Reklama:

CrossFit: David Stroupek si splnil Regionals Dream!

11.593 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

V letošním roce se českému CrossFitu v rámci Reebok CrossFit Games Open skutečně dařilo. Do Regionals, další úrovně celosvětové soutěže, postoupilo hned několik našich crossfiterů. Filip Trojovský v kategorii 35 - 39 let, Martin Štěpánek v kategorii 40 - 44 let, Sláva Kovář v kategorii 60+ a také Deniz Afacan z Teens kategorie. Dostat se v obrovské konkurenci do první dvoustovky atletů na žebříčku přiděleného regionu je i v Masters nebo Teens kategorii obrovský úspěch. Dostat se do ní v nejsilnější a nejobsazenější věkové kategorii do 35 let je ještě obtížnější a v minulosti se to nikomu z Čechů nepodařilo. Až letos. Crossfitový sen patřit mezi elitní výběr atletů Regionals si tento rok splnili David Stroupek a Michaela Palová.

Davida Stroupka čeká jeho životní závod 18 - 20. května 2018 v Berlíně. Co všechno tomuto úspěchu předcházelo?

Davide, úvodem obrovská gratulace k postupu na Regionals! Věděl jsi, nebo jsi tak nějak cítil v kostech, že by to letos mohlo vyjít?

Věděl jsem, že forma je, ale když jsme se bavili s Karlem Polzerem (trenér), říkal mi, že bude dobré, když skončím v top 100, protože Open je hodně zrádná záležitost, kde si člověk do posledního workoutu nemůže být ničím jistý.

Jak dlouhá crossfitová cesta vedla k tomuhle tvému úspěchu, a dělal jsi před CrossFitem i nějaký jiný sport?

CrossFitu se naplno věnuji 3 roky, předtím jsem se 13 let věnoval závodně tenisu, takže když jsem s CrossFitem začínal, vážil jsem asi 75 kg.

Kolik vážíš teď a na jakou výšku?

Devadesát kilo na výšku 178 cm.

Bez systematické přípravy šité na míru se na Regionals nikdo nedostane. Jak dlouho ty trénuješ podle individuálního tréninkového plánu a kdo ti ho připravuje?

Striktně podle individuálního tréninkového plánu se připravuji s Karlem Polzerem. Předtím jsme zkoušeli “The System” od Mikka Salla, ale to mě časem omrzelo. Jinak ale moje začátky byly hodně zajímavé. 2 - 4 fáze denně, jenom workouty z internetu nebo z CrossFit Games. Nemělo to sice žádný význam, ale byl jsem blázen, sledoval jsem skoro celý den pořád dokola CrossFit Games, takže mi to nedalo nezkoušet.

První crossfitová tělocvična, do které jsi kdy vstoupil - která to byla?

Ultimate Fitness.

Open 2018 jsi jel za rakouskou tělocvičnu Train Blue Crossfit. Ta spadala do regionu Europe Central, proto tvoje jméno nebylo ve vyfiltrovaných výsledcích českých závodníků, kteří spadali do regionu Europe North. Proč tělocvična v Rakousku?

S Arminem, majitelem gymu, se známe už dlouho, a to jak ze závodů, tak tím, že jsme oba součástí Redrink teamu. Vlastně už od prosince jsem tam jezdil vypomáhat a trávil tam větší část týdne. Vzhledem k tomu bylo logické, že jsem se rozhodl Open odjet tam. Dokonce jsem byl i součástí týmu, co od nich šel do Open, ale nakonec to dopadlo tak, jak dopadlo, podařily se Individuals.

Když srovnáme všechna tvá umístění v Open, nejhůře jsi dopadl v 18.3. Čím se ti tenhle WOD nezamlouval?

Tenhle WOD mi nevyšel. V prvním pokusu mi úplně odešlo předloktí a další dva? Vždy mě nějaké zbytečné chyby připravily o to, abych se prokousal přes druhé ring muscle-ups,, což mě pořád hodně štve.

Štve tě ještě nějaký další workout, o kterém víš, že sis v něm mohl vést lépe?

Diane - WOD 4. Když ho oznámili, byly to pro mě Vánoce, protože je to můj nejsilnější benchmark. Samozřejmě jsem ho podcenil a udělal strašnou blbost, šel jsem dva pokusy po sobě. Trenér mě za to skoro zabil, když jsem přiznal, že jsem to nemohl vydržet a šel to hned. Nakonec jsem o kousek nedokončil, takže čtyřka mě mrzí nejvíc.

Se kterým svým výkonem na Open jsi naopak spokojený?

Nejvíc spokojený jsem byl asi s druhým workoutem, který mi hodně pomohl. Krátký sprint na rychlost a hned po něm PR na power clean.

Jak se nyní těšíš na Regionals?

To ani nejde popsat, jak se těším! Tři roky tréninku jen pro tuhle chvíli... pořád tomu nemůžu uvěřit.

Zkoušel jsi v tréninku některé workouty z minulých ročníků Regionals? Co sis u nich říkal?

Regionální eventy jsem zkoušel, už když jsem začínal, a samozřejmě to vypadalo katastrofálně. (smích) V poslední době jsem jich pár šel a je to peklo, ale ten pocit, že si je dám přímo na place...

Máš nějaké ambice, co se týče Regionals, nebo hlavním cílem bylo dostat se tam, takže máš vlastně splněno?

Tak cíl pro tento rok jsem si určitě splnil. Bylo jím dostat se na Regionals. Nyní jsem připravený, že tam nechám vše a naplno si to užiji. Nedělám si tam cíle v podobě umístění. To hlavní už jsem dokázal. Potěší mě ale každý, koho v Berlíně uvidím nebo kdo bude alespoň fandit na dálku a sledovat mě přes stream.

Závěrem bych chtěl poděkovat lidem, co mi s cestou na Regionals pomohli. Klukům z Ultimate Fitness, kde jsem začínal a kde se mi od začátku snažili pomáhat. Stejně tak nové rakouské partě za hec při workoutech. Tréninkovému parťákovi Kubovi Brichtovi za hecovačku na dálku, co se týče výsledků. Karlovi Polzerovi, že se mnou má nervy, a sponzorům, bez kterých už se dnes cvičí těžko. A určitě také mamce, která mi pomáhá, jak může, a jsem rád, že bude sledovat závody se mnou přímo v Berlíně.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra