Reklama:

David Lupač o akci Deadlift Challenge vol. 2

8.365 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Po prvním úspěšném závodu Deadlift Challenge vol. 1 navazuje David Lupač spolu s organizací #doplnejch dalším závodem!

Zveme Vás na Deadlift Challenge vol. 2! Open závod v mrtvém tahu uvítá již 28. dubna v Plechárně v Praze každého, kdo chce pokořit svoje maximum! Cíle jsou opět zcela jasné. Dorazit, závodit, bavit se a hlavně pokořit svoje vlastní maximum. Více se už ale dočtete v našem rozhovoru s Davidem Lupačem, který nám poví nejen o tom, v čem bude tento závod lepší, ale celkově o tom, jak se mu daří a jaké má další sportovní plány.

Davide, ty máš poslední dobu úspěšné období. Můžeš to nějak zrekapitulovat?

Ano, poslední dobou se po sportovní stránce opravdu daří, v roce 2017 jsem vyhrál jako první Čech v historii Mistrovství světa v silovém trojboji mužů. Navázal na to rok 2018, kdy jsem se zúčastnil jubilejního 30. Arnold Classic v americkém Columbusu, a to se mi povedlo také vyhrát. Momentálně jsem v přípravě na mistrovství Evropy, tak uvidíme, jestli bude série vítězství trvat.

Minulý rok jsi nás oslovil s nabídkou ke spolupráci na tvém projektu Deadlift Challenge. Můžeš nám projekt blíže představit?

Deadlift Challenge je projekt, který vznikl za účelem propagace silového trojboje a silových sportů jako takových. Chtěl jsem udělat něco, co tady do té doby z mého pohledu nebylo. Chyběla mi pořádná soutěž, která by měla hodně soutěžících, pěkné zázemí, a aby si soutěžící odnesli domů skvělý zážitek. To pro mě znamená velké pódium, skvělého moderátora, kvalitní muziku, prostě pořádná show. Do soutěže jsem chtěl vtisknout sám sebe. To znamená, aby tam nebylo nic, co mi na některých soutěžích chybí. Tedy hlavně aby soutěž odsýpala a vše šlapalo. A všichni si to užili. I diváci, kterých obecně chodí málo. To chci změnit.

Akce Deadlift Challenge je spojována s logem #doplnejch. Jakou to má s touto soutěží spojitost a co to vlastně je?

Je to klasicky zapsaný spolek, který tuto soutěž pořádá. Jsme neziskovka. To byl můj sen. Mít něco svého. Svoji značku. Tak proč to neudělat? Veškeré limity, které máme, jsou jenom ty naše.

V souvislosti s #doplnejch mluvíš o svých snech a cílech. Já tomu asi rozumím, ale stejně tě poprosím ještě o vysvětlení.

Je to jednoduché. Máme heslo "ze snu k cíli". Není to úplně můj nápad, ale vymyslel to Michal, spoluzakladatel, který má na starosti marketing a vše okolo. Je to takový filozof. A mně se ta myšlenka líbila. Jak on říká, všichni mají sny, většina lidí si ten sen chce splnit, ale jen málo z nich pro to něco dělá. A když si ze snu uděláš cíl, je to jednodušší. Jako my. Chtěli jsme udělat závod, a tak jsme si dali cíl a jdeme za ním. A vidíš, letos už bude druhý závod. Snad i ta naše cesta bude někoho motivovat. Možná o tom celém je #doplnejch. Prostě když něco děláš, tak pořádně.

Zní to moc fajn, tak snad se Vám bude dařit. Ale zpátky k závodu. První ročník Deadlift Challenge se nám zdál povedený, zejména podle ohlasů soutěžících i diváků. Vnímáš to také tak?

Jinak to vypadá z pohledu diváka a nás. Trochu jsme zmatkovali, ale asi to nebylo moc vidět. (smích) Tak víš co, první soutěž. Po soutěži jsem si sedli a řekli, co je potřeba vychytat. Přišlo okolo 50 soutěžících, to je málo, ale byl to cíl. Nemůžeš dělat soutěž pro 150 lidí, když ještě nevíš, co a jak. Ale diváci překvapili. Na double deadlift Petráše a Češky dorazilo okolo 250 lidi. To už splňovalo moje očekávání. Celkově jsme dostali dobré hodnocení ze všech stran. To mě nakoplo pro další závod, a tak věřím, že se na letošním závodu zase o něco posuneme.

Když už jsme u toho, co tedy připravuješ na Deadlift Challenge vol. 2?

Rád si dávám výzvy. Další meta je 150 závodníků a plná hala diváků, což nevím, kolik je, ale chci to. Velkou kvalitu. Takže větší pódium, lepší světla, více techniky, stream, víc občerstvení. Každý dostane triko, v podstatě dres, ve kterém bude soutěžit. Dvě party nakladačů, ať se jede nonstop. A další vychytávky. Všechno prozradit nechci. Co je ale posun, je Monster League.

Monster League? Co to je?

To je speciální část. Chci zase o něco více show. Chci, aby se na jednom pódiu potkaly ty nejlepší výkony. Prostě Monster League. Je to motivace pro účastníky Deadlift Challenge, protože každý absolutní vítěz Deadlift Challenge postoupí do Monster League. V něm budou soutěžit absolutní vítězové proti sobě. Teď máme jen absolutního vítěze z prvního ročníku Martinu Dostálovou, tak aby měla s kým soutěžit a bylo to ještě zajímavější. Také jsem do této ligy pozval i pořádné siláky jako Václava Češku. A největší tahák bude Krzysztof. V Praze chce ukázat 400kg RAW, což by byl neoficiální světový rekord.

Mluvíš o Krzysztofovi Wierzbickém. To je vlastně světový rekordman v deadliftu, jestli se nepletu. Vy se nějak blíže znáte?

Poznali jsem se ve Wroclavi na světových hrách. Krzysztof se tam celkem vytáhl, tedy vytáhnul světový rekord 420 kg, což s jeho váhou je neskutečný výkon. Navíc je to celkem sympaťák. Začátkem roku jsme si začali psát, že bychom mohli spolu dát nějaký trénink, což se povedlo. Když jsem za ním dojel, tak jsem ho pozval na Deadlift Challenge a on mě celkem překvapil, že soutěž zná a že rád přijede. Když jsem mu ale povídal o Martine Dostálové, začal kalkulovat Wilks, jestli na ni má. Tak uvidíme v Monster League.

Minulý rok jsi mi říkal, že bys rád dělal závody s co nejméně sponzory. Proč?

Obecně nemám moc reklamu rád, ani nevím proč. Jsou to závazky. Rád bych, aby si na sebe soutěž vydělala sama, což se ještě asi nepodaří. Ale věřím, že bod zlomu není daleko. Každopádně už na začátku jsme si řekli, že když bude soutěž v plusu, tak to stejně vrátíme zpět, aby byla soutěž ještě větší. A bez peněz to prostě nejde. Co se týká sponzorů, spojili jsme se letos se značkami, které dobře známe a se kterými spolupracujeme již delší dobu. Jsou to Extrifit, Madmax a Big Boy. Díky nim můžeme mít hodně cen pro vítěze a startovací balíček pro každého závodníka, což je super, protože pak to může být win-win situace, aby všechny strany byly spokojeny. Pro mě hlavně lidé, co nám dají důvěru a zaplatí za startovné. To je pro mě to nejdůležitější.

Rozumím. Líbí se mi, že nejsi aktivní jen ve sportu, ale i mimo něj. Můžeš tedy prozradit nějaké další plány?

Ty jo. (smích) Já mám plánů. Jestli se ptáš na další závody nebo tak, tak určitě chceme rozvíjet Deadlift Challenge a přitáhnout k silovým sportům více lidí. Založil jsem i vlastní oddíl silového trojboje a chci jednou mít nejúspěšnější tým v ČR. Ale dost reklamy. Určitě máme v plánu soutěž v powerliftingu, ale v kvalitě, jakou já si představuji. A mám i další plány v dalších sportech. Ale teď to je vše, co prozradím.

Poslední otázka je jasná. Kdy a kde se závod koná?

Bude to opět v Plechárně v Praze na Černém Mostě 28. dubna 2018. Věřím, že uděláme ještě vetší akci než minulý rok s větším počtem soutěžících a se silnějším zážitkem. Myslím, že nejlepší je se podívat a přihlásit na deadlift.cz!

Díky za rozhovor, Davide!


Videopozvánka s Krzysztofem Wierzbickim a Davidem LupačemLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra