Reklama:

Kdo kandiduje
do vedení SKFČR?

27.490 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Letos v březnu čekají Svaz kulturistiky a fitness České republiky volby, které ukážou, jakým směrem půjdou kulturistika a fitness v naší zemi v následujících čtyřech letech. Jedná se tak o klíčovou událost, která rozhodne, zdali bude pokračovat trend z posledních dvou volebních období, či se kormidlo svazu stočí jiným směrem.

Jak jsme Vás již informovali, někteří členové dosavadního vedení SKFČR s předstihem oznámili, že svoje posty nadále obhajovat nebudou. Jedná se o Martina Jebase, který byl zvolen na minulé Volební valné hromadě (VH) jako předseda SKFČR, a o Vjačeslava Vinogradova, který v prvních třech letech posledního volebního období působil jako místopředseda svazu, v roce posledním pak svaz vedl. Následně přišla velká očekávání, jak bude sestaven tým z ostatních dosavadních členů vedení, kdo z nich a na jakou pozici bude kandidovat a také, jakou protikandidátku sestaví někdejší předseda SKFČR Stanislav Pešát, který skončil ve vedoucích pozicích svazu před dvěma volebními obdobími, na minulé Valné hromadě (2014) neúspěšně kandidoval na předsedu a poslední více než rok a půl naznačoval, že i v dalších volbách hodlá figurovat. Rozuzlení těchto otázek přinesla středeční půlnoc, kdy byla uzávěrka kandidátek. Ta ukázala, že kandidáti jsou rozloženi v podstatě do dvou protichůdných týmů.

Tým první

Z dosavadních členů Výkonného výboru SKFČR jsou mezi navrhovanými kandidáty jména současného předsedy Sportovně-technické komise a Komise rozhodčích Martina Loudy a současného předsedy Komise škol Luboše Koumala. Martina Loudu můžete znát z úplně všech českých soutěží, kde řídí všechny organizační věci vztažené k prezentaci závodníků, rozhodčím, počítání a vyhlašování výsledků. Mimochodem, na soutěžním pódiu stál v roli závodníka naposledy před čtyřmi lety. Luboš Koumal je dlouholetým reprezentantem ve fitness a kulturistice, v posledních letech řídil soutěže středních škol a byl také státním trenérem fitness. Pro nový Výkonný výbor je nominován na pozici předsedy Komise vrcholového sportu, tzn. na post starající se o reprezentanty, soutěže mistrovství Evropy a mistrovství světa (což byla pozice řízená doposud Vjačeslavem Vinogradovem).

Na post předsedkyně Ekonomické komise (kde doposud působil Martin Jebas) je nominována Ludmila Čížová, dřívější reprezentantka v kulturistice, nyní národní i mezinárodní rozhodčí SKFČR a přednášející ekonomiky na Akademii tělesné výchovy a sportu Palestra. O post předsedy Komise škol se bude ucházet Miroslav Tichý, rozhodčí a především dlouholetý pořadatel soutěží v Čelákovicích a Lysé nad Labem, a na post předsedy Trenérsko-metodické komise a Komise mládeže (kde doposud působil Lukáš Roubík) je nominován Pavel Vacek - dlouholetý úspěšný závodník a reprezentant v kulturistice (kterého jste na pódiu mohli vidět ještě na podzim minulého roku), mimo jiné pak pořadatel desítek tréninkových i předsoutěžních setkání mladých závodníků pod hlavičkou Extrifit Clubu z uplynulých let.

Obrovské překvapení pak přinesla nominace na prezidenta SKFČR - je jím Tomáš Bureš! Jeden z absolutně nejúspěšnějších závodníků v historii české kulturistiky, dlouholetý reprezentant, úspěšný podnikatel a trenér, který v posledních čtyřech letech zastával post reprezentačního trenéra kulturistiky mužů.

Zmínění kandidáti by tvořili tým Výkonného výboru v čele s prezidentem, volby však volí i další členy dalších komisí, a to Disciplinární a Revizní. Do Disciplinární komise jsou zde nominováni Martina Pospíšilová (současná rozhodčí SKFČR), Jaroslav Mlček (dlouholetý pořadatel soutěží v Krnově, dosavadní člen Disciplinární komise) a Petra Schäferová (současná rozhodčí). Na členy Revizní komise jsou nominováni Irena Pokorná (současná rozhodčí a pořadatelka soutěží ve Zbýšově), Jana Ludmila Bendová (úspěšná reprezentantka v kulturistice, dosavadní členka Revizní i Disciplinární komise) a Martin Jebas (dosavadní člen Výkonného výboru, bývalý předseda SKFČR).

Tým druhý

Do čela týmu protikandidátů se postavil podle očekávání Stanislav Pešát, bývalý předseda SKFČR, dlouholetý rozhodčí a úspěšný pořadatel soutěží. Ten vedle postu prezidenta kandiduje i na pozici předsedy Komise škol.

Na post předsedy Ekonomické komise je nominován Jiří Čejka, který doposud v rámci svazu kulturistiky nepůsobil, dále pak Jiří Prudil, dlouholetý rozhodčí a bývalý člen Výkonného výboru, který kandiduje na pozici předsedy Sportovně-technické komise a rozhodčích.

Na předsedu Trenérsko-metodické komise a mládeže je nominován František Zámola, lékař, bývalý závodník, v současnosti národní i mezinárodní rozhodčí SKFČR. Na předsedu Komise vrcholového sportu (tzn. komise starající se o reprezentanty) je nominován Pavoľ Jablonický, profesionální závodník IFBB s bezpočtem soutěžních startů a obrovskou řadou soutěžních úspěchů na amatérském i profesionálním poli.

Do Disciplinární komise byli nominováni Martina Pospíšilová a Jaroslav Mlček (jejichž jména jsou na kandidátkách obou týmů) a Martin Šembera, dlouholetý rozhodčí SKFČR a pořadatel úspěšných soutěží.

Do Revizní komise jsou nominováni Vladimír Pajič, bývalý závodník, v současnosti trenér a rozhodčí, František Porteš, bývalý předseda SKFČR, a Petr Března, bývalý úspěšný závodník v kulturistice.

Kdo chce pokračovat

Jak bylo postupně zmíněno, dosavadní tři členové Výkonného výboru Martin Jebas, Vjačeslav Vinogradov a Lukáš Roubík již nebudou své posty obhajovat, nicméně všichni tři se plánují i nadále v různých mírách zapojení v rámci svazu kulturistiky angažovat. Všichni tři patří mezi výrazné podporovatele prvního z uvedených týmů. V rámci stejného týmu by na svoji práci reprezentačních trenérů rádi navázali i současný státní trenér juniorů Martin Novotný a státní trenérka žen Zdenka Razýmová.

Jak probíhají volby

I přesto, že by se to z popisu výše mohlo zdát, volby ve své podstatě nejsou „tým proti týmu“, nýbrž v rámci každé z jednotlivých pozic jednotliví na tuto pozici nominovaní kandidáti proti sobě. Může se tak stát, že bude zvolena část kandidátů z jedné a část z druhé skupiny - byť tomu tak v uplynulých letech nebývalo a nutno podotknout, že s ohledem na co nejlepší bezproblémovou spolupráci a tedy i co nejlepší vývoj svazu kulturistiky by byla tato varianta i tou méně šťastnou.

Mimochodem, podstatné je zmínit, že žádná z uvedených volených pozic není pozicí placenou, to si ostatně svaz kulturistiky ani nemůže dovolit.

O tom, kdo bude a kdo nebude zvolen, rozhodnou zástupci jednotlivých oddílů. Těch je v současnosti v SKFČR 481 a každý může vyslat na Valnou hromadu jednoho delegáta - ať už předsedu, statutárního zástupce, ale i jakéhokoliv závodníka či pověřenou osobu (více k tématu třeba zde).

Delegáti se sejdou už na řádné Valné hromadě, která se koná tuto sobotu 24. února, nicméně na ní by se muselo sejít více než 241 zástupců, aby byla usnášeníschopná, což se nikdy v minulosti ještě nestalo. V pátek 30. března tak proběhne tzv. náhradní Valná hromada, kde (již bez ohledu na počet přítomných členů) bude ze všech výše uvedených kandidátů zvoleno nové vedení SKFČR, které bude řídit tento sportovní svaz v dalších čtyřech letech a které tak určí směr, jakým náš sport půjde.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

23.02.22:05Ronnie - To už je léta jinak, VH se svolává oznámením na webu svazu..
23.02.20:42Čestmír Rypka - Nechápu, jak může být VH zítra 24.2.,když oddíly nebyly vy..
23.02.18:26Ronnie - Zítřejší VH se nesejde na 101 % (podle zákona/stanov bude ..
23.02.18:04DrobecekVlada - A ještě otázka: Platí že ty volby nejsou zítra ale až na k..
23.02.18:00DrobecekVlada - Tohle jsou dobrý zprávy naznačující, že všechno bude pokra..+1
23.02.15:49Milan A. - Ale jako bomba ten Burák!!*79* +1
23.02.15:15František_67 - Já už to asi nikdy nepochopím, ale proč se Standa Pešát cp..+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 32 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
LaFontaine (08:56) • Jo, na chvíli se k tomu propracoval. Mluvil o tom několikrát v rozhovorech, možná to bu...
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
Arnold Strong (15:58) • A on Vaillant zil.nejaky cas i na ulici?vim ze se několikrát lecil v lecebne
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
LaFontaine (12:20) • `Od drog ke steroidum` je nesmysl vzhledem k tomu, ze je jako zavodnik na AS mnoho let...
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
Neutralni typ (11:44) • Jestli to neni pomalu jako to rceni... z blata do louze? ... Od drog ke steroidum ...
magazínMartin Fitzwater: první série fotogra...
Neutralni typ (11:41) • Da se nekde vsadit na to jestli dopadne dany kulturista jako McCarver nebo v lepsim pri...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra