Reklama:

Arnold Classic 2018:
výsledky a fotografie (I.)

37.419 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Konec prvního březnového týdne v profesionální lize IFBB Jima Maniona po léta patří multisportovnímu Arnold Sports Festivalu, jehož základním stavebním kamenem se před rovnými třiceti lety stalo Arnold Classic v kulturistice mužů open. Dnes je součástí festivalu také zápolení profíků z dalších kategorií a platí to i o borcích nastupujících v kulturistice mužů do 212 liber (96,2 kg) a classic physique. Ti shodně semifinálovou i finálovou část soutěže absolvovali již během pátku. A komu se na klání dařilo?


Arnold Classic 2018 - kulturistika mužů do 212 liber


Semifinálová vyvolávání:
1.Kang, Henry, Raymond, Troudi, Elgargni, Dixon, Cisternino

V kulturistice mužů do 212 liber se v rámci Arnold Sports Festivalu letos závodilo popáté v historii. Ačkoliv si o pozvánku na závody zažádalo podstatně více borců, pořadatelé vyhověli pouze osmi z nich, a poté, kdy kvůli potížím se získáním víza nemohl přicestovat Íránec Hadi Choopan, startovní pole klání čítalo pouze sedm jmen. Za favority souboje o jedno přímé postupové místo na Olympia 212 Showdown 2018 určené vítězi v nepočetné konkurenci mohli být před začátkem soutěže považováni američtí čtyřicátníci Jose Raymond a David Henry. První se může chlubit titulem z Arnold Classic 2015, druhý se do historie zapsal jako šampión Olympia 202 Showdown z roku 2008.


Finanční odměny:
1. místo22.000 $
2. místo10.000 $
3. místo6.000 $
4. místo4.000 $
5. místo2.000 $
6. místo1.000 $
celkově 45.000 $


Během semifinále, které v prostorách Columbus Convention Center začalo s úderem poledne zámořského času, však oba favorizování borci ponechali své fanoušky poněkud v rozpacích. Jak Jose, tak ani David k soutěži nenastoupili ve stoprocentní formě a zdálo se, že si toho všimli i rozhodčí. Hlavní sudí Steve Weinberger si všech sedm účastníků soutěže srovnal do jediného vyvolávání. Uprostřed řady, kam rozhodčí zpravidla řadí vítěze, zprvu pózoval Samir Troudi obklopen Raymondem a původem libyjským veteránem Kamalem Elgargnim. Později Troudiho nahradil na pozici "číslo jedna" Charles Dixon, jemuž nejbližší společnost dělali Henry a Elgargni. Spíše než, že o nejvyšší příčky bojují David s Josem, se tak zdálo, že se na medailových místech mohou srovnat Samir, Charles a Kamal.

Semifinálové boje v kulturistice mužů do 212 liber na Arnold Classic 2018

Vše samozřejmě mělo rozhodnout až večerní finále i když jedno už po prejudgingu bylo jisté. Zmíněné jediné, avšak zato extrémně dlouhé semifinálové vyvolávání, dalo všem borcům pořádně zabrat. Na pódiu byste nenašli kulturistu, který se nevydal ze všech sil, a ať už vítězství vybojuje kdokoliv, rozhodně o něm nebude možné říci, že jej dostal zadarmo! Mimořádně šťastným a dojatým šampiónem soutěže se nakonec stal Kamal Elgargni. Pokud nebudeme počítat jeho start na Night of Champions 2003, který pro něj znamenal jen krátkou epizodu předtím, než se nechal reamaterizovat, protože jako amatérský reprezentant Kataru si za své výsledky vydělal mnohem lepší peníze, letošní Arnold Classic pro něj představovalo opravdový profesionální debut. Kamal svou obnovenou premiéru mezi profesionály absolvoval v šestačtyřiceti letech a došel si tak pro jedno z nejfantastičtějších vítězství, jaké svět kulturistiky zažil nejméně za poslední dekádu.

Elgargni, jenž má na kontě prvenství snad ze všech velkých mezinárodních amatérských soutěží, na jaké si vzpomenete, o svůj návrat mezi profesionály usiloval dlouhých pět let. Kvůli negativnímu zápisu u WADA, jenž mu podle jeho slov ale nikdo nebyl schopný písemně doložit, však na možnost znovu přestoupit do profesionální ligy IFBB Jima Maniona dlouho čekal. Přišla až po loňských změnách na poli mezinárodní kulturistiky a fitness, kdy došlo k ukončení dosavadní spolupráce mezi Manionovou profesionální ligou a mezinárodní federací IFBB. Kamala k nečekanému, avšak zaslouženému vítězství z Arnold Classic 2018 dovedla špičková připravenost v předních i zadních postojích v kombinaci s vytříbeným pózingem, klasickým vzhledem postavy a úctyhodnými objemy v oblasti horní poloviny těla. Jak moc dobře je Elgargni připravený, nejlépe dokreslovala na prach vysekaná spodní záda. V tomto ohledu veterán, jenž dnes závodil za Velkou Británii, konkurenci na soutěži zcela převálcoval, a tak mu v cestě za vítězstvím nikterak nevadila ani jediná slabina, kterou lze spatřit v menší oblosti a plnosti kvadricepsů, která u něj ale už zkrátka může být dána věkem.

Vyhlášení výsledků v kulturistice mužů do 212 liber na Arnold Classic 2018

Druhé místo vybojoval Charles Dixon, jenž spolu s Elgargnim představoval nejstaršího borce startovního pole. Jako vždy jej zdobily brutální objemy, díky kterým Charles vypadá snad stejně široký, jako je vysoký. Tentokrát k tomu tento svěřenec trenéra Treye Hodge navíc dokázal přidat i potřebné množství detailů a dobrou finální dotaženost. Dixon s Elgargnim představují pozitivní překvapení soutěže a totéž se dá říci také o třetím Samiru Troudim. Kulturista závodící za Švédsko na pódium přinesl jednoznačně nejlepší vyváženost ze všech borců startovního pole, mohl se chlubit pěknými kulatými svaly i famózně rozvinutými a oblými kvadricepsy. Jen o něco menší kvalita svalstva v zadních postojích rozhodla o tom, že Troudi na Arnold Classic nemohl pomýšlet na ještě lepší výsledek.

Stará slabina Davida Henryho v podobě slabšího rozvoje kvadricepsů a určité strukturální nedostatky u Joseho Raymonda jsou důvodem, proč oba borci musí na pódium vždy nastoupit stoprocentně připraveni. Tedy alespoň pokud chtějí pomýšlet na dobrý výsledek. To se v tomto případě nestalo a jakkoliv Davida i Joseho fanoušek bodybuildingu jednoduše musí mít v oblibě, do první trojice se oba neprobojovali právem. Na rozdíl od šestého Guye Cisternina a sedmého Kyung Wona Kanga se o nich ale dá říci, že na Arnold Classic stále absolvovali důstojné vystoupení. Guy a Kyung proti tomu tentokrát byli pouze stínem sebe sama. Oba působili subtilněji než v minulosti a postrádali plnost i tvrdost svalstva.


Výsledky Arnold Classic 2018 - kulturistika mužů do 212 liber:

  1. Kamal Elgargni*
  2. Charles Dixon
  3. Samir Troudi
  4. David Henry
  5. Jose Raymond
  6. Guy Cisternino
  7. Kyung Won Kang

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2018


Kulturistika mužů do 212 liber na Arnold Classic 2018

Rozsáhlou fotogalerii z Arnold Classic 2018
plnou fantastických snímků naleznete zde na stránkách Team-andro.com.

Kamal Elgargni - volná sestava na Arnold Classic 2018

Charles Dixon - volná sestava na Arnold Classic 2018

Samir Troudi - volná sestava na Arnold Classic 2018

David Henry - volná sestava na Arnold Classic 2018

Jose Raymond - volná sestava na Arnold Classic 2018


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown k 2. březnu 2018

jméno stát soutěž um.*
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown 2017 1.
Ahmad Ashkanani Kuvajt Olympia 212 Showdown 2017 2.
Jose Raymond USA Olympia 212 Showdown 2017 3.
David Henry USA Olympia 212 Showdown 2017 4.
Derek Lunsford USA Olympia 212 Showdown 2017 5.
Ricardo Correia Velká Británie EVLS Prague Pro 2017 1.
Dwayne Quamina USA Europa Phoenix Pro 2017 1.
Kamal Elgargni Velká Británie Arnold Classic 2018 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů do 212 liber - žebříček k 2. březnu 2018

p. jméno stát body
1. Charles Dixon USA 10
2. Shaun Clarida USA 9
2. Samir Troudi Švédsko 9
4. Steve Benthin Německo 6
5. Ronny Rockel Německo 5
6. Hadi Choopan Írán 4
6. Pascal Chukwu Nizozemsko 4
6. Ahmed Wardany Egypt 4
9. Zoran Kolevski Makedonie 3
9. Milton Martinez Portoriko 3
11. Caleb Blanchard USA 2
12. Mahmut Irmak Turecko 1
12. Rixio Tapia Venezuela 1

Pravidla pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2018 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Arnold Classic 2018 - classic physique


Semifinálová vyvolávání:
1.Ford, Aragon, Ansley, Opara, Hester, Younan, Rahbar
2.Caldwell, Owens, Timms, Milenkovic, Pierre, Lowe, Higa
3.Reid, Cornejo, Banks, Niemczyk, Coelho, Dankwa
4.Balbi, Futel, Shukoori, Harris, Ford, Chandetka
5.Davis, Landis, Ly, Pattison
6.Aragon, Caldwell, Owens, Milenkovic, Younan
7.Ford, Ansley, Opara, Hester, Rahbar
8.Ansley, Rahbar

Kategorie classic physique, v níž závodníci musí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce, se součástí Arnold Sports Festivalu stala vůbec poprvé v historii. Arnold Classic se v ní zúčastnilo jednatřicet borců, včetně dvou dosavadních šampiónů Classic Physique Olympia Breona Ansleyho a Dannyho Hestera, kteří se samozřejmě řadili ke kandidátům na přední příčky. Steve Weinberger do soutěže vnesl určitou míru napětí, když do prvního semifinálového vyvolávání, které zpravidla rozhoduje o šancích závodníků na dobrý výsledek, Breona povolal až jako posledního. Nakonec to byl však právě Ansley, který pózoval uprostřed řady. Po jeho boku v tu chvíli stáli Courage Opara a Arash Rahbar, dalšími borci v řadě byli Kevin Ford, Santi Aragon, zmíněný Danny Hester a svěřenec specialisty na předsoutěžní přípravu George Faraha Dani Younan.

Semifinálové boje v classic physique na Arnold Classic 2018


Finanční odměny:
1. místo5.000 $
2. místo2.000 $
3. místo1.500 $
4. místo1.000 $
5. místo1.000 $
6. místo500 $
celkově 11.000 $


Podobně jako v případě kategorie do 212 liber, také v classic physique se první semifinálové vyvolávání protáhlo a do poslední špetky prověřilo pózérské schopnosti všech zmíněných osobností. Většina borců navíc absolvovala i další vyvolávání a nejvíce si toho na pódiu odpracovali Rahbar s Ansleym, kteří v posledním vyvolávání odpoledního prejudgingu sváděli přímý souboj o vítězství! To po zásluze připadlo vyváženějšímu Ansleymu, který se může chlubit fantastickou klasickou postavou, které není co vytknout. Zvláště Breon vyniká úzkým pasem a dnes již obvykle nevídaným množstvím detailů v oblasti zad. Za nakonec druhým Arashem Rahbarem se na třetí příčce umístil mohutně působící Courage Opara, k jehož přednostem patří pěkné vakuum i masivní kvadricepsy. Výjimečná svalová vyzrálost ke čtvrtému místu pomohla už devětačtyřicetiletému Dannymu Hesterovi, pátý skončil Kevin Ford.


Výsledky Arnold Classic 2018 - classic physique:

  1. Breon Ansley*
  2. Arash Rahbar
  3. Courage Opara
  4. Danny Hester
  5. Kevin Ford
  6. Dani Younan
  7. Santi Aragon
  8. Kenneth Owens
  9. Svetozar Milenkovic
  10. R. D. Caldwell
  11. Jason Lowe
  12. Robert Timms
  13. Panexce Pierre
  14. Shavis Higa
  15. Lee Banks
  16. Aaron Futel
  16. A. J. Shukoori
  16. Andrew Landis
  16. Armando Aman
  16. Christopher Niemczyk
  16. Dion Harris
  16. Eric Dankwa
  16. Garrott Coelho
  16. Isaac Balbi
  16. Kevin Wilson
  16. Ko Chandetka
  16. Marvin Cornejo
  16. Matt Pattison
  16. Nhon Ly
  16. Sharif Reid
  16. Tony Davis

* kvalifikace na Classic Physique Olympia 2018


Classic Physique na Arnold Classic 2018

Rozsáhlou fotogalerii z Arnold Classic 2018
plnou fantastických snímků naleznete zde na stránkách Team-andro.com.

Breon Ansley - volná sestava na Arnold Classic 2018

Arash Rahbar - volná sestava na Arnold Classic 2018

Courage Opara - volná sestava na Arnold Classic 2018

Danny Hester - volná sestava na Arnold Classic 2018


Závodníci kvalifikovaní na Classic Physique Olympia k 2. březnu 2018:

jméno stát soutěž um.*
Darnell Ferguson USA Pacific USA Pro 2017 1.
Breon Ansley USA Classic Physique Olympia 2017 1.
Chris Bumstead Kanada Classic Physique Olympia 2017 2.
George Peterson USA Classic Physique Olympia 2017 3.
Arash Rahbar USA Classic Physique Olympia 2017 4.
Danny Hester USA Classic Physique Olympia 2017 5.
Robert Timms USA Ferrigno Legacy 2017 1.
Stanislas DeLongeaux USA San Marino Pro 2017 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Classic physique - žebříček k 2. březnu 2018

p. jméno stát body
1. Courage Opara USA 9
2. Kevin Ford USA 7
3. Marvin Cornejo USA 4
3. Hubert Kulczynski Polsko 4
5. Matt Ramseier USA 3
5. Ali Shamsghamar Írán 3
7. Mehdi Larijani USA 2
7. David Paterik USA 2
7. Abdullah Al Sairafi Kuvajt 2
10. Nhon Ly USA 1
10. Aaron Futel USA 1
10. Luigi Sarni Itálie 1

Pravidla pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2018 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.

Na výsledky Arnold Classic 2018 jste si mohli vsadit v naší tipovací soutěži,
ve které se hrálo o ceny věnované společností Extrifit v celkové hodnotě přes 8.000 Kč!
Zda jste v tipovačce uspěli právě Vy, se na Ronnie.cz dozvíte v nejbližších dnech.


Foto:
Team-andro.com

Video:
www.youtube.com
www.musculardevelopment.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

04.03.17:14th.0.th - Ty jsi srandovní! :-)))
04.03.10:4970mMyW!53 - Kdyby Roelly přišel sussi a tvrdší tak nemohl nevyhrat
04.03.10:4670mMyW!53 - Přesně,troudi sice vypadal hladce ale všechny převyšoval ...
03.03.23:07JIIIIIK - za mě první troudi+1
03.03.11:4270mMyW!53 - Vidím že AC a Olympia rozhodují odlišné aspekty.tady vyhrá..
03.03.07:59johny c - Sice mi tipovacka nevyjde, ale jsem rád, že to dali kamalo..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra