Reklama:

Indy Pro 2018:
výsledky a fotografie

19.890 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Indianapolis, které s necelými 850.000 obyvateli představuje čtrnácté největší město Spojených států, v sobotu 31. března hostilo historicky první ročník profesionální soutěže v kulturistice a fitness Indy Pro. Klání, které své útočiště našlo v prostorách divadelního sálu Old National Centre, který pojme 2.500 sedících diváků, se stalo příležitostí pro ty závodníky, kteří v profesionální lize IFBB Jima Maniona nastupují v kulturistice mužů open, kulturistice mužů do 212 liber a bikiny fitness žen. Ačkoliv hlavní motivací k účasti na soutěži alespoň pro část sportovců byla možnost získat kvalifikaci na letošní Olympia Weekend, bojovalo se zde samozřejmě také o finanční odměny. Ty pořadatel soutěže Dave Bowers vypsal ve výši 31.500 dolarů (650.000 korun).

Na výsledky Indy Pro 2018 jste si mohli vsadit v naší tipovací soutěži, ve které jste hráli
o ceny věnované společností Dex Nutrition v celkové hodnotě převyšující 4.000 Kč.
Výsledky tipovačky Vám na Ronnie.cz přineseme v nejbližších dnech.


Indy Pro 2018 - kulturistika mužů open

V kulturistice mužů open nastoupilo devatenáct borců, když startovní pole rozšířil i americký profík Wendell Floyd, jenž původně plánoval závodit v lehčí váze. Do prvního vyvolávání dopoledního prejudgingu rozhodčí vybrali hned šest borců, a to Romana Fritze, Charlese Griffena, Steva Kucla, Luise Rodrigueze, Luka Sandoa a Iaina Valliera, u nichž tak bylo pravděpodobné, že si mezi sebe rozdělí místa v první šestici.

Vítězství zcela jasným způsobem vybojoval kompletní postavou disponující Steve Kuclo, jenž i díky spolupráci se specialistou na předsoutěžní přípravu Georgem Farahem tentokrát na pódium přinesl zřejmě optimální kombinaci plnosti svalů a připravenosti. Druhé místo za masivně působícím Američanem vybojoval jeho krajan Charles Griffen, jenž zaujal brutálními svalovým rozvojem horní poloviny těla. Ačkoliv k jeho přednostem patřila i mohutná záda, pozornost poutal především fantastickými pažemi, kterými se mu ve startovním poli Indy Pro mohl rovnat snad jenom Luis Rodriguez.

Semifinálové boje v kulturistice mužů open na Indy Pro 2018

Britský profík Luke Sandoe letos dává na svou loňskou nevydařenou nováčkovskou sezónu mezi profesionály dokonale zapomenout a na své dobré šesté místo z Arnold Classic Australia tentokrát v jiné a přeci jenom o něco slabší konkurenci navázal třetí příčkou. Po stránce svalového rozvoje neměl slabinu, na pódiu působil jistě i zdravě agresivně a po soutěži neskrýval, že má z dosaženého výsledku i z toho, že se výsledkovými listinami postupně dere vzhůru, opravdu radost. V devětadvaceti letech před sebou Luke může mít skutečně dobrou profesionální kariéru.

Ještě mladší je borec, který v Indianě vybojoval čtvrté místo. Tím se stal pouze pětadvacetiletý Kanaďan Iain Valliere, jenž nezávodil bezmála dva roky, když si dopřával delší objemovou fázi přípravy. Že byla produktivní, napovídaly už fotografie, které tento svěřenec trenéra Matta Jansena zveřejnil před několika měsíci. Jeho start na Indy Pro to jenom dokázal. Zatímco v roce 2016 Iain závodil s hmotností kolem 105 kg, tentokrát v záři reflektorů pózoval se 112,5 kg, a to při solidní kvalitě.

Semifinálové boje v kulturistice mužů open na Indy Pro 2018

Jako poslední umístění v první pětici bral americký profík Luis Rodriguez, kterému po očividně ne zcela vydařené finální přípravě k lepšímu výsledku nepomohly ani jeho fantastické vrcholky bicepsů. Šesté místo obsadil německý profík Roman Fritz, který by si ze soutěže snadno mohl odnést cenu za nejnapruhovanější hýždě, pokud by se udělovala. Až sedmý tentokrát skončil japonský veterán Hidetada Yamagishi, jenž se však v kvalifikačním žebříčku na letošní ročník Mr. Olympia paradoxně posunul na postupovou třetí pozici. Pomohlo mu k tomu Kuclovo vítězství, díky kterému Steve žebříček opustil a zařadil se mezi přímo kvalifikované borce.

Spokojenost s osmým místem neskrýval Američan Kenneth Jackson, jenž se k závodění vrátil po dvouleté odmlce vynucené zraněním tricepsu. Do první desítky se dále vešli Fred Smalls a Dorian Haywood, další místa se s ohledem na to, že ve finále dostali příležitost pouze kulturisté z top 10, neklasifikovala. Bez umístění tedy z Indiany budou odcházet například i Aaron Clark a Mitchell Staats, pro které víkendové klání představovalo první start mezi těžkotonážníky po přestupu z kategorie do 212 liber.


Výsledky Indy Pro 2018 - kulturistika mužů open:

  1. Steve Kuclo*
  2. Charles Griffen
  3. Luke Sandoe
  4. Iain Valliere
  5. Luis Rodriguez
  6. Roman Fritz
  7. Hidetada Yamagishi
  8. Kenneth Jackson
  9. Fred Smalls
  10. Dorian Haywood
  -. Dorian Adams
  -. Aaron Clark
  -. Wendell Floyd
  -. Michael Lynn
  -. Joe Mackey
  -. Blair Mone
  -. John Silvey
  - Mitchell Staats
  -. Derek Upshaw

* kvalifikace na Mr. Olympia 2018


Kulturistika mužů open na Indy Pro 2018


Indy Pro 2018 - první semifinálové vyvolávání v kulturistice mužů open

Your Website Title

Indy Pro 2018 - druhé semifinálové vyvolávání v kulturistice mužů open

Your Website Title

Indy Pro 2018 - třetí semifinálové vyvolávání v kulturistice mužů open

Your Website Title


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 31. březnu 2018

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2017 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2017 2.
William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2017 3.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2017 4.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2017 5.
Roelly Winklaar Curaçao EVLS Prague Pro 2017 1.
Brandon Curry USA Ferrigno Legacy 2017 1.
Cedric McMillan USA San Marino Pro 2017 1.
Steve Kuclo USA Indy Pro 2018 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
** nezúčastní se

Kulturistika mužů open - žebříček k 31. březnu 2018

p. jméno stát body
1. Lukáš Osladil Česká republika 9
2. Nathan De Asha Velká Británie 7
3. Hidetada Yamagishi Japonsko 5
4. Hadi Choopan Írán 4
4. Charles Griffen USA 4
6. Josh Wade USA 3
6. Luke Sandoe Velká Británie 3
8. Jose Raymond USA 2
8. Tim Budesheim Německo 2
8. Iain Valliere Kanada 2
11. Manuel Romero Venezuela 1
11. Essa Obaid Spojené arabské emiráty 1
11. Luis Rodriguez USA 1

Pravidla pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2018 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Indy Pro 2018 - kulturistika mužů do 212 liber

Startovní pole Indy Pro v kulturistice mužů do 212 liber na poslední chvíli rozšířil Guy Cisternino, to ale nic neměnilo na tom, že hlavním favoritem na vítězství byl druhý muž nedávného Arnold Classic Charles Dixon. Americký čtyřicátník před soutěží hovořil o tom, že v Indianě na pódium nastoupí o něco mohutnější než právě na Arnoldu a přitom bude ve stejně dobré formě. První část jeho záměru se mu zřejmě podařila, ta druhá mu ale vyšla už méně. Přesto si Charles na klání došel poměrně bezpečně pro vítězství a spolu s ním také pro přímý postup na letošní ročník Olympia 212 Showdown.

Druhé místo bral stejně jako při svém loňském profesionálním debutu na závodech v Tampě znovu špičkově připravený Jacob Wilson, fantastické třetí místo při svém návratu po bezmála sedmileté soutěžní odmlce vynucené pětiletým pobytem za mřížemi vybojoval Silvio Samuel. Španělský čtyřicátník před soutěží vysvětloval, jak cítil, že po takových letech bez závodění není v jeho silách, aby se vrátil do kategorie open, v níž v minulosti sbíral své nejvýraznější úspěchy, a tam objemy konkuroval mohutnějším borcům. Soustředil se proto na dosažení co nejlepší formy a na to, aby si dobře vedl v kategorii do 212 liber. To se mu beze zbytku povedlo a postaral se dost možná o nejlepší comeback sezóny. Do první pětice se dále vešli egyptský kulturista Ahmed Wardany a jeho kolega ze Švédska Ahmad Ahmad.

Semifinálové boje v kulturistice mužů do 212 liber na Indy Pro 2018

Soutěž nedokončil americký profík Walter Martin, jenž odstoupil po semifinále, ve kterém dostal prostor ve třetím vyvolávání. Důvodem jsou potíže, které mu způsobují problémy spjaté s onemocněním očním melanomem. Při pózování už den před soutěží v oku a obličeji pociťoval silnou bolest a málem zkolaboval. Podobné potíže jej provázely i během závodů, kdy mu oko navíc začalo krvácet. Ačkoliv jen nerad nedotahuje věci do konce, po konzultaci s lékařem Walter soutěž raději ukončil. V pondělí jej čeká plánovaná operace, při které mu lékaři melanomem napadené oko odstraní. Po nezbytné rekonvalescenci se Walter zřejmě pustí do delší objemové fáze přípravy s cílem nastoupit v roce 2019 v kategorii open, protože při výšce o bezmála 175 cm by ve dvěstědvanáctce po boku o 10 cm nižších borců nejspíše vždy působil příliš subtilně a neměl by zde šanci pomýšlet na nejvyšší příčky.


Výsledky Indy Pro 2018 - kulturistika mužů do 212 liber:

  1. Charles Dixon*
  2. Jacob Wilson
  3. Silvio Samuel
  4. Ahmed Wardany
  5. Ahmad Ahmad
  6. Guy Cisternino
  7. Thomas Anderson
  8. Erik Martinez
  9. Milton Martinez
  10. Brad Davis
  -. Ben Barkes
  -. Lyndon Belgrave
  -. Michael Ergas
  -. Ahmed Fawzi
  -. Darron Glenn
  -. Walter Martin
  -. Raúl Sánchez
  -. Wayne Williams

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2018


Kulturistika mužů do 212 liber na Indy Pro 2018


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown k 31. březnu 2018

jméno stát soutěž um.*
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown 2017 1.
Ahmad Ashkanani Kuvajt Olympia 212 Showdown 2017 2.
Jose Raymond USA Olympia 212 Showdown 2017 3.
David Henry USA Olympia 212 Showdown 2017 4.
Derek Lunsford USA Olympia 212 Showdown 2017 5.
Ricardo Correia Velká Británie EVLS Prague Pro 2017 1.
Dwayne Quamina USA Europa Phoenix Pro 2017 1.
Kamal Elgargni Velká Británie Arnold Classic 2018 1.
Jafar Ghaffar Nezhad Írán New Zealand Pro 2018 1.
Charles Dixon USA Indy Pro 2018 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů do 212 liber - žebříček k 31. březnu 2018

p. jméno stát body
1. Samir Troudi Spojené arabské emiráty 15
2. Shaun Clarida USA 9
3. Sami al Haddad Bahrajn 8
4. Steve Benthin Německo 6
4. Ahmed Wardany Egypt 6
6. Ronny Rockel Německo 5
7. Hadi Choopan Írán 4
7. Pascal Chukwu Nizozemsko 4
7. Jacob Wilson USA 4
10. Zoran Kolevski Makedonie 3
10. Milton Martinez Portoriko 3
10. Silvio Samuel Španělsko 3
13. Caleb Blanchard USA 2
13. Babak Akbarnia Írán 2
13. Fahad Zaid Saúdská Arábie 2
16. Mahmut Irmak Turecko 1
16. Rixio Tapia Venezuela 1
16. Haitham Al Zadjali Omán 1
16. Morteza Oveisi Írán 1
16. Ahmad Ahmad Švédsko 1

Pravidla pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2018 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Indy Pro 2018 - bikiny fitness žen

V bikiny fitness žen se k vítězství probojovala Natoshia Coleman. S ohledem na to, že se jedná o kategorii, ve které se počet soutěží pořádaných v období od 13. srpna 2017 do 5. srpna 2018 přehoupl přes pětadvacet, se ale na Olympii přímo nekvalifikovala. Za svůj výsledek si podle aktuálně platných pravidel připsala "pouze" osm bodů do kvalifikačního žebříčku. Do něj se zapsaly i další závodnice v pořadí Kacy Clark, Ashley Jenelle, Eva Saenz a Ashley Nicastro.


Výsledky Indy Pro 2018 - bikiny fitness žen:

  1. Natoshia Coleman
  2. Kacy Clark
  3. Ashley Jenelle
  4. Eva Saenz
  5. Ashley Nicastro
  6. Veranika Lazutsina
  7. Shannah Baker
  8. Michela Raymond
  9. Magdalena Coffman
  10. Brittany Nguyen
  11. Jade Atkinson
  12. Christine Ford
  13. Jourdanne Lee
  14. Natalie Talia
  15. Raquel Long


Bikiny fitness žen na Indy Pro 2018


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia k 31. březnu 2018

jméno stát soutěž um.*
Ruth Wood USA Pacific USA Pro 2017 1.
Jennifer Ronzitti USA Arizona Pro 2017 1.
Angelica Teixeira USA Bikini Olympia 2017 1.
Romina Basualdo Argentina Bikini Olympia 2017 3.
Casey Samsel USA Bikini Olympia 2017 4.
Narmin Assria USA Bikini Olympia 2017 5.
Jennifer Caban USA Arkansas Pro 2017 1.
Margret Gnarr Island EVLS Prague Pro 2017 1.
Monica Ellis USA San Antonio Classic 2017 1.
Elizabeth Yisrael USA Central USA Pro 2017 1.
Tawna Eubanks USA South Carolina Grand Prix 2017 1.
Breena Martinez USA Sacramento Pro 2017 1.
Katya Nosova Nový Zéland Iron Games Pro 2017 1.
Kim Hayeun Korea San Marino Pro 2017 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Bikiny fitness žen - žebříček k 31. březnu 2018

p. jméno stát body
1. Janet Layug USA 22
2. Elisa Pecini Brazílie 16
2. Raphaela Milagres USA 16
4. Camile Periat USA 14
5. Kerryne Henich USA 9
5. Frida Paulsen Stern Švédsko 9
5. Kim Gutierrez Chile 9
5. Michelle Hurst USA 9
9. Sherry Espera Filipíny 8
9. Amber Callahan USA 8
9. Eli Fernandez Mexiko 8
9. Natoshia Coleman USA 8
9. Isha Barrow USA 8
14. Yana Kuznetsova Rusko 6
14. Marcia Goncalves Brazílie 6
16. Tiffany Servatius USA 5
16. Sheena Jayne Martin Nový Zéland 5
18. Renata Benigno Wisskirchen Německo 4
18. Keisha Mckenzie Bahamy 4
18. Cristobalina Pajares Torres Španělsko 4
18. Kate Abate USA 4
18. Geri Berger Havaj 4
18. Kacy Clark Havaj 4
18. Stacy McCloud USA 4
25. Sethia Daigle USA 3
25. Lauren Irick USA 3
25. Adriana Gonzalez Hongkong 3
25. Olívia Pohánková Slovensko 3
25. Abbi Gaetano USA 3
25. Francesca Lauren USA 3
25. Mariella Pellegrino Itálie 3
25. Ashley Jenelle USA 3
33. Maria Robles USA 2
33. Miharu Kurachi Japonsko 2
33. Brittany Nguyen USA 2
33. Shelby Pierce USA 2
33. Sabina Pleváková Slovensko 2
33. Eva Saenz USA 2
33. Jodi Akins USA 2
40. Mikella Dragna Havaj 1
40. Alexa Berg USA 1
40. Katherine Williams USA 1
40. Morgan Barnes USA 1
40. Jacqueline Gomez USA 1
40. Linnea Daker USA 1
40. Jacquelyn Geringer Havaj 1
40. Rocio Lopez Cochero Španělsko 1
40. Raquel Gonzalez Mexiko 1
40. Tara Grier USA 1
40. Breana Turner USA 1
40. Ashley Nicastro USA 1
40. Jessica Palmer USA 1
40. Karina Constantino Mexiko 1

Pravidla pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2018 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Foto:
www.instagram.com/hamednouri
www.instagram.com/npc_indiana
www.instagram.com/blchow1
www.npcnewsonline.com / Hector Mendoza
www.instagram.com/ifbbpro_ahmad


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
silapo.72 (06:44) • Ano bylo, dodatecne dostal Cenu sympatie + nejake financni oceni
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
ygg (23:01) • Jj, to byl tenkrát slušný zářez, byť jak píšeš neúmyslný. Nebylo tam taky nějaké oceněn...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
PavelV (21:29) • Tam vznikla chyba v součtu, jak později interně vyšlo najevo. Pořadatel (EVLs) se mu om...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
1boris111 (20:28) • Slavojovi nikdo nebere to,že objemy a připravenosti na přední příčky má,ale stále si ne...
magazínLenka Červená - rozhovor po Mistrovst...
Noremorsedan (19:41) • Lenko, Jste naprosto neuvěřitelná! Úžasná, perfektní...prostě skvělá! Moc Vám fandím, a...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra