentokrát nejlépe popasovali Ondřej Hach z Gymu Palcát a Milena Štěpková z českobudějovické tělocvičny Bcross Gym. Ondřej se CrossFitu věnuje asi rok a půl a pražská Bestie pro něj byla pátým závodem, Martina dělá CrossFit rok a šlo o její šestý závod.

Ovšem velký respekt tentokrát patřil ještě někomu jinému než jen těm, kteří stanuli na stupních vítězů. "Hvězdou dne pro mě byla Simča z Chodova (jestli jsem to spletl, tak pardon). Simča šla do závodu i s tím, že věděla, že jakmile přijde hrazda, bude bez šance. Prala se se všemi WODy statečně a hrazda byla, dokonce kruhy. Ona zatím nemá tělo na svoji sílu, ale s tím odhodláním věřím, že kila půjdou dolů a Simča poletí i na tu hrazdu," míní Martin Štěpánek.

Simona může být vzorem i motivací pro všechny, kteří by na sobě chtěli pracovat, ale zatím nenašli odvahu začít.


Výsledky Bestie Open 2018 - Gym Edition II.

Nejlepší muži a ženy soutěže Bestie Open 2018 - Gym Edition II.
p. muži ženy
1. Ondřej Hach Milena Štěpková
2. Tomáš Svoboda Eliška Růžičková
3. Olda Ridl Kristýna Vondrysová


Fotografie z pražské soutěže Bestie Open 2018 - Gym Edition II.

[Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínOlympia 212 Showdown 2020 bez Keona P...
LeToucan (21:34) • Velká škoda, proporce z říše snů.
magazínMel Chancey: "Mike Matarazzo bojuje o...
tomášekp (22:35) • Zrovna Agel je fakt odbornost sama. Zavádí se stent, BYPASS se našívá, a nejprve perife...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
deiw (11:41) • Popravdě minulý rok Cedric byl podobný případ. Měl dost bodů ještě z konce roku 2018 (p...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
decarabas (09:06) • No neviem, nie je prvy ani posledny, ktory dostal zvlastne pozvanie. Nic na tom nevidim...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
havlic (08:35) • ...no a věřím, že vyhraje...protože `chudáček malý` měl Covid, tak mu to dáme, zaslouž...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra